28 nápadů na skladování v malé koupelně - odlehčete si cestu ke klidnému útočišti

28 nápadů na skladování v malé koupelně – odlehčete si cestu ke klidnému útočišti

Díky těmto nápadům na skladování v malé koupelně bude váš prostor větší, světlejší a klidnější.

28 nápadů na skladování v malé koupelně - odlehčete si cestu ke klidnému útočišti

Pokud hledáte nápady na skladování v malé koupelně, jste na správném místě. Naprosto chápeme, že v malých koupelnách může být nalezení prostoru pro vtěsnání úložných prostor složité. Je to však také jedna z nejdůležitějších částí, na kterou je třeba myslet, protože nepořádek prostor pouze zmenší.

Naštěstí pro nás všechny, kteří obýváme malé prostory, existuje spousta úložných možností určených speciálně pro malé koupelny. Ať už tedy toužíte po vestavěném řešení, které ušetří místo, nebo jen po malých a levných doplňcích, i malé koupelny mohou být klidné a bez nepořádku, stačí jen pár vynalézavých nápadů.

Nápady na skladování v malých koupelnách pro styl a funkci

Koupelna je prostor, kde se chcete na začátku dne cítit plní energie a bdělí a v noci uvolnění a klidní, a klíčovým způsobem, jak toho dosáhnout, je čistý, přehledný prostor bez nepořádku.

Úložné prostory byste měli zvážit již na začátku plánování koupelny. Co v ní budete mít uloženo? Chcete to schovat, nebo vystavit na odiv? Od ručníků přes šampon a toaletní papír až po zubní pastu – naše koupelna musí fungovat tak, aby se do ní vešlo vše, co potřebujeme, a my se v ní mohli cítit zenově.

Obecným pravidlem je zajistit dostatek uzavřených úložných prostor, aby se méně hezké předměty, které používáme každý den (zdravíme zubní kartáček), daly schovat a zároveň byly stále na dosah, například do zrcadlové skříňky. Otevřené police tak zůstanou vyhrazeny pro rostliny, svíčky a dekorativní skleněné nádoby – abyste v pokoji podpořili klid, a ne mu ubírali.

Shromáždili jsme skvělé možnosti skladování v malých koupelnách, a dokonce i několik nápadů na skladování ve velmi malých koupelnách, abychom pomohli těm z vás, kteří mají ty nejmenší koupelny vůbec…

1. Sáhněte po vertikálním úložném prostoru s klasickým tallboyem

Sáhněte po vertikálním úložném prostoru s klasickým tallboyem

Pokud chcete do své malé koupelny přidat spoustu úložného prostoru navíc, tallboye jsou tou správnou volbou, protože vám poskytnou dostatek polic a skříněk a zároveň zaberou minimum místa na podlaze. Tato koupelnová skříňka Stow tallboy od společnosti Noa & Nani obsahuje otevřené a uzavřené police, takže můžete vystavovat i ukládat své koupelnové drobnosti.

2. Zvedněte umyvadlo a vtěsnejte pod něj další úložný prostor.

Zvedněte umyvadlo a vtěsnejte pod něj další úložný prostor

Nástěnné umyvadlo je v menší koupelně vždy skvělý nápad, protože nevyhnutelně uvolní místo. Umístění umyvadla mírně nad nízkou závěsnou skříňku, jako je tato, je chytrý trik, jak přidat další úložné prostory – prostor můžete dokonce ještě maximalizovat použitím košů, které budou fungovat jako zásuvky.

3. Uspořádejte si zásuvky pomocí chytrých přepážek

Uspořádejte si zásuvky pomocí chytrých přepážek

Pokud máte toaletní skříňku se zásuvkami, využijte veškerý prostor naplno. Naplánujte si, co přesně budete do zásuvek ukládat – od líčidel po fény, a zasuňte do nich přepážky správné velikosti, které budou vyhovovat vašim potřebám. Tento design od společnosti Essential Living zajistí využití každého centimetru zásuvky.

4. Zvolte úložný prostor ve stylu skříňky, abyste vše schovali

Zvolte úložný prostor ve stylu skříňky, abyste vše schovali

Nebojte se vyrazit do úložných prostor, které nejsou tradičně koupelnové. Tato skříňka ve stylu skříňky je ideální pro uložení všeho od ručníků až po toaletní papír a navíc dodává prostoru chladný a industriální nádech. Vždy dbejte na to, aby byla chráněna před stříkající vodou a vlhkostí.

5. Maximalizujte každý centimetr prostoru pomocí vestavěných skříní

Maximalizujte každý centimetr prostoru pomocí vestavěných skříní

Jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit množství úložného prostoru v koupelně, jsou vestavěné skříně.

“Pokud se rozhodnete pro úložný prostor na míru, můžete maximalizovat každý centimetr prostoru,” říká Will Lyne vedoucí designér a majitel společnosti Christopher Peters Kitchens and Interiors. To je obzvláště užitečné v nešikovných místech, jako je prostor pod okapem v této koupelně. “Bylo by téměř nemožné najít hotovou skříňku, která by se do tohoto prostoru vešla,” říká Will.

“Při zvažování zakázkové výroby skříní mějte na paměti prodlouženou dobu realizace. Vzhledem k tomu, že se jednotky navrhují, ručně vyrábějí a instalují, může to často trvat několik týdnů nebo v některých případech i měsíců od poptávky po instalaci,” dodává.

6. Vyberte si štíhlé otevřené regály, abyste získali pocit vzdušnosti.

Vyberte si štíhlé otevřené regály, abyste získali pocit vzdušnosti

Stejně jako v jiných místnostech může velký, objemný nebo tmavý nábytek působit tak, že se váš prostor bude zdát menší, než ve skutečnosti je – a to je v malé koupelně to poslední, co chcete. Minimální, neokázalé, sotva patrné regály, jako jsou tyto regály od společnosti String Furniture, jsou skvělým způsobem, jak zvýšit úložný prostor, aniž by zabíraly podlahovou plochu. Design dva v jednom obsahuje i zrcadlovou skříňku – bonus!

7. Zdvojené malé koupelnové úložné koše jako dekorativní prvky

Zdvojené malé koupelnové úložné koše jako dekorativní prvky

Pokud jde o skladování v malé koupelně, musíte se podívat na každý povrch, protože všechny mají potenciál. Vyberte si tedy koš na prádlo, který bude sloužit k ukládání čistých ručníků a sám o sobě bude působit jako designový prvek boho. Milujeme tvar tohoto zábavného a nepředvídatelného designu.

8. Zvolte štíhlou linii, abyste co nejlépe využili nevyužité plochy.

Zvolte štíhlou linii, abyste co nejlépe využili nevyužité plochy

Pokud ve vašem pokoji chybí podlahová plocha, vysoká, úzká jednotka zabalí úder v oddělení skladování v malé koupelně, aniž by zabírala mnoho místa. Ve skutečnosti budete překvapeni, kolik se toho do ní vejde. Regál Ragrund od společnosti Ikea (na obrázku vpravo) je široký pouhých 33 cm a vejde se i do nejužší mezery.

Nejlepší tip: v malé koupelně je umístění otevřených polic vedle sprchové zástěny chytrým způsobem, jak zajistit, aby se vaše koše a ručníky nepotřísnily.

9. Využijte sprchové stěny i pro skladování v malé koupelně

Využijte sprchové stěny i pro skladování v malé koupelně

Ať už jste v pronájmu (což nepřipadá v úvahu při vrtání do obkladů), nebo jen nechcete dělat díry do stěny koupelny, existuje geniální nápad na úložné prostory v malé koupelně: sprchové košíky.

Tento stylový černý kadibudka Umbra Cubico od společnosti Wayfair se zavěsí nad horní část sprchy, vypadá elegantně a skvěle se hodí k ukládání toaletních potřeb.

10. Schovejte zubní kartáčky za zrcadlovou skříňku.

Schovejte zubní kartáčky za zrcadlovou skříňku

Přestavujete místnost od základů a hledáte nějaké nápady na skladování v malé koupelně? Cokoli, co má dvojí účel, je skvělé pro úsporu místa a toto zrcadlo, skříňka a otevřená police tři v jednom zaškrtává všechny naše krabice.

Líbí se vám tato koupelna? Určitě si prohlédněte naši galerii tradičních koupelen.

11. Vybudování malého úložného prostoru v koupelně do prázdného prostoru

Vybudování malého úložného prostoru v koupelně do prázdného prostoru

Jedním z nejlepších způsobů, jak maximalizovat potenciál malých úložných prostor v koupelně, je využít jinak ignorovaný prostor pod stávajícím koupelnovým vybavením pro skladování. Úložná jednotka pod umyvadlem, byť je kompaktní, je ideálním místem. Nábytek zavěšený na stěně vždy zvětší malé prostory.

Nejlepší tip: použijte zásobníky na desce, jako je tento, k uspořádání dekorativních pleťových vod a lektvarů a udělejte z nich designový prvek.

12. Rozhodněte se pro tenké úložné koše

Rozhodněte se pro tenké úložné koše

Zařizujete malou koupelnu s omezeným rozpočtem? Jednou z nejlevnějších možností úložného prostoru je plastová nebo plátěná úložná vanička. Vyberte si vysoké, úzké, abyste ušetřili místo na podlaze, nebo mělké, které schováte pod vanu s roletou. Milujeme všechny koše na H&M Home, ale tento proutěný koš od H&M Home je obzvlášť roztomilý.

13. Použijte žebříkový stojan nejen na ručníky.

Použijte žebříkový stojan nejen na ručníky

Žebříkový stojan se může – a myslíme si, že by se měl – zdvojnásobit jako regálová jednotka. Tímto způsobem můžete ukládat všechny své toaletní potřeby na stejném místě jako ručníky na ruce a obličej, což je dokonalý nápad pro skladování v malé koupelně. Tento cenově dostupný žebříkový regál od společnosti Ikea se nám líbí.

14. Vložte něco malého jako velmi malý koupelnový nápad

Vložte něco malého jako velmi malý koupelnový nápad

Pro některé koupelny bude i ta nejmenší zásuvková jednotka stále příliš objemná. Pro skutečně minimalistický přístup zmenšete velikost. Tato štíhlá koupelnová úložná jednotka od společnosti A Place for Everything – se šířkou pouhých 18 cm – je ideálním nápadem do malé koupelny, nezabere téměř žádný prostor, ale přesto si poradí se všemi základními koupelnovými potřebami.

15. Uvolněte si místo s volně stojícím koupelnovým úložným prostorem

Uvolněte si místo s volně stojícím koupelnovým úložným prostorem

Žebříkové police, jako je tato, jsou skvělým řešením pro zobrazení spousty užitečných nebo hezkých věcí, aniž by zabíraly příliš mnoho místa. Podlahový stojanový držák na ručníky je obzvláště užitečný v pronajatých domech – dává vašim ručníkům místo, kde mohou uschnout, aniž by riskovaly váš vklad.  Odstín dřeva můžete sladit například takto, abyste si připadali jako v lázních.

Nejlepší tip: při zařizování otevřených polic použijte koše na spodní polovině, abyste schovali objemnější předměty, a dekorativní předměty vystavte nahoře, blíže k linii očí.

16. Vyberte si barevný koš na prádlo, který bude sloužit jako úložný prostor.

Vyberte si barevný koš na prádlo, který bude sloužit jako úložný prostor

Pokud chcete koš na prádlo, který bude v koupelně vypadat stejně dobře jako u pračky, vyberte si takový, který je navržen jak pro svůj vzhled, tak pro praktičnost.

Velmi roztomilý kulatý koš Muuto Restore je elegantní, snadno přenosná varianta, kterou lze použít i pro uložení toaletních potřeb nebo čistých ručníků. Ekologicky smýšlejícím se bude líbit i to, že je vyroben z recyklovaných plastových lahví. V různých barvách od společnosti Nest.

17. Vytvořte si elegantní expozici pomocí skleněných nádob

Vytvořte si elegantní expozici pomocí skleněných nádob

Sklenice jsou skvělým nápadem pro skladování v malé koupelně. I v malém prostoru mohou právě drobné kousky, jako jsou vatové tampony a tyčinky, způsobit největší nepořádek. Uchovávání drobných předmětů v úložných sklenicích, jako jsou tyto od Amazonu, usnadňuje jejich dosahování – a sklenice vypadají na poličce velmi pohledně.

18. Přidejte štíhlé police nad umyvadlo

Přidejte štíhlé police nad umyvadlo

Když je prostor opravdu omezený a nemáte prostor pro montáž jakéhokoli úložného prostoru v koupelně na stěnu, podívejte se na oblast nad umyvadlem, jako v této růžové koupelně. Obvykle je to stejně mrtvý prostor a můžete si dovolit namontovat na stěnu úložný prostor, který by jinde v místnosti příliš vyčníval.

Pokud chcete prostoru dodat osobitost a dekorativnost, zvolte otevřené police, nebo tenkou skříňku, pokud potřebujete někam schovat případný nepořádek. máte chuť se pustit do kutilství? Náš průvodce krok za krokem, jak postavit police, vám ukáže, jak na to.

19. Použijte vozík pro praktické přenosné skladování

Použijte vozík pro praktické přenosné skladování

Víte, co si myslíme o vozíku Ikea Raskog. Je prostě tak univerzální. Skvěle se hodí pro malé úložné prostory v koupelně, kde můžete uspořádat toaletní potřeby a pomůcky pro úpravu vlasů. Navíc ho samozřejmě můžete přesouvat po místnosti, takže nebude působit jako objemný stálý kus úložného nábytku.

20. Vyberte si stylové koupelnové doplňky

Vyberte si stylové koupelnové doplňky

To, že je vaše koupelna malá, neznamená, že všechny úložné prostory musí být superpraktické! Je důležité, abyste tam měli i nějaké stylové kousky (které se samozřejmě zdvojnásobí jako praktický úložný prostor). H&M má nádherné malé koupelnové úložné doplňky pro všechny ty podivné kousky, které se vznášejí po vaší koupelně, takže se na ně podívejte a rychle je stylově aktualizujte.

21. Přidejte regály podél obrazové lišty

Přidejte regály podél obrazové lišty

Další krásný nápad na skladování v malé koupelně, který není jen o praktičnosti. Nápady na regály, které jsou v místnosti o něco vyšší, nebudou místnost znepřehledňovat, jak by se mohlo stát u otevřených regálů. Použijte je k uložení nezbytných věcí v pěkných skleněných nádobách a přimíchejte do nich výtisky, pokojové rostliny a nejhezčí drobnosti.

22. Použijte stoličku pro roztomilé rustikální skladování v malé koupelně.

Použijte stoličku pro roztomilé rustikální skladování v malé koupelně

V tomto prostoru se odehrává spousta skvělých nápadů na ukládání malých koupelen. Všimněte si police ve výklenku háček na dělící stěně, přestože je tak málo místa pro jakékoliv skladování, některé bylo vmáčknuto.

Co se nám v této koupelně líbí nejvíce, je stolička – stoličky vypadají skvěle, ale jsou také skvělým místem pro uložení ručníků nebo toaletních potřeb a lze je také přesouvat po místnosti.

23. Maximalizujte prostor pod dřezem

Maximalizujte prostor pod dřezem

V těch nejmenších koupelnách, například v en-suite a v pokojích s práškem, si nemůžete dovolit plýtvat prostorem pod umyvadlem. Nezapomeňte vybrat skříňku, která je kompaktní, ale má tolik úložného prostoru, kolik se do ní vejde – to znamená zásuvky nebo police.

V rámci zásuvek můžete použít organizéry, abyste prostor využili co nejlépe, a pokud jste vybrali police, přidejte do nich vložky s policemi, jako jsou tyto z Ikea, a zdvojnásobte tak prostor. Na jednu stranu přidejte také kroužek na ručníky, abyste je mohli šikovně uložit.

24. Přidejte koš místo úložného prostoru pod umyvadlem

Přidejte koš místo úložného prostoru pod umyvadlem

A pokud se prostě nemůžete rozloučit s elegantním vzhledem plovoucího dřezu (chápeme vás), pak podobnou práci může udělat jednoduchý koš s víkem. Vyberte si koš, který je tak velký, jak to váš prostor zvládne – jsou ideální pro ukládání ručníků a dalších toaletních potřeb, a navíc přinášejí některé pěkné přírodní textury, což je v současné době v kurzu.

25. Použijte vintage nálezy k uložení make-upu

Použijte vintage nálezy k uložení make-upu

Milujeme tento malý koupelnový úložný hack – znovu použijte své roztomilé vintage nálezy k ukládání make-upu a toaletních potřeb. Bedny, retro držáky na lahve s mlékem, starožitné zásuvky tiskáren a dokonce i nepředvídatelné staré plechovky mohou fungovat jako úložný prostor v malém prostoru a navíc přinést nějakou osobnost.

26. Využijte nábytek z druhé ruky

Využijte nábytek z druhé ruky

Dalším tipem, pokud chcete do menší koupelny vnést trochu vlastního stylu, je vytvořit marnivost pomocí vintage nábytku. Vyhledejte na eBay jednotku, která se hodí do vašeho prostoru, a pak požádejte instalatéra, aby na ni posadil umyvadlo.

Ve skutečnosti byste si to mohli udělat sami vyříznutím části horní a zadní části, ale zkuste to pouze v případě, že přesně víte, co děláte. Zde se dozvíte, jak upcyklovat nábytek, abyste získali vintage vzhled.

27. Vyberte si zrcadlo, které má také úložný prostor

Vyberte si zrcadlo, které má také úložný prostor

Tyto dva v jednom zrcadle / regálech jsou v současné době všude (podívejte se na Wayfair pro cenově dostupné možnosti). Milujeme je, protože vypadají nádherně, přinášejí tuto průmyslovou atmosféru do místnosti, ale jsou také opravdu praktické pro malou koupelnu.

Použijte tuto polici k uložení nejpoužívanějších toaletních potřeb, a pokud si můžete dovolit vzdát se prostoru, přidejte také závěsnou pokojovou rostlinu pro dotek zeleně.

28. Pro rychlé uložení zavěste nástěnné police

Pro rychlé uložení zavěste nástěnné police

Poličky… Perfektní úložný prostor do malé koupelny, zejména pokud jste v pronájmu, takže nemůžete udělat nic jiného než udělat pár děr do zdi.

Nástěnné police jsou ideální pro malé prostory, protože zabírají nulovou plochu. Jsou také skvělé pro přidání trochu barvy a stylu do vaší koupelny, protože je můžete stylizovat rostlinami, výtisky a jen těmi nejhezčími toaletními potřebami.

Jak přidat úložný prostor do malé koupelny?

Pokud svou malou koupelnu nepředěláváte a hledáte jen nějaké rychlé řešení, ideální jsou volně stojící jednotky, jako jsou žebříkové police a malé sady zásuvek. Podívejte se na všechny mezery, které v koupelně mohou být, třeba mezi skříňkami nebo pod umyvadlem, a umístěte tam jednoduchou jednotku. Koše budou vaším přítelem také při ukládání nepořádku, pro který prostě nemůžete najít domov.

Pokud děláte trochu větší rekonstrukci a máte větší rozpočet, ujistěte se, že vybíráte kousky, které maximalizují úložný prostor. Takže se ujistěte, že vaše umyvadlová skříňka má dostatek úložného prostoru, pokud montujete skříňku na stěnu nad umyvadlo, ujistěte se, že jste si vybrali něco, co je štíhlé, ale má uvnitř dostatek polic.

Jak lze malou koupelnu učinit funkčnější?

Vedle toho, že si vyřešíte úložné prostory, si udělejte pořádek. Ano, to znamená projít vše, co v koupelně v současné době máte, a zbavit se nebo vystěhovat vše, co tam nepotřebujete.

Když přemýšlíte o uspořádání koupelny, zvažte, kam vše nejlépe uložit. Ručníky na zadní straně dveří, sprchové gely a šampony v držáku ve sprše, náhradní toaletní potřeby v zásuvkách nebo skříňkách. Ujistěte se, že vše má místo, které vám vyhovuje, a držte se ho.

Kam v malé koupelně uložit líčidla?

Pro skladování líčidel se skvěle hodí vozíky, protože si kořist můžete podle potřeby přenášet z ložnice do koupelny. Můžete tam také přidat vlasové pomůcky – berte to jako přípravnu všeho v jednom.

Vše je po ruce a dostupné, takže už žádné rozbité paletky na oči, opuštěné na dně zásuvky, nebo děravé podkladové báze. Vozík navíc může být stylovým doplňkem vaší koupelny.

Leave a Comment

Your email address will not be published.