Jak uspořádat koupelnové skříňky a toaletní stolky - 10 snadných způsobů, jak uklidit

Jak uspořádat koupelnové skříňky a toaletní stolky – 10 snadných způsobů, jak uklidit

Když budete vědět, jak uspořádat koupelnové skříňky a toaletní stolky, přestane tento prostor vypadat jako místo pro oči.

Jak uspořádat koupelnové skříňky a toaletní stolky - 10 snadných způsobů, jak uklidit

Chcete se naučit vědět, jak uspořádat koupelnové skříňky a toaletní stolky jako odborník na interiéry? Přiznejme si, že nikdo nechce mít přeplněnou skříňku plnou laků na vlasy, stylingových nástrojů a dalších tun věcí, kterými se musí prodírat, jen aby doplnil toaletní papír. Udržování pořádku v úložné jednotce je proto pravidlem 101 organizace koupelny.

Instalovat pár plovoucích polic samozřejmě zvládne každý, ale k tomu, aby se tyto prostory proměnily v něco výjimečného, je zapotřebí skutečného guru stylu. Přepracujte organizaci své toaletní skříňky, už jen kvůli svému duševnímu zdraví, protože zaseknuté zásuvky a výrobky Jenga, když nestíháte, prostě nebudou dělat dobrotu.

Naštěstí jsme si na pomoc přizvali profesionální organizátory domácnosti a také některé známé prodejce, kteří vám pomohou vytvořit snovou estetiku. Představte si otočné stoly, osvětlené jednotky s LED páskovým osvětlením a modulární regály na kultovní kosmetiku, kterou musíte mít. Navíc vás dokonce zasvětíme do tajemství kosmetického průmyslu, abyste věděli, kdy vaše koupelnové skříňky a toaletní stolky potřebují vyklidit.

Jak uspořádat koupelnové skříňky a toaletní stolky

Jak uspořádat koupelnové skříňky a toaletní stolky

Nikdy nepodceňujte sílu úložného prostoru v úložném prostoru!” říká Barry Cutchie, ředitel designu společnosti BC Designs.

‘Tím mám na mysli úložné koše a organizéry, které lze použít uvnitř toaletních skříněk a skříněk. Díky nim je na vše mnohem lépe vidět, protože je to přehledně uspořádáno a vy se k věcem dostanete mnohem rychleji.

‘Pokud jde o dvířka toaletních skříněk, je zde také spousta nevyužitého prostoru. Pokud na vnitřní stranu dvířek nalepíte nebo přilepíte magnetickou nástěnku na poznámky, může to být skvělý způsob, jak na ně nalepit předměty, které se zdánlivě ztrácejí, jako jsou nůžky a pinzeta, spolu s přidáním malých magnetických organizérů a háčků, na které lze ukládat vatové tampony/papírky atd.

1. Třídění výrobků podle data spotřeby a četnosti používání

Třídění výrobků podle data spotřeby a četnosti používání

Třídění úložných prostor v koupelně může být tak trochu noční můrou ve stylu Narnie. I když je mnoho skříněk dostatečně hlubokých na to, aby se do nich vešly všechny vaše nezbytnosti, hledání často používaného výrobku, který je zastrčený až úplně vzadu, může být otravné.

Naším nejlepším tipem je nejprve zhodnotit, co používáte častěji, a umístit to do přední části skříňky. Rovněž byste si měli roztřídit výrobky podle data spotřeby. Nemá totiž smysl kupovat drahé krémy a pleťové vody, které slibují svět, pokud se účinná látka znehodnotí.

Hledejte symbol podobný tubě s číslem a písmenem “M” (měsíce). Tj. 12M by znamenalo, že máte dvanáct měsíců nebo rok na to, abyste tento výrobek použili, než byste měli zvážit jeho vyhození.

Provedením tohoto úvodního úkonu budete mít potenciálně méně práce s tříděním pokaždé, když budete chtít uklidit. Zvykněte si zaznamenávat datum otevření nebo datum, kdy máte otevřené výrobky zlikvidovat. Můžete si jej buď poznamenat na výrobek permanentním fixem, nebo si nastavit upozornění na telefonu.

2. Zajistěte viditelnost výrobků pomocí dodatečného osvětlení

Zajistěte viditelnost výrobků pomocí dodatečného osvětlení

Bez ohledu na to, jak světlý a vzdušný je váš prostor, mohou koupelnové skříňky a skříňky pod umyvadlem postrádat světlo, což vám ztěžuje hledání požadovaných výrobků. Místo toho, abyste do nich mířili baterkou nebo používali baterku do mobilu pro větší viditelnost, zvažte LED osvětlení pro luxusní vzhled, které je zároveň funkční.

Líbí se nám vzhled této koupelnové skříňky uvnitř této moderní podkrovní koupelny od Caffe Latte. Spolu s průhlednou skleněnou přední částí vytváří osvětlení v podobě pásků atmosféru butikového hotelu pro všechny vaše drobnosti. Instalace nestojí mnoho, pokud si ji uděláte sami, ale v této luxusní koupelně působí tak působivě a působivě.

3. Použijte rozdělovače zásuvek

Použijte rozdělovače zásuvek

“Koupelny nejsou “univerzální”, dnes se koupelna stala místem individualizace a personalizace; při zachování funkčnosti je nyní místem, kde si lidé mohou vytvořit prostředí, které je pro ně jedinečné,” říká Martin Carroll, MD, Duravit UK.

Při navrhování koupelny je třeba zvážit nejen keramiku, vany a armatury, ale také toaletní nábytek. Toaletní skříňky Duravit mohou mít jednoduché nebo dvojité zásuvky a jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám uživatelů; jako volitelný doplněk je totiž lze vybavit vysoce kvalitními dělícími zásuvkami v sériích L-Cube, XViu a White Tulip.

“Dělící příčky jsou navrženy tak, aby rozdělily všechny každodenní potřeby, ale zároveň je měly po ruce, a dodávají tak nádech luxusu a zajišťují, že si každý může svou koupelnu přizpůsobit svým potřebám.

4. Ukládejte podobné předměty společně do akrylových přihrádek

Ukládejte podobné předměty společně do akrylových přihrádek

5. Vyberte si skladování v otevřeném dřezu

‘Profesionální tip: ukládejte předměty s jejich “přáteli”. To znamená, že pokud je používáte společně, skladujte je společně. Příklad: kancelářské potřeby mohou “žít” společně, potřeby na domácí úkoly mohou “žít” společně, potřeby na pláž mohou “žít” společně, říká Stacey Lewisová, zakladatelka společnosti Purge Monsters.

6. Použijte drátěné koše v koupelnové skříňce.

Použijte drátěné koše v koupelnové skříňce

Tam, kde byly drátěné koše v supermarketech k vidění jen zřídka, jsou nyní stylovým základem pro organizaci koupelnových skříněk a toaletních stolků. Zkuste najít nějaké s úchyty pro snadné přenášení toaletních potřeb, pufů a houbiček. A když je nepoužíváte, vyzařuje z nich minimalistický šik jako nápad na koupelnové poličky.

‘Není nic lepšího než čistý minimalistický vzhled. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je zvolit v prostorách výhradně bílé prádlo a ukládat jen to, co budete používat,’ říká Shelly Thornhillová alias @simplifywithshelly.

Laura Boddiceová, designérka koupelen ze společnosti Dunelm, také dodává: “Organizace koupelny nemusí být velká a objemná ani nemusí dělat kompromisy s trendy. Naše kovové drátěné koše jsou praktickým způsobem, jak uspořádat zásuvky a bez námahy zaškrtnout industriální trend pro vaši koupelnovou poličku.

Zatímco běžné koupelnové skříňky mají vlastnosti strukturovaných skříněk, modulární regálovou jednotku nepřekonáte pro její schopnost měnit se a proměňovat spolu s vaším životem. A tento model od společnosti String Furniture je toho dokonalým příkladem. Díky kombinaci plochých polic, hlubokých přihrádek, úložných košů ve tvaru kbelíku a háčků ve tvaru J je to dokonalá kombinace pro ukládání lufy, pleťových vod, flanelů a ručníků.

‘S modulárními policemi od společnosti String nebudete mít problém maximalizovat stylový úložný prostor pro jakoukoli velikost nebo typ koupelny,’ říká Bo Hellberg, CMO společnosti String Furniture.

‘Ručníky a další koupelnové potřeby potřebují své vyhrazené místo a s jedinečnými policemi String najdete místo pro všechny své věci a zároveň dodáte své koupelně moderní design.’

‘I ta nejmenší koupelna potřebuje dostatek úložného prostoru a s kombinací nástěnných panelů z plexu, zrcadlových skříněk a kovových polic ujdete dlouhou cestu. Spolu s chytrou řadou doplňků, jako jsou háčky, organizéry a tyče, je kde dát všem těm drobnostem vlastní místo.

7. Kombinujte úložné prostory s modulární jednotkou

Kombinujte úložné prostory s modulární jednotkou

“Organizace koupelnových skříněk a toaletních skříněk je něco, co je často velmi osobní pro jednotlivce, který v nich žije.” říká Fabrizio Costingo, produktový designér společnosti Lusso Stone.

‘Existují však lepší způsoby než jiné, jak zajistit, abyste maximalizovali svůj prostor a vytěžili z koupelny maximum. Koupelna nepotřebuje obrovské množství úložných prostor a klíčové je maximalizovat zóny, které jsou často nedostatečně využity.

‘Milujeme estetiku designu otevřeného umyvadla, ale také chápeme, že oblast umyvadla je často nejlepším místem pro úložné prostory v koupelně. Naše luxusní kolekce toaletních skříněk zdůrazňuje, jak využití otevřeného prostoru spolu s úložnými možnostmi zvětšuje prostor. Pokud jde o uspořádání takové jednotky, umístěte na odiv čerstvé ručníky a schovejte náhradní zubní kartáčky a toaletní potřeby, které mohou vypadat nevzhledně.

8. Použijte akrylový otočný stůl Lazy Susan

Použijte akrylový otočný stůl Lazy Susan

Nejen pro sdílení dipů a chipsů, otočný stolek lze využít i k uspořádání koupelnové skříňky a toaletních skříněk… Zvlášť pokud už máte dost převracení lahví a kanystrů ve stísněném prostoru skříňky.

“Otočné stoly jsou ideálním způsobem, jak skladovat spreje a séra, protože udržují produkty ve vzpřímené poloze a přístupné,” říká Clea Shearer, spolumajitelka společnosti The Home Edit.

9. Vytvořte si prostředí jako v lázních pomocí skleněných nádobek

Vytvořte si prostředí jako v lázních pomocí skleněných nádobek

Naše koupelny mohou být často naším útočištěm, a proto dopřejte tomuto prostoru zenovou péči tím, že své nezbytnosti rozdělíte do skleněných nádob a kanystrů. Jistě, skladování tamponů a hygienických potřeb vám dar od matky přírody nijak neulehčí, ale bude to vypadat o tuny lépe než kartonové krabice, ve kterých přišly.

Kromě mnohem čistšího estetického vzhledu můžete také využít úspor, které vám přinese hromadný nákup levných koupelnových potřeb – nikdo totiž nepozná rozdíl mezi značkovým zbožím a zbožím vlastní značky ze supermarketu.

Tak na co ještě čekáte? Investujte do štítkovače, jako je tento od DYMO na Amazonu, a do několika sklenic, jako je profesionální organizátorka Essense Heel (aka @essenseofclosets), a můžete vyrazit.

10. Mějte po ruce své horké stylingové nástroje

Mějte po ruce své horké stylingové nástroje

Udržujte svůj fén, kulmu a nejlepší narovnávačku vlasů mimo koupelnovou desku tím, že je uložíte na dveře koupelnové skříňky tak, že využijete vnitřní stranu koupelnových skříněk nebo dveří marnosti. Stylingová stanice nade dveřmi také pomůže zabránit tomu, aby vaše stylingové nástroje náhodně spadly z pultu a rozbily se.

Existují dva základní designy organizérů na dveře skříněk, které jsme si oblíbili od The Container Store. Ty, které se zavěšují přes dveře (skvělé pro nájemníky), a ty, které se montují přímo na dveře (závaznější varianta). Některé dokonce fungují oběma směry, což vám dává největší flexibilitu. Díky minimálnímu zabranému prostoru se jedná o dokonalý nápad na skladování malých koupelen pro koupelny a práškové místnosti.

11. Investujte do odolných a recyklovatelných plastových košů

Zjednodušte si ranní rutinu a snižte stres tím, že budete své koupelnové předměty uchovávat v chytrých úložných řešeních, jako jsou tato od společnosti Orthex. Díky rozdělení zubní péče, vlasových přípravků a péče o obličej snadno najdete to, co potřebujete, když to potřebujete… A jsou ideální i pro skladování make-upu.

Používejte je v silonkách na poličkách v koupelně nebo je doplňte víčky, abyste těmto velmi užitečným nádobám dodali skladnost. A při pohledu na plast se nemusíte mračit, protože tyto nádoby jsou recyklovatelné a neobsahují BPA.

Jak často bych měl uspořádávat koupelnovou skříňku?

“Organizační systémy by se měly přehodnocovat a měnit podle toho, jak se mění vaše životní potřeby,” říká Sarah Gerber, spolumajitelka společnosti NEAT Method.

‘Přírůstek člena rodiny, domácí zvíře, stěhování, práce z domova, změna koníčků nebo růst vašich dětí. Udělejte si čas na to, abyste zjistili, které systémy již nefungují nebo co by se dalo přidat či odstranit, aby vše opět správně fungovalo!

Jak uspořádat drobné předměty v koupelnové skříňce?

‘U menších výrobků, jako jsou vatové tyčinky a utěrky na obličej, proč se nezbavit obalů a neukládat je do našich ekologických nádob Edited life? Jsou vyrobeny ze skla a bambusu a představují udržitelnou volbu, která vaší koupelně okamžitě dodá ten správný scandi nádech,” říká Boddice.