9 levných možností podlahových krytin do kuchyně - nápady, které jsou šetrné k rozpočtu a které si můžete udělat sami

9 levných možností podlahových krytin do kuchyně – nápady, které jsou šetrné k rozpočtu a které si můžete udělat sami

Prozkoumejte tyto nápady na podlahu v kuchyni s omezeným rozpočtem a nechte se inspirovat krásnou povrchovou úpravou, které lze dosáhnout, aniž byste museli utratit velké peníze za zcela novou podlahu. Udělej si sám, nákladově efektivní možnosti, které ohromí.

9 levných možností podlahových krytin do kuchyně - nápady, které jsou šetrné k rozpočtu a které si můžete udělat sami

Pokud hledáte nápady na podlahu v kuchyni s omezeným rozpočtem, nechte se inspirovat těmito skvělými a přitom levnými možnostmi. Modernizaci opotřebované kuchyňské podlahy prostě nelze obejít – odhlédneme-li od obav o design, protože není bezpečné chodit a vařit v kuchyni s podlahou, která má nerovný povrch nebo je poškozená. To však neznamená, že musíte utratit tisíce za kamennou dlažbu nebo pravé dřevo.

I když nápady na kuchyňské podlahy, které zahrnují levné materiály, mohou vyžadovat trochu více představivosti a know-how než například mramor, mohou vám poskytnout podobný vzhled – a působivou trvanlivost. Nechte se překvapit, jak mnoho lze dosáhnout s těmito jednoduchými a finančně nenáročnými nápady na kuchyňské podlahy.

Jaká je nejlepší levná kuchyňská podlaha, která vydrží?

Pokud vyměňujete podlahu v kuchyni s omezeným rozpočtem, neznamená to, že vám nezáleží na trvanlivosti nebo vzhledu. V ideálním případě chcete mít slušnou životnost a skvělou povrchovou úpravu, i když se jedná o nejlevnější kuchyňskou podlahu. Na jaké materiály byste se tedy měli zaměřit? Leigh McAlpin, ředitel společnosti Classic Architectural Group, připomíná kutilům, že vzhledem k tomu, že všechny možnosti podlah se nakonec odstraní, lze s jistotou říci, že žádná z nich nevydrží věčně.”. Nicméně pokud chcete nejlepší možnou kombinaci odolnosti, stylu a cenové dostupnosti, zvažte laminátovou dlažbu, která je podle McAlpina “nejodolnější variantou za vaše peníze. Laminátové podlahy jsou poměrně pevné a obvykle jsou odolné proti promáčknutí nebo poškrábání.” Laminátová podlaha je také velmi odolná proti poškození.

Případně byste měli zvážit vinyl. JT Norman, ředitel pro rozvoj podnikání společnosti Kitchen Magic, která se specializuje na návrhy a přestavby kuchyní na zakázku a působí v oboru více než 40 let, vinyl vřele doporučuje. Norman tento materiál chválí, protože “díky technologiím je prakticky nemožné odlišit vinylovou podlahu od skutečného dřeva nebo kamene. Pokud máte zručnost, můžete si plovoucí vinylová prkna nainstalovat sami, ale ještě jednodušší je to s lepenou vinylovou podlahou.  Ať tak či onak, vinylová podlaha je neuvěřitelně cenově výhodná a myslím, že je to silný trend, který bude pokračovat i po roce 2022 díky své trvanlivosti, odolnosti vůči vodě a univerzálnosti vzorů. ’

Chytré nápady na podlahy v kuchyni s omezeným rozpočtem

Jak zmiňuje McAlpin, jakákoli podlahová krytina bude nakonec odstraněna, proto zvažte typ podlahy, který v danou chvíli nejlépe vyhovuje vašim prostorovým a finančním potřebám, aby byl váš kuchyňský prostor co nejúspěšnější.

1. Vinylová dlažba

Vinylová dlažba

Je tato podlaha vyrobena z mramoru? Tato mistrovská renovace kuchyně od Chris Loves Julia vypadá skutečně luxusně – přesto byla provedena s omezeným rozpočtem a používá luxusní vinylové dlaždice, nikoliv dlaždice z pravého kamene. Tajemstvím renovátorů, kteří dosáhli profesionálně vypadajícího tajemství, je spárování dlaždic – ” ano! tato LVT je spárovatelná!”. – se spárovací hmotou ve stříbrném odstínu.

Vinylová podlaha do kuchyně má tolik výhod – dodává se v téměř nekonečné škále realistických povrchových úprav, které napodobují vše od přírodního kamene až po dřevo, lze ji instalovat svépomocí a snadno se čistí.

2. Linoleum

Linoleum

Dánští interiéroví designéři Garde Hvalsøe použili v této úžasné moderní kuchyni s akcenty přírodního dřeva tmavě zelené linoleum.

“Opravdu doporučují linoleum?” možná si říkáte. Pravdou je, že linoleum má špatnou pověst, protože každý kdysi bydlel v pronájmu se starou, odbarvenou linoleovou podlahou, která se mu hnusila. Přesto je linoleum ve skutečnosti skvělým materiálem pro kuchyňské podlahy, který se vyrovná vinylu. Je to také udržitelná, biologicky odbouratelná alternativa vinylové dlažby, která se vyrábí ze lnu. Linoleum je odolné a vzory se z něj neopotřebovávají, protože procházejí celým materiálem, místo aby byly namalovány na povrchu.

Linoleum stojí přibližně stejně jako vinylová dlažba a vydrží přibližně 30-40 let. Staré linoleum lze natřít barvou nebo šablonou a získat tak nový život.

3. Natřené dřevo

Natřené dřevo

Stará a poškozená dřevěná podlaha v kuchyni? Ještě nespěchejte s vytrháváním prken. Dřevo je cenný podlahový materiál, který se obtížně a draze nahrazuje, takže pokud se dá vůbec zachránit, pokuste se ho vyšperkovat, než se rozhodnete ho vyměnit. V první řadě se dozvíte, jak zušlechtit dřevěnou podlahu. Na tuto práci si budete muset pronajmout nějaké nářadí, ale stále je to levnější než výměna celé podlahy.

Pokud podlaha po broušení stále nevypadá úžasně nebo pokud chcete jen barevně aktualizovat svou podlahu, aniž byste ji museli vyměnit, pořiďte si lakování. Barva použitá v tomto kuchyňském projektu White Dog Vintage stála pouze 35 dolarů, ale jaký rozdíl to dělá v celém vzhledu. Pro zajištění trvanlivosti vždy utěsněte podlahu polyuretanem.

4. Efekt šablonovaných dlaždic

Efekt šablonovaných dlaždic

Pokud je vaše podlaha obyčejná bílá a trochu nezajímavá, máte dokonalé prázdné plátno pro proměnu šablonou. Erica Muellerová, blogerka o kutilství a interiérech na webu Our Forever Farmhouse, vymalovala své obyčejné keramické podlahy pomocí šablon, které, jak sama říká, “udělají obrovské prohlášení za méně než 100 dolarů!”. Opakovaně použitelné šablony lze zakoupit na Amazonu a jejich použití je opravdu snadné. Jen nezapomeňte použít pěnové malířské válečky, také od Amazonu, a pokud používáte křídovou barvu, vždy naneste vrchní vrstvu, jinak se rozmaže.

5. Keramické dlaždice

Keramické dlaždice

Keramické dlaždice jsou klasikou kuchyňských podlah, a to z dobrého důvodu. Keramické dlaždice jsou odolné a hygienické – případné rozlité tekutiny z nich velmi snadno setřete a při správné péči vydrží keramická podlaha velmi dlouho. Není také tak drahá, jak byste si mohli myslet, ceny začínají již na 25-30 dolarech za metr čtvereční. Samozřejmě, že složité vzory budou dražší a složitější na instalaci, ale i fantazijní nápady na kuchyňské podlahové dlaždice jsou nákladově efektivní, pokud je vaše kuchyně malá.

6. Laminát

Laminát

Pryč jsou doby, kdy byl laminát synonymem pro “levně vypadající”. Skvělou zprávou je, že nejlepší laminátové podlahy jsou stále levné, ale vypadají draze. Laminát se vyrábí z dřevěných kompozitů, ale v dnešní době se vyrábí tak, aby vypadal jako skutečný, se suky, zrnitostí a dokonce i strukturou skutečného dřeva. Instalace laminátových dlaždic je také snadná, takže ji zvládne zkušený diYer.

7. Dílčí obklad

Dílčí obklad

Instagramer a blogger Phil vytvořil tuto výraznou podlahu v kuchyni pomocí černých šestihranných dlaždic v kombinaci se zbrusu novou dřevěnou podlahou. Jedná se o ohromující vzhled i praktické řešení pro kuchyň. Phil nám řekl, že “použil levnou standardní černou dlaždici a položil ji neobvyklým způsobem, aby dosáhl špičkového vzhledu”. Šestiúhelníková dlažba výrazně ušetří náklady na dřevěnou podlahu a dodá kuchyni spoustu designového vkusu.

8. Odlepte a nalepte dlaždice

Odlepte a nalepte dlaždice

V podstatě samolepková verze vinylových dlaždic, obklady typu peel-and-stick, vám ušetří značnou část nákladů a práce – nebudete potřebovat základní ani vrchní nátěr, protože jsou samolepicí a předem utěsněné pro voděodolný povrch. Lze je nalepit na betonový podklad nebo aplikovat přímo na starou podlahu, ale pozor – pokud je vaše současná podlaha nerovná, bude to vidět, takže ji možná budete muset nejprve vyrovnat. Některé značky jsou lepší než jiné, proto si před nákupem přečtěte recenze.

9. Korek

Korek

Tohle je jeden z těch nápadů na podlahu v kuchyni s omezeným rozpočtem, o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, ale ve skutečnosti je to docela geniální. Korek je udržitelný, přírodní materiál, který bude vypadat úžasně v řadě kuchyňských dekorů, což dodá moderní kuchyni měkký a přirozený vzhled nebo se spojí s kouzlem venkovské kuchyně. Cena korkových podlah se liší a začíná již na 2 dolarech za čtvereční stopu, i když doporučujeme zvolit silnější a lepší varianty, které se pohybují kolem 10 dolarů za čtvereční stopu. Profesionální instalace korku je poměrně jednoduchá, a proto levná (přidejte 1 $ za čtvereční stopu).

Jaký je nejlevnější typ podlahy v kuchyni?

Podle společnosti McAlpin “nejlevnější variantou kuchyňské podlahy je obvykle vinylová podlaha. Vinylová podlaha se snadno čistí a udržuje a vzhledem ke své ceně je také poměrně odolná”.

Marina Vaamonde, odbornice na přestavby domů a zakladatelka společnosti HouseCashin, upřesňuje, že “nejlevnějšími typy jsou odlupovací dlaždice, odlupovací prkna a vinylové desky. Ceny se pohybují od 0,50 USD za čtvereční stopu u kvalitních, ekonomických vinylových podlah, zatímco ty kvalitnější mohou být 1,50-2,00 USD za čtvereční stopu u standardních dlaždic. Nejkvalitnější luxusní vinylové desky se pohybují v rozmezí 3 až 4 USD za čtvereční stopu.

Jaký typ podlahové krytiny do kuchyně se nejsnáze instaluje?

Opět vítězí vinyl. Instalace vinylových dlaždic typu peel-and-stick nevyžaduje žádné kutilské zkušenosti a vinylová dlažba je také poměrně snadná. Vaamonde potvrzuje, že “vinylová podlaha bezpochyby splňuje všechny podmínky, pokud jde o levnost a snadnost instalace. Vinyl můžete zpravidla položit přímo na podklad (nebo vhodnou stávající podlahu), což výrazně snižuje náklady na instalaci, protože nemusíte dělat nový podklad. Používám ho neustále v nemovitostech, které rekonstruujeme.