Nápady do bílé kuchyně – 35 čistých a klasických návrhů

Inspirujte se těmito nápady na bílé kuchyně a dodejte svému prostoru čistotu, svěžest a klasiku, kterou si zaslouží.

Nápady do bílé kuchyně - 35 čistých a klasických návrhů

Nejlepší nápady na bílé kuchyně dokáží váš prostor jako zázrakem osvěžit. A ať už se rozhodnete pro zcela bílou barvu, nebo jen zvýrazníte barevnější kuchyni bílými skříňkami, deskami nebo dokonce malými spotřebiči, bílé kuchyně jsou nyní docela klasickým a spolehlivým vzhledem.

Bílé kuchyně jsou k dispozici v lesklých i matných provedeních a vyhovují různým interiérovým vkusům a trendům. Bílá kuchyně s promyšlenými prvky, která má daleko k strohosti a klinickému stylu, může působit stylově a moderně, ale přesto příjemně. Co se týče nápadů na barvy kuchyní, volba bílých schémat může přinést jedny z nejvíce povznášejících vzhledů. Neutrální kuchyně je navíc jednou z hlavních věcí, které kupující při prodeji hledají…

NÁPADY NA BÍLÉ KUCHYNĚ PRO ZÁVAN ČERSTVÉHO VZDUCHU

“Není žádným tajemstvím, že bílá je ztělesněním čistoty, a možná právě to je hlavní důvod, proč mnozí z nás sní o nedotčené, zcela bílé kuchyni,” říká Marianne Shillingfordová, kreativní ředitelka společnosti Dulux.

“Je také ideálním plátnem pro výzdobu, která odpovídá vaší osobnosti, a zároveň umocňuje atmosféru, v níž rádi vaříte, jíte a scházíte se. Když se mění trendy nebo se vkrádá nuda, jednoduché úpravy akcentů a doplňků mohou změnit celý dojem. Jako kulisa je celá bílá kuchyně skutečně nadčasová a navždy přizpůsobivá.

1. BUĎTE HRAVÍ S KŘÍDOVÝMI NÁSTĚNNÝMI DEKORACEMI

BUĎTE HRAVÍ S KŘÍDOVÝMI NÁSTĚNNÝMI DEKORACEMI

Bílé kuchyně mohou někdy postrádat faktor “je ne sais quoi”, ale pokud chcete něco cool a kreativního, co moc nestojí – zvolte kuchyňské nástěnné dekorace na křídové tabule.

Je to tak snadné a efektivní, dodejte své kuchyni-jídelně trochu charakteru s personalizovaným vzkazem. Jako zábavný nápad pro celou rodinu můžete na tabuli napsat nákupní seznam nebo jídelníček na celý týden nebo tužkou napsat důležité společenské události jako zdvořilostní připomínku pro celou domácnost.

2. VYBERTE SPRÁVNOU BÍLOU BARVU PRO SVĚTLO

VYBERTE SPRÁVNOU BÍLOU BARVU PRO SVĚTLO

Ne všechny bílé barvy jsou stejné, a to kvůli různým podtónům nebo pigmentům, které v sobě mají. V závislosti na umístění vaší kuchyně ji budete chtít navrhnout pomocí emulze, která bude kompatibilní s tím, kam dopadá sluneční světlo nebo kdy budete tento prostor pravděpodobně využívat.

‘Bílé nebo téměř bílé kuchyně působí lehce, vzdušně a čistě,’ říká Emma Sims-Hilditch, kreativní zakladatelka společnosti Neptune.

‘Jsou oblíbené, protože jsou velmi univerzální, fungují s jakoukoli podlahou a pracovní plochou a vždy je můžete obohatit o barvy prostřednictvím doplňků. Ale jakou bílou zvolit? Čistá – ale ne zářivá – bílá, jako je Snow, bude působit svěže, ačkoli její teplé tóny zabrání tomu, aby místnost působila klinicky.’

“Bílé barvy, jako je Salt, mají krémový nádech (aniž by přecházely do oblasti sraženin), takže budou dobře fungovat s teplým dřevem nebo dokonce s červenými barvami, jako je Pink Peppercorn nebo Paprika.

3. Vytvořte jemnou pobřežní atmosféru s bledě modrou barvou.

Vytvořte jemnou pobřežní atmosféru s bledě modrou barvou.

“Modrá pokrývá tolik nálad, od slunečných pobřežních vibrací s odstíny jako Flax Blue až po sofistikovanou hloubku v barvách jako Ink,” říká Sims-Hilditch.

“Modrá a bílá působí v kuchyni svěže a čistě a dobře se kombinuje s mosaznými úchyty a světlejší pracovní plochou, zatímco modrozelený odstín, jako je Aqua Blue, dodá prostoru energii a bude fungovat se dřevem, kůží a černým bronzovým kováním.

4. Zjemněte klinicky bílou kuchyni pastelově růžovou barvou.

Zjemněte klinicky bílou kuchyni pastelově růžovou barvou.

Růžové kuchyně mohou být často záležitostí všeho nebo ničeho. Pokud jste se podívali na Instagram a Pinterest, influenceři se nadchnou pro štětec a jdou do všeho maximalisticky s ornamenty. Nenechte se však odradit a použijte tuto barvu ve spojení s nápady na bílou kuchyni.

Zde obložený kuchyňský backsplash poskytuje dokonalý pastelový akcent a je idylickým výchozím bodem pro zjemnění klinicky bílého kuchyňského dekoru. Až budete odvážnější, odvažte se použít posezení u snídaňového baru kolem kuchyňského ostrůvku a do otevřeného obývacího uspořádání zakomponujte křesla s mušlemi.

5. Přidejte sezení u okna a vytvořte si (téměř) venkovní posezení.

Přidejte sezení u okna a vytvořte si (téměř) venkovní posezení.

Kromě občasných dnů babího léta může být v druhé polovině roku obtížné jíst na zahradě nebo ve venkovním prostoru pod širým nebem. Pokud vám však přeje slunečné počasí(jen s mírným chladem ve vzduchu), využijte toho a zřiďte si útulné posezení.

Jako nápad na bílou jídelnu je tato lavice z lodního dřeva zjemněná dlouhým polštářem pro větší pohodlí a líbí se nám, jak se obtáčí kolem arkýřového okna, čímž vzdává úctu architektuře domu.

6. Zajímavost dodá shluk výrazných svítidel.

Zajímavost dodá shluk výrazných svítidel.

Pokud přemýšlíte, jak zvětšit malou kuchyň, zahrňte do ní prvky, které pomohou přitáhnout pohled ke stropu. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zajistit, aby vaše kuchyňská svítidla byla na úrovni.

Ačkoli se tato závěsná svítidla liší velikostí, barvou i tvarem, motiv boho chic se silně prolíná těmito ratanovými stropními svítidly. Přidáním barvy a textury do bílé kuchyně zabráníte tomu, aby vypadala příliš minimalisticky.

Ale nám se prostě líbí, jak tyto odstíny sedí uprostřed a na dohled nádherného oblouku stěny v této kuchyni s pěknými okvětními lístky na podlaze.

7. Vrstvěte vzor a texturu

Vrstvěte vzor a texturu

Co je lepšího než trocha texturní variability ve schématu interiéru? Hodně a hodně. Od jednobarevné kostkované podlahy přes výrazný kuchyňský ostrůvek Terrazzo až po šedě natřený okenní rám – tento prostor byl až po okraj naplněn spoustou různých povrchových úprav, které dokazují, že bílé kuchyně nemusí být nudné.

“Použití textur v bílé kuchyni je klíčem k vytvoření příjemné atmosféry, kterou si srdce vašeho domova zaslouží,” říká Shillingford.

“Nejlepší ze všeho je, že doplňky a nábytek nechají vyniknout vaší osobnosti, aniž byste museli do celého designu vnášet příliš mnoho barev – pokud to samozřejmě nechcete.

Když už mluvíme o doplňcích, líbí se nám způsob, jakým byl použit box na rostliny od společnosti Ferm Living, který byl znovu použit jako úložný kontejner na víno, bylinky, koření a knihy s recepty. Tak praktické.

8. Napodobte skutečnou mramorovou podlahu pomocí dlaždic

Napodobte skutečnou mramorovou podlahu pomocí dlaždic

Pokud chcete, aby vaše bílá kuchyně vypadala draze: stačí se podívat dolů. Podlaha ve vaší kuchyni může být jedním z prvků vybavení, který jí může dodat největší wow-faktor.

Nemusí však být uberdrahá – stačí jen vědět, jak nakupovat. Pokud například hledáte cenově výhodnou alternativu ke skutečnému mramoru, zvažte obklady s mramorovým efektem. Nejenže se snadno instaluje, ale získáte vzhled za zlomek ceny lomového kamene.

9. Vraťte se k základům s černobílým dekorem

Vraťte se k základům s černobílým dekorem

‘Monochromatické schéma je sofistikované, přesné a čisté, ale to, jak vyvážíte procenta černé a bílé, posune vzhled dál,’ říká Sims-Hilditch.

“Hodně bílé s čárkami černé vypadá elegantně a ostře; rovnoměrné vyvážení černé a bílé působí harmonicky; zatímco více černé bude vypadat silně, ale budete potřebovat dostatek přirozeného světla, aby to nepůsobilo ponuře (pokud tedy nechcete přijmout ponurost).

“Než abyste zvolili čistě černobílou kombinaci, která by mohla působit trochu stroze, zkuste zkombinovat sněhovou s křídově černým uhlím.

10. Přidejte nádech červené barvy pomocí akcentní stěny

Přidejte nádech červené barvy pomocí akcentní stěny

Pokud jde o to, jak zaujmout, vymalovat jednu stěnu jinou barvou než ostatní, je ideálním začátkem. Stěna s přízvukem je nejjednodušší způsob, jak do jinak obyčejné bílé kuchyně přidat osobnost, a díky ní bude zdobení prostoru mnohem zábavnější.

Co takhle použít červené kuchyňské dekorace k vymezení prostoru varné desky? Protože červená barva má konotace s teplem, může dětem signalizovat, aby se od této oblasti držely dál. Může také zvýraznit kuchyň od jídelního koutu nebo akcentem obývací stěny odlišit rodinný pokoj od kuchyně.

Přidání stěny s akcentem do místnosti pomocí barvy je rychlý a levný způsob, jak aktualizovat prostor, aniž byste museli znovu vymalovat celý prostor pro vaření. Vyhněte se umístění barevně odlišené stěny do již tak rušné místnosti, protože to místo klidu vytvoří jen pocit chaosu.

Hot Paprika 3 je hřejivý oranžovo-červený odstín, který vaší bílé kuchyni rozhodně dodá šmrnc.

11. Nejdříve si upevněte styl interiéru

Nejdříve si upevněte styl interiéru

Zvažte, zda dáváte přednost moderním kuchyňským nápadům, nebo tradičnější rodinné kuchyni. K nadčasovým vzorům patří kuchyně Shaker s obloženými dvířky a variantami v rámu, zatímco bezúchytkové nebo zapuštěné úchytky dodávají modernímu deskovému nábytku plynulý, nepřerušovaný vzhled.

Jakmile si určíte styl skříněk, zamyslete se nad pracovními plochami – chcete doplňkové nebo kontrastní – a pak nad dokončovacími prvky, jako jsou obklady, backsplashe, podlaha, spotřebiče a doplňky.

Dřevěné tóny a matné černé akcenty vnesou do místnosti nádech stylu Scandi, zatímco metalické a surové, nedokončené materiály zvýrazní kuchyně v industriálním stylu. Monochromatičnost je moderní a stylová, zatímco výrazné barvy ji udržují hravou a zábavnou.

12. Vytvořte rustikální vzhled Scandi v celobílé kuchyni

Vytvořte rustikální vzhled Scandi v celobílé kuchyni

Kdepak, bílé kuchyně nemusí být strohé a minimalistické, můžete vytvořit krásný útulný, příjemný prostor a přitom mít zcela bílou kuchyni svých snů.

Musíte si jen vybrat ty správné kuchyňské styly. Vezměte si příklad z prostoru inspirovaného skandinávským stylem a zateplete ho pomocí dřevěných akcentů a pokojových rostlin. Závěsy nad skříňkami místo dvířek jsou báječným nápadem, který si můžete snadno udělat i sami a levně.

13. Přidejte listovou zeleninu, která kuchyni oživí.

 Přidejte listovou zeleninu, která kuchyni oživí.

Vneste do kuchyně spoustu zeleně v podobě závěsných rostlin, sukulentů a čerstvých bylinek – náš praktický průvodce běžnými pokojovými rostlinami vám pomůže vybrat ty správné pro váš domov.

Rychlý, snadný a levný způsob, jak dodat bílé místnosti svěží přírodní barvu, je krásně vidět v klasické anglické kuchyni na míru od společnosti deVOL, která obsahuje glazované skříňky, porcelánová závěsná světla a světlé krakelované obklady metra spolu s dřezem z carrarského mramoru a mosaznými závěsnými lištami.

14. Použijte akcenty dřeva a černé barvy

Použijte akcenty dřeva a černé barvy

Vytvořte uklidňující atmosféru tím, že se rozhodnete pro design ovlivněný skandinávskými prvky doplněný bílými skříňkami, pracovními deskami a obklady na stěnách, vybavený černými vestavnými spotřebiči, závěsnými světly a nádobím spolu se světlým dřevěným jídelním nábytkem.

A pokud si lámete hlavu s tím, jak vybrat ten nejlepší nábytek do jídelny, vyložíme všechny karty na stůl.

15. Investujte do vrstveného osvětlení

 Investujte do vrstveného osvětlení

Do chladného bílého prostoru můžete vnést spoustu tepla pomocí vrstveného osvětlení. Kromě důležitých úkolových světel, která zvýrazní pracovní plochy, jako jsou pracovní desky, varná deska a dřez, můžete mít také funkční světla pod nástěnnými skříňkami, na vrcholu vysokých skříněk a po obvodu kuchyňského ostrůvku. Stmívací světla vám také pomohou vytvořit různé nálady v různých denních dobách.

Zaměřili jsme se na nejlepší kuchyňské osvětlení zahrnující závěsná svítidla, bodová světla a další.

16. Udržujte povrchy přehledné díky chytrému skladování

 Udržujte povrchy přehledné díky chytrému skladování

Bílé kuchyně vypadají ještě lépe, když jsou bez nepořádku. Ať už se rozhodnete pro zakázkovou výrobu, nebo se rozhodnete pro hotové výrobky, většina nábytkářských firem nabízí širokou škálu kuchyňských úložných prostor, od dvířek s kapsami, která se odsouvají a odhalují obsah uvnitř, až po výsuvné spižírny, příborové zásuvky a hluboké zásuvky na hrnce, pánve a nádobí.

17. Dodejte klasickým skříňkám moderní nádech

Dodejte klasickým skříňkám moderní nádech

Volbou smetanového odstínu můžete tradičnímu dřevěnému nábytku dodat moderní nádech. Bledě šedé, oblázkové a křídové odstíny jsou ideální pro dodání teplejšího dojmu chladnému bílému schématu, zejména tomu s podlahou z přírodního kamene a dveřmi vedoucími na zahradu.

Pokud si kuchyň zařizujete s omezeným rozpočtem a nemáte chuť vytahovat celou kuchyň jen proto, abyste se dostali do tohoto celobílého barevného schématu, můžete si vždycky natřít kuchyňské skříňky. Shodou okolností pro vás máme praktického průvodce malováním kuchyňských skříněk, který vám pomůže.

18. Vyberte si vzorovanou podlahu, která vám dodá zajímavost pod nohama

Vyberte si vzorovanou podlahu, která vám dodá zajímavost pod nohama

Když vybavíte kuchyň bílými stěnami a bílými skříňkami, může být lákavé držet se neutrální barvy i pro podlahu, ale proč nebýt odvážný a nevybrat si kostkovaný vzor dlaždic. Tento rustikální vzhled vnáší do této jednoduché bílé kuchyně spoustu textury a dokonale kontrastuje s elegantními moderními skříňkami.

Pokud stále potřebujete poradit s výběrem té nejlepší kuchyňské podlahy – můžeme vám pomoci.

19. Pravidelně doplňujte doplňky, abyste ji udrželi svěží

Pravidelně doplňujte doplňky, abyste ji udrželi svěží

Pokud máte již nějakou dobu jednoduché bílé schéma a chcete mu jen dodat nový švih, vyberte si výběr nových doplňků, pomůcek, drobných spotřebičů, sedacího nábytku nebo osvětlení, abyste mu dodali šmrnc nebo barevný nádech.

Tyto ratanové závěsy v boho stylu vypadají úžasně zavěšené samostatně nebo v řadě po třech nad ostrůvkem. Navíc, když se večer blíží ke konci, bude se tento odstín krásně odrážet na vinylové kuchyňské podlaze.

20. Jděte do toho s bílými spotřebiči

Jděte do toho s bílými spotřebiči

Bílé spotřebiče zažívají v současné době jakousi renesanci, mnoho výrobců uvádí do svých kolekcí velkých i malých spotřebičů právě ten správný odstín bílé.

Tento sporák Genesi 90 od společnosti Steel má litinové podpěry na pánve, elektronický programátor trouby a dvířka s trojitým sklem.

21. Vytvořte ústřední bod s barevným sporákem

Vytvořte ústřední bod s barevným sporákem

Jednoduché bílé schéma můžete obohatit o stříkance své oblíbené barvy. Tento design kuchyně obložené drážkou s perem a drážkou je roztomilý a ve venkovském stylu, ale díky pastelově zelenému indukčnímu sporáku od společnosti Smeg (P.S Více se dozvíte v našem průvodci nejlepšími sporáky) dostal moderní podobu.

22. Přidejte texturu pomocí obkladů

Přidejte texturu pomocí obkladů

Pokud chcete zachovat čistě bílé kuchyňské schéma, existuje několik chytrých způsobů, jak mu dodat zajímavost, aniž by to narušilo čistý a svěží vzhled.

Myslete na stěny a přidejte jim texturu pomocí hřebenových nebo plošně vzorovaných obkladů – náš průvodce výběrem nejlepších kuchyňských obkladů vám poskytne spoustu inspirace.

23. Vymalujte si v bílé kuchyni stěnu s prvky

Vymalujte si v bílé kuchyni stěnu s prvky

Vyvažte bezproblémové bílé schéma tím, že celou stěnu pokryjete kontrastní barvou nebo vzorovaným vzorem tapety. Milujeme tento khaki zelený kuchyňský dekor shiplap, ale pokud nechcete použít barvu, náš výběr nejlepších nápadů na kuchyňské tapety je skvělým výchozím bodem pro inspiraci.

To se obzvlášť dobře hodí v otevřeném prostoru kuchyně jídelny a obývacího pokoje, kde změna dekoru může pomoci vytvořit zóny pro vaření, stolování a odpočinek.

24. Vyměňte mramor za cenově dostupný vzhled křemene

 Vyměňte mramor za cenově dostupný vzhled křemene

Navrhujete stylovou kuchyň s omezeným rozpočtem? Chcete-li získat luxusní vzhled za méně peněz, zvolte pro pracovní desky, backsplashe nebo obklady ostrůvků křemenný materiál.

Je odolný, odolný a bezešvý díky neviditelným spojům, je to skvělý způsob, jak získat styl přírodního kamene, aniž byste museli utrácet. Objevte další nápady na kuchyňské pracovní desky a zjistěte, jaký materiál by pro vás byl nejvhodnější.

25. Vytvořte klidnou, zcela bílou snídaňovou místnost

 Vytvořte klidnou, zcela bílou snídaňovou místnost

Zdá se, že zcela bílá kuchyně je synonymem pro čistý, moderní design, ale venkovská kuchyně v tomto zrekonstruovaném statku dokazuje, že bílá kuchyně může fungovat i v tradičním domě.

Majitelé tohoto domu aktualizovali obyčejný borovicový stůl nátěrem Annie Sloan’s Paris Grey, aby ladil se skříňkami, a zaplnili prostor doplňky, aby místnost působila útulně.

26. Rozbijte zcela bílou kuchyni dřevěným ostrůvkem.

Rozbijte zcela bílou kuchyni dřevěným ostrůvkem.

Bílá a světlé dřevo jsou v podstatě jako stvořené pro instagramové nebe. Zabraňte tomu, aby se celobílá kuchyně stala příliš klinickou, přidáním prvků přírodního, texturovaného dřeva.

Pokud máte dostatek prostoru, můžete přidat nedokončený dřevěný ostrůvek. Pokud však nemáte k dispozici velké množství prostoru, můžete pro podobný efekt postavit několik otevřených dřevěných polic nebo třeba investovat do nejlepší dřevěné podlahy, kterou si můžete dovolit.

27. Přidejte nějaké obložení stěn

Přidejte nějaké obložení stěn

Rovnováha bílé a černé, stylu Shaker a průmyslového pocitu v této kuchyni je mistrovská. Dřevěné pracovní desky a stůl dodávají texturu a teplo, které je velmi potřebné jako kontrast k hladké, světle šedé podlaze.

Líbí se nám také obložení stěn, které dodává prostoru další texturu.

28. Kombinujte bílé kuchyňské doplňky se dřevem

Kombinujte bílé kuchyňské doplňky se dřevem

 Rychlým způsobem, jak do kuchyně přidat trochu bílé, jsou doplňky, a aby vše nevypadalo trochu ploše, přimíchejte také dřevěné prvky.

Pokud máte nějaké otevřené kuchyňské regály, je to opravdu snadné místo pro kopírování tohoto vzhledu, ale parapety, pulty nebo ostrůvky mohou být také snadným místem pro zdobení.

29. Vytvořte průmyslový pocit s odhalenou cihlovou zdí

Vytvořte průmyslový pocit s odhalenou cihlovou zdí

Milujeme velmi uvolněný pocit této bílé kuchyně. Působí čistě a svěže, ale prvek odhalené cihlové zdi způsobuje, že se cítí více rustikální a nedokončený v kontrastu s velmi jednoduchými bílými skříňkami.

Tmavé barvy na vzdálenější stěně a kolem oken jen uzemňují prostor a vytvářejí příjemný soudržný pocit i s barvami nábytku v obytném prostoru.

30. Přidejte doteky mědi, které prostor zateplí

Přidejte doteky mědi, které prostor zateplí

Měděné kuchyňské doplňky v bílých kuchyních jsou klasickou kombinací. Navíc se hodí k tolika různým stylům – vyberte si výrazný měděný přívěsek pro moderní vzhled nebo přidejte mosazné zábradlí pro venkovštější, rustikální dojem.

Dokonce můžete jen vnést některé z těchto teplých kovových tónů s některými roztomilými pánvemi nebo nádobím.

31. Rozbijte zcela bílé skříňky

Rozbijte zcela bílé skříňky

Zatímco milujeme velmi elegantní vzhled stěny bílé skříňky, pokud plánujete udržet zbytek vašeho prostoru také minimální a neutrální, může to vypadat trochu příliš jednoduše.

Doporučili bychom vám rozbít skříňky částmi otevřených skříněk. Vyberte si kontrastní barvu nebo zvolte decentnější vzhled se dřevem a vyplňte je pokojovými rostlinami, výtisky a kuchařkami.

32. Vytvořte slunečné schéma se žlutým dekorem

Vytvořte slunečné schéma se žlutým dekorem

Pokud je vaše bílá kuchyň umístěna vedle zahrady a máte prostor, do kterého se vlévá světlo, maximalizujte tento slunečný vzhled a pocit pomocí žlutého dekoru. Nemusí to být ani křiklavé nebo ohromující.

Tato žlutá závěsná světla nad ostrovem jsou tak akorát, aby dodala zájem, aniž by způsobila barevnou bolest hlavy.

33. Přidejte barvy pomocí jídelních židlí

 Přidejte barvy pomocí jídelních židlí

Vneste do bílé kuchyně trochu více svého stylu a osobnosti, ale přidejte akcenty svých oblíbených barev. Bílá je tak všestranná barva, že ji opravdu můžete smíchat s jakýmikoliv jinými odstíny, které máte rádi, a udělat ji tak odvážnou nebo tak jemnou, jak se vám líbí.

Zatímco bílá je v této kuchyni stále dominantní barvou, prostor je mnohem zajímavější díky barevnému popu z jídelních židlí a báječnému sedadlu u okna.

Nejlepší jídelní soupravy pro tento prostor budou lehké se židlemi, které lze podle potřeby skládat na sebe a vytvořit tak více prostoru.

34. Vytvořte ústřední bod pomocí tapety

 Vytvořte ústřední bod pomocí tapety

Zavěšení tapety je opravdu rychlý a snadný způsob, jak vytvořit ohnisko v celobílé kuchyni. Na tomto nádherném prostoru je toho tolik, co si zamilovat, ale pro nás je to, jak docela rušný nápad s tapetou funguje s velmi jednoduchými skříňkami.

Teplé neutrální barvy jsou také perfektní, protože zabraňují tomu, aby se prostor cítil studený a holý, a pomáhají propojit velmi moderní design s rustikálními dřevěnými prkny.

35. Zavěste otevřené police

Zavěste otevřené police

Obrovským trendem v kuchyni pro rok 2021 je opuštění nástěnných skříněk. Pokud si můžete dovolit přijít o úložný prostor, nahraďte je místo nich dlouhými nástěnnými policemi. Tento vzhled funguje obzvlášť dobře v bílé kuchyni a můžete vytvořit rovnováhu a na stěnách zvolit něco rušnějšího.

Nemůžete se splést s nápadem na dřevěné otevřené police, které vnesou trochu tepla a textury, a samozřejmě džungle pokojových rostlin, která se valí dolů, bude vždy vypadat trendy. Použijte je také k uložení nádobí, aby stále fungovaly jako praktický úložný prostor.

Jak zabránit tomu, aby bílá kuchyně vypadala “studeně”?

“Pokud se obáváte, že budete působit nevýrazným nebo klinickým dojmem, jednou z velkých výhod bílé barvy je její schopnost prostor buď zahřát, nebo ochladit,” vysvětluje Shillingford.

“Pokud do kuchyně dopadá hodně slunečního světla, natřete stěny bílou barvou Ultra White, abyste světlo neutralizovali. Pro tmavší místnosti použijte teplý tón, jako je White Mist, s nádechem žluté pro zútulnění. Bílé stěny kombinujte s bohatými krémovými akcenty kolem rámů dveří, obložení a prvků, které jim dodají hloubku a zajímavost.

Jaká barva se hodí k bílé kuchyni?

Hlavním důvodem, proč je bílá barva v kuchyních tak oblíbená, je to, že je dokonalým pozadím pro všechny ostatní barvy, které do ní chcete vnést.

Zatímco u zcela bílého schématu hrozí, že bude působit prázdně a klinicky, vnesení několika dalších odstínů tento svěží vzhled nenaruší. Místo toho přidá trochu zájmu a osobitosti, takže se neostýchejte přidat několik barevných akcentů.

Pokud chcete dosáhnout odvážného kontrastu, budou zřejmě nejlepší volbou výrazné, primární barvy. Živé modré, červené a žluté barvy snadno vnesete v podobě doplňků, spotřebičů (roztomilá červená konvice? Ano, prosím!) a osvětlení.

‘Když se bez barev neobejdete, přidejte stříkance svých oblíbených odstínů pomocí nástěnných hodin, malovaných polic, barevného kuchyňského nádobí, uměleckých děl a rostlin v květináčích,’ vysvětluje Shillingford.

Pro jemnější a decentnější atmosféru budou tónované a pastelové barvy fungovat i v celobílé kuchyni. Těchto barev můžete přidat více než těch základních, takže než abyste zůstali u malých akcentů v kuchyni, proč nenamalovat stěnu soumračnou růžovou nebo šalvějově zelenou? Můžete si dokonce natřít i skříňky – dvoubarevné kuchyně jsou v současné době v kurzu, takže by to mohl být rychlý způsob, jak aktualizovat vaši celobílou kuchyni.

Jsou bílé kuchyně stále v kurzu?

Samozřejmě! Bílé kuchyně jsou klasikou, která nikdy nevyjde z módy. Pokud se obáváte, že vaše kuchyně bude datovat, bílá je ve skutečnosti nejlepší barvou, protože je to takové prázdné plátno. Můžete si nechat kuchyňské skříňky opravdu jednoduché a pak měnit způsob doplňování místnosti podle toho, jak se mění váš vkus a styl.

Například kuchyně bez úchytek jsou tak elegantní a vytvářejí pro místnost zjednodušený, minimalistický efekt. Pokud však máte rádi trochu detailů, kovové úchytky mohou dodat barevnému schématu elegantní, ale jemnou hloubku, zatímco hrníčkové úchytky jsou skvělou volbou, pokud chcete vintage nebo rustikální nádech. Více tepla můžete dodat také přidáním kožených páskových úchytek, které budou působit spíše skandinávsky.

Jaké pracovní desky se nejlépe hodí k bílým skříňkám?

To zcela závisí na vzhledu, který chcete vytvořit. U velmi elegantních, minimalistických kuchyní můžete chtít zachovat zcela bílou atmosféru výběrem kuchyňské desky s mramorem nebo mramorovým efektem. Pokud dáváte přednost rustikálnějšímu, klasickému vzhledu, dřevěné desky se k bílé kuchyni hodí vždy a je to vzhled, který nikdy nezevšední.