Koupelnové trendy 2022 - 10 vzhledů pro svěží a zábavný prostor

Koupelnové trendy 2022 – 10 vzhledů pro svěží a zábavný prostor

Tohle jsou jediné koupelnové trendy, o kterých musíte letos vědět.

Koupelnové trendy 2022 - 10 vzhledů pro svěží a zábavný prostor

Odhalujeme trendy v koupelnách, které letos ovládnou interiérovou sféru, takže pokud uvažujete o jejich obnově, čtěte dál. Prošli jsme všechny lookbooky a oslovili několik klíčových koupelnových designérů ze světa interiérů, abychom se s vámi podělili o stručný přehled klíčových trendů roku 2022.

Pokud milujete trendy v oblasti bytových dekorací stejně jako my, budete nadšeni, až se dozvíte o všech nejnovějších designech, barvách a nápadech, se kterými se budeme setkávat v průběhu celého roku. Od robustního nábytku až po barevné kamenné stěny, pokračujte v rolování, abyste se dozvěděli vše potřebné.

1. Chunky sanitární keramika

Chunky sanitární keramika

Jsme svědky prudkého nárůstu masivních, robustních a ach tak robustních van, umyvadel a toalet. Po několika letech křehkých a jemných, štíhlých designů se příliv a odliv obrací a musíme říct, že se nám to líbí. I když ano, tyto křivky se hodí spíše do větších koupelen, kde se používají jako výrazný, ojedinělý prvek, mohou fungovat i v menších prostorách. Tento nábytek od společnosti BC Designs je zakřivený, klasický a zábavný.

2. Půvab a vznešenost

Půvab a vznešenost

Velmi v souladu s trendem Royalcore 2021 zvyšujeme faktor luxusu koupelnami, které křičí vznešeností, vyrovnaností a elegancí. Tyto obklady Arabo od Original Style jsou inspirovány velkolepými palácovými stavbami v Itálii a zdobný vzor připomínající mřížku dodává tomuto klasickému prostoru královský nádech.

DOPORUČENÁ VIDEA PRO VÁS…

3. Biofilní krása

Biofilní krása

Naše posedlost pokojovými rostlinami nezná mezí a není divu, že bude pokračovat i v roce 2022. Umístěte je na jakýkoli volný povrch v koupelně a i ten nejkliničtější prostor se bude cítit jako oáza klidu.

4. Hřejivá terakota

Hřejivá terakota

Jednou z výrazných barev roku 2022 budou zemité odstíny pálené sieny a terakoty. Tyto uzemňující a zároveň živé tóny červené hlíny dodají koupelnám v roce 2022 hřejivou bohatost a sofistikovanost,” říká Barrie Cutchie, ředitel designu ve společnosti BC Designs .

V kombinaci se svěží bílou a surovým dřevem vytvoříte barevné schéma koupelny, které uklidňuje a uklidňuje, dokonalý protijed na chladné zimní dny.

5. Zázračná tapeta

Zázračná tapeta

S nově objeveným poznáním blahodárných účinků, které může přinést dlouhá koupel ve vaně nebo klidná sprcha, zvyšujeme nároky na dekorace. Koupelny zdobíme se stejnou láskou, péčí, pozorností a promyšleností jako obývací pokoj nebo ložnici. A s tím přichází i boom koupelnových tapet.

I když jste si možná vždycky mysleli, že to nejde, protože se kvůli stříkající vodě odlupují, existuje mnoho nápadů na specializované koupelnové tapety a tmely, díky kterým bude váš potisk vypadat jako nový, bez ohledu na to, jak vlhký prostor bude.

6. Prohlášení kámen

Prohlášení kámen

Milujeme všechno organické a přírodní, ale po posledních dvou letech chceme v životě také nějakou další barvu a zábavu. A tak se naše dvě touhy spojily a vznikly nápadné, výrazné kamenné obklady. K dostání jsou v celé škále barev od sytě zvlněné modré přes růžovou až po tuto nádhernou zelenou a nám se tento zábavný pohled na klasický kámen moc líbí. Tento kalifornský porcelánový kámen Jade od společnosti Ca’Pietra napodobuje luxus pravého onyxu. Líbí se nám také kování z broušené mosazi.

“Kartáčované mosazné prvky se objevují ve špičkových koupelnách. Jejich schopnost dodat teplo většině barevných palet z ní dělá univerzální a trendovou povrchovou úpravu. Použijte prvky z kartáčované mosazi, které vyzařují luxus a vytvářejí fascinující efekt,’ říká Antonia Clayson, odbornice na design ze společnosti Victorian Plumbing.

7. Zapuštěné police

Zapuštěné police

Ve snaze o čisté linie a elegantní hygienické prostory jsou na vzestupu takovéto zapuštěné police. Vznikají tak, že před stávající stěnu postavíte mírně předsunutou stěnu, do které se dají zapustit police. Díky mnoha výhodám, jako je například ukrytí potrubí, vytvářejí zajímavý architektonický prvek a nám se líbí, jak jej tento design zvýrazňuje vzorovanými obklady. Upozorňujeme však, že to znamená, že ztratíte část plochy vašeho prostoru, takže to pečlivě zvažte, pokud je vaše koupelna na menší straně.

8. Krásná v růžové barvě

Krásná v růžové barvě

Ať už to milujete, nebo nenávidíte, měkké odstíny růžové budou letos velkou novinkou – od organické a zemité sádrové růžové až po více sorbetový, pastelový odstín. Líbí se nám, jak černé stěny a strop vytvářejí v této růžové koupelně dynamický kontrast a dodávají pěknému odstínu silný, nápadný nádech.

“Růžová je překvapivě univerzální, lze ji kombinovat s téměř jakoukoli jinou barvou, což otevírá tento odstín nejširší škále doplňků, jako jsou mosazné kartáčované nebo matně černé úchytky skříněk, baterie, sprchy a další doplňky,” říká Julie Lockwoodová, projektová manažerka společnosti Bathrooms to Love.

“Do budoucna předpovídám, že růžová bude i nadále oblíbená a stane se vyhledávaným barevným motivem, který se zcela oprávněně prosadí v portfoliu každého výrobce koupelen,” říká Julie.

9. Útočiště v lázeňském stylu

Útočiště v lázeňském stylu

Neutrální odstíny v koupelnách prostě nikdy nevyjdou z módy. Líbí se nám, jak tato koupelna přenáší dřevěnou podlahu nahoru po stěně a tvoří obložení stěn, čímž vytváří útulnou atmosféru srubu – sauny, což je přesně to, co chcete, když se koupete v rohlíku. Tato dřevěná roleta od Hillarys spolu s ratanovými koši, útulným kobercem a koženými detaily zrcadla dodávají prostoru dostatečnou texturu a hloubku, čímž zabraňují tomu, aby jednoduchá místnost působila chladně nebo klinicky. 

‘Dřevo je ikonický materiál, který okamžitě vnese do každého prostoru útulný pocit. Ať už se jedná o podlahu, regály nebo doplňky, dřevo je všestranný materiál, který může působit jako výrazný prvek nebo se klidně usadit,” říká Antonia Clayson, odbornice na design ze společnosti Victorian Plumbing.

10. Organické tvary

Organické tvary

V souladu s naší zálibou ve všech věcech au naturelle odmítáme elegantní symetrii klasických koupelnových zrcadel ve prospěch tvarů, které jsou trochu organičtější a nahodilejší. Zrcadla ve tvaru oblázků budou velkou novinkou. Měkké křivky a nerovnosti těchto tvarů napodobují nedokonalosti přírody a vnášejí do prostoru uklidňující, pohodový a zábavný pocit.

Vrací se barevné koupelny?

Jedním slovem ano. Jako národ jsme stále odvážnější ve výběru barev, a to platí i pro naše koupelny. Zatímco kdysi byly stěny našich koupelen vyhrazeny bílé, béžové a světle šedé, pokud jsme byli dostatečně odvážní, nyní vyhazujeme tato pravidla z okna a experimentujeme se všemi barvami duhy. A víte co – funguje to. Od jasně modré přes tmavě zelenou až po slunečně žlutou – koupelny se staly prostorem pro energii a zábavu, nejen místem pro úklid.

Co je trendem pro koupelnové stěny?

Pro koupelnové stěny je trendy přírodní kámen, například mramor, zejména velkoformátové obklady, které se používají po celé místnosti a působí skutečně dramaticky. Velkou novinkou loňského roku byly obklady stěn, a to se udrží i nadále. Ať už panely pokrývají celou stěnu, nebo jen její polovinu, působí tradičně a útulně a navíc chrání stěnu před stříkající vodou. Vzorované tapety jsou v koupelnách také trendy, a čím odvážnější vzor, tím lépe pro zábavný a živý prostor.