Jak uspořádat nádoby Tupperware a nádoby na potraviny

Tyto chytré způsoby, jak uspořádat nádoby Tupperware a nádoby na potraviny, vás zbaví vzteku způsobeného nesourodými víčky a ucpanými zásuvkami.

Jak uspořádat nádoby Tupperware a nádoby na potraviny

Chcete vědět, jak uspořádat nádoby Tupperware a nádoby na skladování potravin? Poradíme vám. Koneckonců jsme strávili víc času, než bychom si chtěli připustit, snahou spárovat víčka a dna a snahou uvolnit zaseknuté zásuvky, kde příliš mnoho vaniček způsobilo, že se skříňky nedaly správně zavřít.

Kromě udržování hygieny na podlahách, pracovních plochách a vybavení je třeba kuchyň uspořádat tak, aby se v ní dobře vařilo. Součástí tohoto procesu je mít vhodné místo pro uložení hrnců, pánví a plastových nádob na přípravu jídla. Ale jakkoli mohou být někdy užitečné, nevhodně umístěné nádoby na skladování potravin mohou být překážkou, pokud překážejí nebo nejsou snadno dosažitelné.

Ať už je tedy používáte k uchovávání nakrájeného ovoce, přípravě obědových balíčků nebo k velmi jednoduché přípravě jídla po posilovně, úklid nádob Tupperware vám může ušetřit čas, peníze… A také vaše zdraví.

Takže bez dalších okolků vám přinášíme nejlepší způsob, jak uspořádat nádoby Tupperware a další úložné nádoby.

Jak uspořádat nádoby Tupperware a nádoby na skladování potravin

Tupperware je sice licencovaná značka pro určitý typ plastových nádob, ale používá se také jako souhrnné označení pro nádoby používané v domácnosti ke skladování potravin (Ve spíži nebo při organizaci lednice).

Vzhledem k tomu, že se mnozí z nás chovají zdravěji a ekologičtěji, pod hlavičku nejlepších nádob na skladování potravin patří také dózy ze skla a bambusová víka!

1. Za prvé, vyhoďte do koše rozbité nádoby a sólo víčka.

 Za prvé, vyhoďte do koše rozbité nádoby a sólo víčka.

Uchopit oběd pro děti nebo připravit obědový balíček do práce hned ráno může být stresující úkol – i když jen přendáváte zbytky ze včerejšího večera z jedné nádoby do druhé. Usnadněte si život tím, že se ujistíte, že vaše nástroje jsou nepoškozené a že nehromadíte víčka a nekompletní kuchyňské úložné doplňky, které neslouží svému účelu.

‘Jakmile škola skončí, věnujte pár minut tomu, abyste vyhodili všechny rozbité nádoby na svačinu, recyklovali víčka od sóla a darovali vše, co letos nebylo pro vaše děti užitečné. Resetování zásuvek může působit tak osvěžujícím dojmem!” říká Sarah Gerber alias @vancouverneat, majitelka společnosti Neat Method Vancouver.

2. Použijte své skříně ‘stropy’

Použijte své skříně 'stropy'

Při uspořádání nádob Tupperware a nádob na uchovávání potravin ve skříňkách mnozí z nás naskládají krabičky a vaničky na police, ale kolik z nás může říct, že ví, jak uspořádat kuchyňské skříňky tak, abychom efektivně využili 100 % prostoru?

Tyto inovativní sady nádob na uchovávání potravin od společnosti Joseph and Joseph využívají nevyužitý prostor pod kuchyňskými policemi pomocí úložné lišty a maximalizují tak každý centimetr plochy skříněk. Jsou ideální pro nájemníky (nebo majitele domů s hodnotnými kuchyňskými skříňkami) a můžete je namontovat bez použití nářadí pomocí nelepivé pásky 3M™ VHB™.

‘Úložný prostor pod policí lze použít ve svislé i vodorovné poloze, což znamená, že můžete najít úložný prostor pro téměř jakýkoli prostor. Sada skladovacích nádob Joseph Joseph je mimořádně univerzální, takže pojme téměř všechny sušené potraviny a je dodávána se vzduchotěsnými víčky, která udrží vaše potraviny déle čerstvé. Tento chytrý design lze namontovat dovnitř nebo pod skříně.” říká Antony Joseph, ředitel designu společnosti Joseph Joseph.

3. Používejte vozík

Používejte vozík

Tento vozík Raskog od společnosti Ikea, který je “pěkně” dobrým nápadem pro organizaci kuchyně, dokáže uskladnit vše od skleněných nádob naplněných domácími okurkami až po uspořádání nádob Tupperware a nádob na uchovávání potravin. Vejde se i do toho nejtěsnějšího prostoru, je to moderní a mobilní organizér a navíc se dodává v pěti různých barevných provedeních, aby vyhovoval všem kuchyňským prostorům.

4. Ukládejte nádoby do výsuvných zásuvek

Ukládejte nádoby do výsuvných zásuvek

Kolik z nás se snaží uklidit nádobí Tupperware z dohledu, jen aby potřebovalo štafle – nebo ještě hůř – muselo vylézt na kuchyňskou linku, aby se pokusilo přinést to, co potřebuje? Nejenže to ohrožuje zdraví, ale je to také naprosto nepraktické.

Takže místo toho, abyste se natahovali vysoko a hluboko do štěrbin skříněk, kontrolujte své plastové a skleněné příslušenství snadno pomocí výsuvných síťovaných zásuvek. S tímto modelem od The Container Store s výsuvnou zásuvkou Elfa 5-Section Easy Glider bude úklid nádobí Tupperware hračka.

5. K uspořádání nádob použijte kolíčkovou desku

K uspořádání nádob použijte kolíčkovou desku

Další nápad od Ikea, který nás zaujal – to je kolíčková deska SKÅDIS. Pomocí tohoto skandinávského nápadu na stěnu odlehčíte přeplněným skříním. Zde jsou sušené luštěniny a luštěniny vidět na očích, takže začínající kuchaři nemusí při přehrabování tmavých skříní doslova “vysypávat fazole”.

6. Použijte volně stojící komodu

Použijte volně stojící komodu

Pokud jste obdařeni velkou kuchyní, možná máte prostor pro velkou volně stojící komodu. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak uspořádat nádoby Tupperware a nádoby na skladování potravin, a můžete zde totálně uložit své “fanouškovské” skleněné nádobí a bambusové krabičky v této zobrazovací jednotce, přičemž plastové nádoby potřísněné rajčaty ponecháte vzadu v kuchyňských zásuvkách… nebo je třeba recyklovat či znovu použít v garáži.

7. Přidejte zásuvkám strukturu pomocí akrylových přihrádek s víkem

Přidejte zásuvkám strukturu pomocí akrylových přihrádek s víkem

Díky uspořádání kuchyňské desky může váš prostor vypadat větší, čistší a mnohem dražší. Takže odstraněním přebytečných nádob, které se nepoužívají, z kuchyňské linky vytvoříte prostor bez nepořádku, který bude vypadat minimalisticky a designově.

‘TUPPER-WHERE? Přestaňte být frustrovaní. S vaší zásuvkou s nádobím Tupperware nemusíte svádět bitvu,’ tvrdí Gerber.

‘Hledání odpovídajících víček nemusí být pátrání! Život je příliš krátký na to, abychom trávili drahocenný čas přehrabováním se v nesourodých plastech! Přidání trochy struktury do zásuvky vám může ulehčit trápení se skladováním potravin.

8. Rozděl a panuj s dřevěnými přepážkami

Rozděl a panuj s dřevěnými přepážkami

Kombinace dřeva a skla byla vždy klasickou dvojicí, často se s ní však setkáváme na kuchyňských skříňkách a nábytku. Nejčastěji se stává, že organizace kuchyně může nechat máloco na pospas, často se upřednostňuje funkčnost před stylem. Tento elegantní příklad však dokazuje, že můžete mít obojí.

‘Skladování potravin nemusí být děsivou kuchyňskou kategorií! Přidání trochy struktury může do značné míry přispět k udržení pořádku. Tyto rozdělovače NEAT Method z akáciového dřeva jsou pružinové a dodávají se v různých velikostech a hloubkách, takže se perfektně hodí do každé zásuvky,’ říká Gerber.

9. Ukládejte nádoby na přístupné úrovni pro všechny

 Ukládejte nádoby na přístupné úrovni pro všechny

Ať už máte malé děti nebo dospívající, dvě věci mají tyto věkové skupiny společné. Zaprvé, neustále svačí a zadruhé, typicky řečeno, neumějí moc udržovat pořádek.

Usnadněte si proto život uspořádáním nádobí Tupperware a skladování potravin na nízké úrovni. Nejenže jim to umožní pomoci si se svačinou po škole, ale nebudou mít žádné výmluvy, aby je po umytí a opláchnutí uklidily. Není potřeba žádný schůdek ani stolička!

‘Jde nám o dětské zásuvky! Snadný přístup k nim pomáhá rozvíjet samostatnost,’ říká Schimpf.

10. Součásti ukládejte do drátěných košů

Součásti ukládejte do drátěných košů

Drátěné koše jsou skvělým způsobem, jak uspořádat nádoby Tupperware a nádoby na skladování potravin, a to nejen pro vyzvednutí potravin při týdenním nákupu v supermarketu nebo na farmářském trhu. Jsou také snadno přenosné, takže si můžete najednou vzít velký objem vaniček a víček na piknik pod širým nebem nebo jídlo na cestách.

‘Tato zásuvka na Tupperware se uspořádala s pomocí kovových drátěných úložných košů z obchodu M Design.’ říká Shalae Price, profesionální organizátorka a majitelka AZ House of Order.

11. Udělejte místo pro ošklivé nádoby na skladování potravin

Udělejte místo pro ošklivé nádoby na skladování potravin

S jedním milionem vyhledávání měsíčně na téma úspory místa v kuchyni poskytl Sam Baldry, vedoucí designu společnosti Swoon, své odborné rady, jak dosáhnout sladěné kuchyně bez kompromisů ve stylu, včetně toho, jak uspořádat nádoby Tupperware a nádoby na skladování potravin a kam je NEukládat.

‘Pokud bojujete o podlahu a pracovní prostor, pohled vzhůru je méně zvažovanou možností! Stylové plovoucí kuchyňské police mohou nabídnout další úložný prostor, aniž by zabíraly drahocenný prostor pro vaření.

‘Proč na těchto policích nevystavit estetičtější předměty, jako jsou hliněné misky a křišťálové džbány na vodu, a uvolnit tak místo pro uložení méně atraktivního nádobí Tupperware mimo zraky hostů ve skrytých skříňkách.’

12. Použijte dřevěný stojan na víčka

Použijte dřevěný stojan na víčka

Čerstvé ovoce a vitamíny nabitá zelenina nemusí být jedinými barevnými věcmi ve vaší kuchyni. Uspořádejte víčka nádob Tupperware a nádob na potraviny v duhovém pořadí do dřevěného stojanu a vytvořte tak schéma inspirované skandinávským stylem. Je to dokonalý nápad na malé kuchyňské úložné prostory, který udělá velký dojem.

‘Rozlučte se s náhodnými víčky nádob, které nemají kamaráda! Tento systém udrží vše na svém místě.” říká Felicia (Garza) Schimpf alias @neworleansneat, profesionální organizátorka.

13. Vany a víka skladujte odděleně

Vany a víka skladujte odděleně

Skříně a zásuvky mohou být minovým polem pro nádobí Tupperware, které čeká na výbuch ve vašem kuchyňském prostoru. Pokud však víčka a vany uspořádáte odděleně, můžete v prostoru pro přípravu jídla udržet klid, jak vám zde předvedla Betsy Marsala (aka @chicagoneat_betsy), majitelka a luxusní organizátorka domácnosti NEAT Method.

14. Přehodnoťte způsob výměny nádob

Přehodnoťte způsob výměny nádob

‘Jakkoli jsou praktické pro skladování potravin, jsou takovou noční můrou, pokud jde o jejich organizaci.’ Říká Ximena Rodriguez, majitelka a hlavní designérka společnosti Gestalt Living.

‘Pokusím se to zjednodušit: Pokud můžete, pořiďte si jednu jedinou značku nádob na skladování potravin se všemi podobnými tvary (velikosti se mohou lišit). Nejenže vám to usnadní skladování, ale bude to vypadat i esteticky lépe. To neznamená, že musíte všechno, co máte, projít a běžet koupit nové. Ale při jejich výměně na to myslete.

‘A pokud máte dostatek místa, skladujte je s nasazenými víčky (pokud vás nebaví hrát hru “porovnej víčko”). Ušetří vám to spoustu času!

15. “Hnízda” pro nádoby na skladování potravin

"Hnízda" pro nádoby na skladování potravin

Považujte to za hack ve stylu ruských panenek do vašeho kuchyňského nádobí. Stačí, když menší nádoby Tupperware a nádoby na uchovávání potravin naskládáte do jejich větších protějšků.

‘Hnízdění šetří objem prázdných nádob, a tím snižuje zábor místa ve vašich skříních,’ říká Joseph.

‘Pomáhá také udržet víko a tělo na jednom místě, takže se nemusíte přehrabovat v zásuvkách a hledat odpovídající sadu nádob. Skvělé na skleněných úložných nádobách Nest Joseph Joseph je, že jsou vyrobeny z odolného borosilikátového skla a je na ně poskytována desetiletá záruka.

‘Jsou bezpečné pro mrazák, troubu, mikrovlnnou troubu i nádobí a dodávají se ve čtyřech praktických velikostech. Úložné nádoby Nest jsou ideální pro přípravu jídla a následné uložení zbytků v lednici nebo mrazáku.

"Hnízda" pro nádoby na skladování potravin

Jak nejlépe uspořádat nádoby na skladování potravin?

Mluvili jsme s Chiarou Deleonibusovou, vedoucí globální kategorie, globální produktový marketing ve společnosti Tupperware Brands, která nám poskytla své nejlepší tipy. Říká: “Dle mého názoru se jedná o nejlepší tipy na řešení:

Začněte s čistým štítem: “Než začnete s reorganizací pomocí produktů Tupperware, jako je například startovací sada FridgeSmart s vynikajícím odvětráváním, která prodlužuje dobu trvanlivosti ovoce a zeleniny až o 3 týdny, vždy vše vyndejte z lednice, mrazáku a spíže a důkladně je vyčistěte.

‘Sada Freezer Mates Starter Set, která má čtvercový kulatý tvar, jenž vám pomůže ušetřit místo, účinněji mrazit, díky materiálu se snadno rozbaluje a má inovativní technologii proti skvrnám, která pomáhá zabránit vzniku skvrn od polévek a dušených pokrmů.

‘Ve spíži maximalizujte prostor a mějte vše na jednom místě s dózami Tupperware Modular Mates, jejichž vzduchotěsná víka jsou odolná proti vlhkosti a hmyzu, takže potraviny zůstanou déle čerstvé.’

Změna uspořádání: “Starší nádoby se zbytky jídla ukládejte směrem dopředu, abyste na ně nezapomněli a spotřebovali je dříve, než jim vyprší trvanlivost!

Uspořádejte je podle kategorií: “Seskupte podobné produkty s dalšími podobnými produkty tak, že vytvoříte stanici na svačinu nebo snídani nebo polici na těstoviny, abyste snáze zjistili, co máte po ruce, a pomohli ostatním v domácnosti s přípravou jídla.