způsobů, jak uspořádat hrnce a pánve pro praktickou a uklizenou kuchyni

11 způsobů, jak uspořádat hrnce a pánve pro praktickou a uklizenou kuchyni

způsobů, jak uspořádat hrnce a pánve pro praktickou a uklizenou kuchyni

Správně uspořádejte hrnce a pánve, abyste si užili bezproblémový kuchyňský prostor, ve kterém se vám bude vařit jako v pohádce.

Organizace hrnců a pánví je nikdy nekončící výzvou pro domácnost. A většinou až ve chvíli, kdy se vám všechny vysypou zpod kuchyňských skříněk na podlahu, si řeknete, že je na čase to jednou provždy vyřešit.

Pokud už vás nebaví vytahovat celou hromadu těžkých pánví, abyste dosáhli na svou nejlepší litinovou pánev, nebo pokud zjišťujete, že jich pár vypadá trochu zanedbaně s rzí a pískem, je nejvyšší čas podívat se na své skladování a na to, jak to může zapadnout do organizace vaší kuchyně pro super bezproblémové vaření.

Jak uspořádat hrnce a pánve

Koneckonců, když se hrnce a pánve používají každý den, je jen správné, aby měly šťastný domov, který si zaslouží. Kombinace správného kuchyňského úložného prostoru s jednoduchými organizačními systémy, jak doporučují odborníci v oboru, zajistí nejen to, že ty vaše zůstanou v dobrém stavu, ale pomůže to i efektivnímu fungování vaší kuchyně.

‘V malých kuchyních je dobré rozdělit nádobí podle velikosti, typu a materiálu. Velké hrnce do trouby skladujte společně, pánve s rukojetí společně, lehčí nerezové pánve společně a těžší litinové kusy společně,’ říká profesionální organizátor Devin VonderHaar. Nejenže tak vše snadno najdete, ale také zabráníte poškození pánví.

1. Uspořádejte pánve přehledně pomocí kompaktního vertikálního stojanu.

Uspořádejte pánve přehledně pomocí kompaktního vertikálního stojanu.

‘Pokud máte ve skříňkách dostatek místa, použijte drátěný organizér, který uspořádá pánve vertikálně,’ říká profesionální organizátor Devin VonderHaar. Jednoduchý kovový stojan, jako je tento, je skvělým způsobem, jak udržet pánve v pořádku, abyste vždy věděli, kde jsou. A nejlepší na tom je, že můžete snadno uchopit každou rukojeť, aniž byste museli zvedat celou hromadu, abyste našli tu, kterou chcete. Tento černý kovový stojan od společnosti Wayfair je dostatečně malý, aby se vešel do většiny skříní, a matný černý design je také trendy.

2. Vyberte si nástěnnou polici a lištu 2 v 1.

Vyberte si nástěnnou

Pokud jsou vaše skříně již přeplněné, podívejte se na stěny. Tento nástěnný regál od Amazonu poskytuje úložný prostor “vše v jednom” – dvě velké drátěné police na větší hrnce a lištu na zavěšení menších pánví. Jednoduše jej přišroubujete ke zdi jako jakoukoli jinou polici a můžete začít.

3. Zavěste pánve na stylovou desku s kolíčky.

Zavěste pánve na stylovou desku s kolíčky.

‘Jedním z mých nejoblíbenějších způsobů skladování hrnců a pánví je zavěsit je na kolíčkovou desku. Kolíčkovou desku si můžete vyrobit doma na míru svému prostoru nebo si můžete koupit již vyrobenou. Pak ji připevněte na zeď a uspořádejte a měňte uspořádání hrnců a pánví, jak se vám líbí!

Můžete být dokonce kreativní, pokud jde o doplňky, které přidáte, a přizpůsobit je tak svým vlastním jedinečným potřebám. Zvažte přidání magnetické desky na nože nebo stojanu na pokličky,” říká Andre Kazimierski, generální ředitel společnosti Improovy.

Pokud máte barevné hrnce a pánve, tmavě šedá závěsná deska, jako je tato, je skvělý způsob, jak nechat barvy vyniknout a proměnit úložný prostor v zábavný designový prvek.

4. Využijte co nejvíce prázdných rohů pomocí podlahových polic

Využijte co nejvíce prázdných rohů pomocí podlahových polic

Nájemníci, tohle je pro vás. Pokud nemůžete zavěsit další úložné prostory na stěny, podlahové úložné prostory jsou skvělým způsobem, jak rozšířit své regály, a tento rohový kuchyňský regál na hrnce od Amazonu je ideální pro maximální využití prázdných, málo využívaných rohů. Tento nerezový design je ideální pro moderní kuchyni, ale pro tradičnější vzhled zvažte dřevěný styl.

5. Pomocí pásků Command zavěste pánve přesně tam, kde je potřebujete.

Pomocí pásků Command zavěste pánve přesně tam, kde je potřebujete.

Pokud máte jen pár pánví, které chcete mít vystavené a po ruce, nemusíte utrácet za celou polici nebo lištu, ale jednoduše připevněte několik odolných pásků Command Strips a zavěste je. Každou pánev tak můžete umístit přesně tam, kam chcete, a je to mnohem cenově dostupnější než nákup nového kusu nábytku.

6. Rozhodněte se pro stropní věšák nad ostrůvkem

Rozhodněte se pro stropní věšák nad ostrůvkem

Pokud máte kuchyňský ostrůvek snů, využijte prázdný prostor nad ním zavěšeným stojanem na hrnce a pánve. Tento dřevěný stojan v edwardiánském stylu od společnosti Pulley Maid vnáší do prostoru tradiční a rustikální styl a znamená, že všechny vaše pánve budou snadno dosažitelné z každé části kuchyně.

7. Jděte do toho naplno s oboustrannou vychytávkou

Jděte do toho naplno s oboustrannou

Pokud vás nebaví prohrabávat se několika skříněmi, abyste našli tu jednu pánev, kterou potřebujete, mějte je všechny pohromadě s tímto velkým organizérem na hrnce a pánve od společnosti Wayfair. Všechny police jsou nastavitelné, takže jej můžete přizpůsobit tak, aby dokonale vyhovoval vašim hrncům a pánvím, a má dokonce prostor pro háčky na zavěšení nádobí.

8. Zavěste ty nejhezčí pánve jako designový prvek.

Zavěste ty nejhezčí pánve jako designový prvek.

Pokud vaše kuchyně vypadá trochu stroze, vyberte si některé pánve, které vypadají stejně dobře jako vaří, a zapojte je jako designový prvek do svého prostoru tím, že je zavěsíte na lištu. Tyto měděné a zlaté rustikální pánve vnášejí do jinak jednoduchého bílého schématu trochu kovového tepla a pěkně kontrastují s matnými kamennými útrobami nad nimi.

9. Inspirujte se profesionálními kuchyněmi s nerezovými regály.

Inspirujte se profesionálními kuchyněmi s nerezovými regály.

Pokud si představujete, že jste tak trochu profesionální kuchař, uložte a uspořádejte hrnce a pánve tak, jak by to udělali oni. Vyrovnejte své stěny s nerezovými ocelovými regály, a jít všechny matchy matchy s mít všechno na výstavě, a budete připraveni vařit bouři, kdykoli přijde objednávka večeře.

10. Uspořádejte víka pánví pomocí držáků uvnitř skříněk.

Uspořádejte víka pánví pomocí držáků uvnitř skříněk.

Poklice na pánve mohou být při jejich skladování velkým trápením, takže takový stojan na poklice na pánve zcela změní pravidla hry. Jednoduše ho přišroubujte do vnitřní strany dveří skříně a život bude mnohem jednodušší. Tento kovový organizér na víka pánví od společnosti M Design je jednoduchý, přehledný a vhodný pro různé velikosti.

11. Zavěste pokličky na stěny

Zavěste pokličky na stěny

Pokud nechcete zabírat další drahocenné místo v kuchyňských skříňkách, připevněte si místo toho na zeď stojan na pokličky od pánví. Tento bílý držák na pokličky od společnosti Wayfair je dostatečně malý na to, abyste jej mohli nenápadně připevnit na stěnu kuchyně a mít tak pokličky na pánve vedle varné desky – přesně tam, kde je potřebujete.

Jak mohu uspořádat hrnce a pánve bez stojanu?

Pokud nechcete investovat do samostatného úložného prostoru pro uložení hrnců a pánví, můžete udělat několik věcí, které zajistí ochranu vašich pánví. Mnozí z nás používají techniku “hnízdění”, díky níž mohou pánve uložit do skříněk a zabírají minimum místa. Umístěním každé pánve do větší pánve sice ušetříte místo, ale také můžete poškodit povrch pánví.

Je dobré investovat do chráničů na hrnce a pánve, jako jsou například tyto z Amazonu. Jednoduše je vložte mezi jednotlivé pánve a nejenže ochrání pánev a zabrání odírání povlaku, ale také nasají vlhkost a zabrání tak korozi. S tím může pomoci i vložení kuchyňské utěrky mezi jednotlivé pánve.

Mohu ukládat hrnce a pánve pod dřez?

Obecně platí, že je pravděpodobně nejlepší neskladovat hrnce pod dřezem, protože to s největší pravděpodobností není nejčistší prostor. Vzhledem k trubkám a odtokům, které zde nevyhnutelně žijí, je únik vody skutečným rizikem, takže bychom doporučovali neskladovat pod dřezem nic, z čeho budete jíst. Ale v malé kuchyni naprosto chápeme, že v může být složité najít dostatek místa pro uložení všeho, takže pokud bezpodmínečně musíte prostor pod dřezem využít pro skladování, můžete přijmout určitá opatření. Největším problémem je zde vlhkost, takže investujte do absorpční podložky, která pohltí případnou vlhkost nebo netěsnosti. Pokud je váš prostor dostatečně velký, můžete také použít nádoby, abyste měli nádoby zakryté a chráněné.