12 černobílých koupelen, které jsou elegantní a vždy trendy

12 černobílých koupelen, které jsou elegantní a vždy trendy

12 černobílých koupelen, které jsou elegantní a vždy trendy

Rozhodněte se pro moderní černobílý styl koupelny, který dodá tomuto klíčovému prostoru dramatickou aktualizaci.

Na moderním černobílém koupelnovém schématu je něco ohromujícího a můžete ho promíchat s některými tradičními prvky – můžete mít černě natřenou rolovací vanu, přesto se vaše obklady spojí s moderními armaturami a zařizovacími předměty s odvážným moderním designem dlaždic.

Nápady na moderní koupelny v monochromatickém provedení mohou být jednoduché, ale velmi účinné a můžete si hrát s množstvím obou barev, které používáte. Může se například stát, že černá bude použita minimálně nebo naopak.

A barvy akcentů také dobře fungují s černou a bílou – červená, růžová a teal jsou dobré možnosti. Náš přehled moderních černobílých koupelen oplývá stylem a praktičností.

Moderní černobílé koupelny, které dodají dramatičnost a styl

Jedním z důvodů, proč je schéma černobílého koupelnového dekoru snadno použitelné, je to, že se nemusíte starat o sladění barev – všichni totiž víme, že černá a bílá funguje a že má univerzální přitažlivost.

Navíc vypadá báječně s černými, mosaznými, zlatými a chromovými kohoutky, takže je také univerzální.

1. Vyberte si černou s příměsí mramoru

Vyberte si černou s příměsí mramoru

Tento nápadný nápad s lázeňskou koupelnou je završený černým stropem a černými podlahovými dlaždicemi. Prostřední část tvoří mramor a zrcadla s armaturami ve zlatém stylu, které dodávají ultra modernímu schématu teplo.

Mramorové žilkování nabízí střední tón šedé, který stylově zabraňuje tomu, aby byl celkový vzhled příliš bílý, a opticky zjemňuje prostor.

2. Buďte dramatičtí s nádechem bílé

Buďte dramatičtí s nádechem bílé

Ačkoli tato toaletní skříňka není moderní, zbytek schématu ano – teplá mosazná moderní nástěnná svítidla, koupelnové zrcadlo se zakřiveným vrcholem a vzorované obklady v šedé a černé barvě. Zde bílá pochází z mramorové desky a dodává výbuch kontrastu proti černým stěnám.

Jde o to pohrát si s proporcemi a zjistit, co vám nejlépe vyhovuje – nádech bílé, nebo nádech černé?

3. Přidejte k bílé nádech černé

Přidejte k bílé nádech černé

Na opačném konci škály máme svěží čerstvou bílou s úsporně použitou černou. Tato krásná moderní koupelna je skvělým příkladem toho, jak jemně navázat černou barvu a docílit toho, aby fungovala opravdu dobře.

Nápad na černé závěsné koupelnové osvětlení s mosaznými prvky je skvělým způsobem, jak představit černou barvu, aniž by to bylo příliš dramatické, a ladí s černou deskou umyvadla a černými úchyty. Výsledkem je chytré a osvěžující schéma, které je nadčasové a zároveň moderní.

4. Začněte s bílou koupelnou a pomalu přidávejte černou.

Začněte s bílou koupelnou a pomalu přidávejte černou

Pokud máte chuť zkusit přidat černou, ale necítíte se jistí, přidávejte ji postupně. Tato elegantní černá toaletní skříňka je v této koupelně výrazným prvkem, a když pomineme monochromatický design – má krásný tvar – kdo by se chtěl hned ráno klepat o ostré rohy?

Zpět k nápadům na černou koupelnu – líbí se nám drobné prvky, jako je černý radiátor, kryt záchodového prkénka a to, jak jsou dřevěné prvky a okenní rám natřeny na černo. Jedná se o poměrně snadné aktualizace, které vám napoví, zda je monochromatické schéma pro vás, nebo ne.

5. Rozhodněte se pro mramorovou stěnu pro jemné monochromatické schéma.

Rozhodněte se pro mramorovou stěnu pro jemné monochromatické schéma

 “Monochromatická schémata budou vždy nadčasová, zejména v koupelně,” říká Oliver Webb, ředitel společnosti Cullifords.

‘Černá a bílá se bez problémů kombinují s dalšími přírodními povrchy, jako je dřevo a ostré povrchy keramiky. Černobílý mramor, jako je klasický Arabescato Corchia, má na bílém pozadí působivé černé žilkování a je ideální pro ty, kteří chtějí do své koupelny vnést nenapodobitelný vzhled.

6. Věnujte se grafickému ztvárnění stěn a podlah

Věnujte se grafickému ztvárnění stěn a podlah

Chcete-li dosáhnout skutečně moderního dojmu, nechte svůj nápad s obklady v koupelně přecházet ze stěn na podlahu.

Monochromatické schéma, které je takto vizuálně silné, představuje dokonalý moderní a minimalistický design. Tyto geometrické šestiúhelníky, zjednodušené a elegantní, dodávají této koupelně odvážný nádech. Pokud chcete přidat třetí barvu, zvolte středně šedou a přeneste ji do ručníků a doplňků.

7. Nechte dominovat šedou a přidejte černou a bílou.

Nechte dominovat šedou a přidejte černou a bílou

Můžete mít dominantní barvu, která není černobílá, a přesto mít monochromatické schéma. Šedá zde působí jako neutrální a umožňuje použití černé a bílé v rámci toho, že je příliš ostrá.

Navíc, protože je hlavně na jednom konci, proporce fungují dobře a bílá udržuje vzhled svěží.

8. Smíchejte moderní a klasické

Smíchejte moderní a klasické

Stávající nápad na koupelnu v klasickém stylu lze přeměnit na moderní černobílou koupelnu jednoduše tím, že zvolíte uber odvážnou monochromatickou koupelnovou dlažbu. Přidejte černé dveře a některé jednoduché doplňky, které působí moderně, a vaše koupelna se promění.

9. Přidejte špetku barvy

Přidejte špetku barvy

Jasný pikantní odstín, jako je jablečná zeleň, skutečně dodá monochromatickému schématu nový a dramatický rozměr. Toto dvojité umělecké dílo působí abstraktně a dodává život černé stěně.

Všimněte si, že zlaté rámy ladí se zlatým závěsným světlem – takové detaily jsou klíčem k udržení vysoké úrovně vašeho interiérového designu.

10. Vrhněte indigovou barvu do jednobarevného schématu

Vrhněte indigovou barvu do jednobarevného schématu

Dobrou “třetí” barvou je indigová modř. Působí jako středně tónovaná barva, která pomáhá překlenout mezeru mezi černou a bílou.

V této odvážné koupelně se průhledný prvek žaluzie propojuje s bílými stěnami a podlahou. Pro minimalistický vzhled zachovejte grafické vzory.

11. Zahoďte bílou vanu za černou

Zahoďte bílou vanu za černou

Jsme téměř předurčeni k tomu, abychom uvažovali pouze o bílé vaně – zejména v interiéru – a zapomínáme si uvědomit, že můžeme mít čistě barevný design, jako je tato výrazná možnost.

Blush růžová vypadá v této koupelně skvěle a funguje dobře s dřevěnými podlahovými deskami a kobercem. Odvážné umělecké dílo je také skvělým doplňkem, zejména v moderním černobílém nápadu na koupelnu.

12. Sladěte černé stěny s vanou

Sladěte černé stěny s vanou

Vytvořte útulný pocit s černě natřenými obloženými stěnami, volně stojící vanou a elegantní mramorovou dlažbou. Kombinace, která je nakonec elegantní a stylová.

Přidejte pár rostlin, bíle natřené okno pro rovnováhu a máte dramatické schéma, ve kterém můžete na konci dne relaxovat.

Jaké barvy se hodí k černobílé koupelně?

‘Pokud chcete zachovat klasiku v aktualizované černobílé koupelně, miluji míchání zlatého nádechu v kování, osvětlení, uměleckých dílech a ručnících,’ vysvětluje Megan Nelsonová, spolumajitelka a zakladatelka společnosti Nest with the Nelsons’.

‘Smaragdově zelená je zábavný způsob, jak přidat pop luxusu a barvy v podobě ručníků, koberečků a zeleně – myslete na zemitou zeleň, jako je kapradí, magnólie, a další přírodní prvky, jako je březové dřevo. Nebo můžete přidat barevný nádech i do koupelnových panelů.

‘Pokud jste opravdu odvážní a chcete přidat do směsi jasný stříkanec, kanárkově žlutá by byla právě tím způsobem, jak posunout obálku, aniž byste to přehnali. Nejdůležitější je, abyste se bavili začleněním těchto luxusních barevných možností do svého designu. To, co vám připadá správné, dělá váš domov skutečně vaším vlastním!

Jsou černobílé koupelny oblíbené?

‘Černobílé koupelny jsou často k vidění v tradičnějších domech s klasickými prvky. Mohou být elegantní, nadčasové a sofistikované. Vzhledem k tomu, že černobílé koupelny jsou poměrně univerzální, lze je také aktualizovat tak, aby odpovídaly modernějším stylům přidáním barev nebo zajímavých vzorů.

“Myslím si, že černobílé koupelny jsou oblíbené jak v tradičních, tak v moderních domácnostech,” říká David Mason, majitel společnosti The Knobs Company.

Leave a Comment

Your email address will not be published.