Nápady na kuchyňskou linku: 30 stylových nápadů, jak co nejlépe využít prostor kuchyně.

Tyto nápady na kuchyňské linky dokazují, že i malé prostory mohou být funkční a stylové…

Nápady na kuchyňskou linku: 30 stylových nápadů, jak co nejlépe využít prostor kuchyně.

Kuchyně s kuchyňskou linkou, příhodně pojmenované podle lodní kuchyně, jsou dlouhé a úzké prostory, které se běžně vyskytují v útulných městských bytech. Vzhledem k tomu, že se jedná o jedno z nejběžnějších uspořádání, může se zdát, že práce s nimi je poněkud nepohodlná, ale pokud je správně nastavíte, kuchyňská linka se stane ideálním útočištěm pro jednoho kuchaře a dokonce i společenským centrem v domácnosti.

Víte, co se říká – “příliš mnoho kuchařů,”… To je možná právě tento případ, a to doslova. Naštěstí je toho hodně, co lze s kuchyňskou linkou udělat, aby se maximalizovala efektivita a funkčnost při nedostatku místa.

Najdete zde vše od nápadů na uspořádání kuchyně, řešení úložných prostor a tipů, jak prostor zdánlivě zvětšit, až po osvětlení a začlenění interiérových trendů, které vyhovují vaší osobnosti – pro každého se najde chytrý a stylový nápad na kuchyňskou linku, jak z tohoto intimního uspořádání vytěžit maximum, aniž byste museli slevit ze svého stylu.

Nápady na kuchyně v uličce, které jsou designově výrazné

Oblíbený “kuchyňský pracovní trojúhelník” se svými dvěma paralelními pulty snoubí přístupnost a plynulost práce s velkým prostorem pro skříňky a otevřené úložné prostory na všech úrovních – vysoké i nízké.

Odborníci ze společnosti Magnet říkají: “Kuchyně v kuchyňské lince jsou jedním z nejoblíbenějších uspořádání v domácnostech po celé zemi. Jsou vhodné pro menší nemovitosti a poskytují využitelný kuchyňský prostor, aniž byste museli obětovat svůj půdorys.

“Mohou však působit poměrně kompaktně a mnozí z nás hledají způsoby, jak zvýšit pocit prostoru, když rozšíření nebo úprava dispozice nepřichází v úvahu.

1. Přidejte přirozené rozšíření vašeho malého prostoru

 Přidejte přirozené rozšíření vašeho malého prostoru

Nejlepší uspořádání kuchyňské linky bude záviset na tom, kolik prostoru máte k dispozici. Pokud máte k dispozici větší plochu, můžete do ní zahrnout snídaňový bar nebo stůl zavěšený na stěně, zatímco pokud pracujete s malým prostorem, budete muset být kreativnější a začlenit také výsuvné stoly a skládací židle. Zde bylo to, co by bylo mrtvým prostorem, chytře vyplněno zakázkovým vestavěným sedákem, stolem a židlemi, které přidávají více funkcí a navíc přirozeně prodlužují kuchyňku.

2. Inspirujte se modrými odstíny od moře k nebi

Inspirujte se modrými odstíny od moře k nebi

Klíčový kuchyňský trend pro rok 2022, který zapadá do tématu “kuchyní v kuchyni” (samozřejmě jsou inspirovány námořními čtvrtěmi), zaplaví váš prostor klidnými odstíny modré divočiny. Zachovejte světlo a jas s pozitivními, jasnými odstíny oblohy, nebo nasměrujte hlubiny oceánu s inkoustovými indigovými odstíny pro dramatický vzhled, bohatý na hloubku.

Paul Jenkinson, zakladatel a generální ředitel společnosti LochAnna Kitchens, k tomu říká: “Lidé chtějí více než kdy dříve vyjádřit svou individualitu a bavit se odvážnějšími barvami v kuchyni, a zároveň vnést do svého obytného prostoru pocit klidu. V průběhu roku 2021 jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po zemitých, sytých tónech, které se snažily vnést do našich prostor přírodu, zatímco jsme trávili více času v interiéru. S pokračujícím vycházením z předpisů o uzavírání budov však nyní zaznamenáváme obrovskou poptávku po barvách připomínajících moře, jako jsou vzdušné a svěží tóny jasně modré a zelené, které vystihují pocity optimismu a nových obzorů. Tento jasný odstín lze spárovat s neutrálnějšími tóny, jako jsou dřevěné pulty, nebo pokud chcete odvážnější vzhled, spojte jasně modré skříňky s krásnou bílou deskou pro klasické a poutavé barevné schéma.

Který odstín modré kuchyně houpe vaši loď?

3. Přeměňte kuchyňský prostor na multifunkční centrum s posezením.

Přeměňte kuchyňský prostor na multifunkční centrum s posezením.

V malých kuchyních s kuchyňskou linkou, kde není dostatek prostoru pro vestavbu pevného ostrůvku, zvažte nápad s univerzálním přenosným ostrůvkem, vozíkem nebo vestavěným kompaktním stolem, abyste mohli stále využívat doplňkové funkce včetně prostoru pro stolování, společenské setkávání a domácí práci a zároveň zachovali flexibilitu a funkční závislost prostoru. Produktová a kreativní ředitelka společnosti Cox & Cox, Dani Taylorová, radí: “U kuchyní v kuchyňské lince vám jídelní stůl ve výšce baru umožní maximálně využít prostor. Při přípravě jídla lze stůl využít jako další plochu. Když je stůl připraven k jídlu, mohou se k němu snadno posadit čtyři osoby. Nejlepším příkladem je jídelní stůl v podkroví.

4. Udržujte pulty bez nepořádku, abyste získali pocit většího prostoru.

 Udržujte pulty bez nepořádku, abyste získali pocit většího prostoru.

Nemusíte být úplní minimalisté, abyste ocenili zenové účinky čistého a uspořádaného prostoru. V rušných centrech, jako jsou kuchyně, je každodenní život o nudli nudle časově efektivnější, když jsou kuchyňské potřeby úhledně uloženy na vyhrazených místech a připraveny k vaření. Naučit se, jak odklízet a organizovat kuchyňské desky, se hodí zejména v malých kuchyňkách, kde přeplněné pracovní plochy působí zdrcujícím dojmem – opakem okurkové pohody. 

Nichole Abbottová, interiérová designérka ze společnosti FLOOR360, radí: “Při navrhování kuchyňské linky v kuchyni je nejdůležitější mít na paměti především minimalizaci nepořádku. Dodržování světlé barevné palety dodá prostoru pocit většího prostoru, než ve skutečnosti je. Výběr obkladu backsplash, který dobře ladí s barvou kuchyňských skříněk, je skvělým způsobem, jak prostor sjednotit, a nechá vyniknout jednoduchému lineárnímu barevnému popu obkladu, aniž by byl příliš rušný nebo konkuroval ostatním prvkům v kuchyni.

5. Vytvořte univerzální prostor pomocí plovoucích polic a jednobarevné palety

 Vytvořte univerzální prostor pomocí plovoucích polic a jednobarevné palety

Zřejmým způsobem, jak otevřít uzavřený design kuchyně, je maximalizovat přirozené denní světlo. Snadněji se to řekne, než udělá, pokud nemáte možnost instalovat okno nebo střešní okno. Ale nebojte se, nápady na otevřené úložné prostory a police mohou udělat zázraky a dodat malé kuchyni “atmosféru” vznášení a proudění a zároveň poskytnout užitečné úložné prostory mimo prostor.

Podobný efekt má i nadčasové monochromatické schéma, které mezi ostatními barvami pro malé kuchyně zvětšujícími prostor hraje s kontrastem mezi světlem a tmou s iluzorním výsledkem. Ukotvěte spodní skříňky v tmavém odstínu (oblíbená je uhelná nebo lesní zeleň) a plochy nad pultem zakončete světle neutrální barvou (například bílou nebo světle šedou), abyste přehnali pocit výšky.

Stephanie Nixová, designérka kuchyní ve společnosti Neptune, k tomu říká: “Kuchyňské linky se mohou skládat ze dvou částí: “Kuchyně v kuchyňské lince může často působit jako malá, přeplněná a uzavřená, ale existují způsoby, jak vytvořit univerzálnější prostor. Důležité je, aby desky a stěny neobsahovaly příliš mnoho detailů, protože to místnost trochu otevře, a využití co nejvíce světla je obrovský rozdíl. Náš plovoucí regál Buckland je dokonalým způsobem, jak zahrnout užitečné úložné prostory a minimální instalaci. Také mít skříňku na odpadky a vyhrazený prostor pro všechno opravdu udržuje estetický dojem bezproblémový. Šikovný je také volně stojící nábytek, něco jako naše květináčová deska Chichester, protože poskytuje police a zásuvky a také kousek pracovní plochy navíc.

6. Vybírejte vestavné spotřebiče, abyste neubírali na prostoru.

 Vybírejte vestavné spotřebiče, abyste neubírali na prostoru.

Život a bydlení diktuje, že někdy nemůžeme mít vždy přesně to, o čem sníme. Umění kompromisu se však dá vyzdvihnout. Je důležité realisticky zvážit, jaké spotřebiče budou fungovat v prostoru, který máte k dispozici. Zařiďte, aby váš prostor pracoval pro vás, a ne naopak. Stručně řečeno, buďte důvtipní v nápadech na skladování v malé kuchyni a pamatujte, že někdy je lepší zvolit kompaktní, nikoliv nadměrné rozměry!

Tom Howley, ředitel designu společnosti Tom Howley Kitchens, má v tomto směru několik neocenitelných rad: “Výběr spotřebičů pro kuchyňskou linku vyžaduje pečlivé zvážení. Pokud jste si vyhradili prostor pro chodník o délce přibližně jednoho metru, standardní dvířka trouby nebo chladničky při otevření ohrozí značnou část tohoto prostoru.

Pokračuje: “Klíčovým tipem je zabudování spotřebičů pod sebe. Získáte tak mnohem více pracovního prostoru a výhled na kuchyň ve výšce očí zůstane nerušený. Obecně platí pravidlo, že pracovní plochu neobětujte kvůli americké chladničce s mrazákem nebo vysoké spíži. Skvěle fungují vestavné lednice a myčky nádobí, stejně jako trouby s dvířky, která se zasouvají zpět pod samotnou troubu. Také pro znalce vína vypadají vestavné regulátory teploty neuvěřitelně elegantně. Dalším inovativním způsobem, jak zachovat prostorný vzhled kuchyně, je obejít se bez (velmi oblíbených) odsavačů par v průmyslovém stylu. Na trhu jsou dnes varné desky s integrovaným odsáváním, které nad varnou deskou ponechávají prostor pro další úložné prostory nebo krásnou backsplash či dokonce umělecké dílo.

7. Obklady, vzory a mozaiky dodávají obkladům charakter a zajímavost.

Obklady, vzory a mozaiky dodávají obkladům charakter a zajímavost.

Vstříkněte do své kuchyňské linky dřez plný jedinečného stylu, osobitosti, barev a vzorů a bojujte proti všednímu, obyčejnému dojmu z chodby. Tradičně úzký design a zanedbaný z jakéhokoli smyslu pro zábavu, kuchyně galley jsou často dány jeden odstín jednou-over. Co takhle, získat kreativitu a sebevědomí s jedinečnou aktualizací, která vyjadřuje charakter vašeho domova? Od nápadů na malé kuchyňské dlaždice až po krásně výrazné mozaiky a příběh vyprávějící vzory tapet – existuje nápad na umělecký kuchyňský dekor, který promění a pozvedne váš prostor.

Chady Tawil, generální ředitel společnosti Mozaico, k tomu říká: Kuchyňská linka je klasickým uspořádáním kuchyně, které je krásné, univerzální a odolné, ale je skvělé přidat do ní nějaké osobní prvky a mozaiková kuchyňská backsplash může být perfektní volbou, pokud chcete přidat další vrstvy do designu vaší kuchyňské linky.

Tawil pokračuje: “Mozaiky z přírodního kamene nabízejí umělecké možnosti, protože všechny vzory jsou sestavovány ručně z malých odřezků přírodních mozaikových kamenů, což jim dodává bohatou strukturu. Výběr některých minimalistických mozaikových vzorů s kontrastními barvami je skvělým způsobem, jak vnést do kuchyňské linky trochu života navíc. Instalace mozaiky, která vypadá jako zarámované umělecké dílo, na stěnu nad sporákem a její smíchání s běžnými kuchyňskými obklady také přináší zajímavý efekt – skvělé řešení pro kreativní osoby. Kromě čistě estetického hlediska přidává mozaikové umění majitelům domu také další hodnotu pro případ, že by jej v budoucnu plánovali pronajmout nebo prodat.

8. Využijte prostor, který máte k dispozici, na maximum

 Využijte prostor, který máte k dispozici, na maximum

Chcete-li si zachovat pocit prostornosti, i když je prostor úzký, můžete být chytří při jeho uspořádání, tato kuchyně je skvělým příkladem toho, jak můžete z kuchyňské linky udělat design.

Vlevo jsou skříňky plné velikosti a vpravo jsou spodní a nástěnné skříňky poloviční šířky, které obsahují chytrý mini snídaňový bar.

Barevné schéma je neutrální, což pomáhá vytvořit lehký a vzdušný pocit, použijte zapuštěná světla, aby kuchyně vypadala racionálněji.

9. Proveďte snadnou aktualizaci stávající kuchyně v kuchyňské lince

Proveďte snadnou aktualizaci stávající kuchyně v kuchyňské lince

Ať už jste nájemník, který chce provést úpravy šetrné k pronajímateli, nebo majitel domu, který hledá cenově dostupné řešení pro unavenou kuchyňskou linku, vytvoření kuchyně vašich snů může být tak jednoduché, jako olíznutí barvy.

Malování je nejjednodušší způsob, jak do interiéru začlenit trendy – od světlých odstínů navozujících radost až po náladové a atmosférické interiéry. Nenechte se odradit ani myšlenkou na kutilství, protože náš praktický průvodce malováním kuchyňských skříněk vám poradí, jak na to.

Milujeme tisíciletou atmosféru tohoto růžového popu v této kuchyni, zejména ve spojení s výrazným monochromatickým uměleckým dílem.

10. Využijte co nejvíce přirozeného světla

Využijte co nejvíce přirozeného světla

Hledáte nápady na design kuchyně v uličce, které by rozšířily prostor? Vytvoření ústředního bodu na konci kuchyňské linky je mocným nástrojem designu, který přitahuje pohled a díky němuž se malý prostor zdá delší a větší.

Tento trik je obzvláště účinný, pokud máte to štěstí, že na konci kuchyňské linky jsou okna, protože přirozené světlo také pomáhá vytvořit iluzi prostoru. Pro dotvoření vzhledu kuchyně ji zkombinujte s bílým nábytkem a nábytkem ze světlého dřeva.

11. I v kuchyni s kuchyňskou linkou si dejte záležet na barvách

I v kuchyni s kuchyňskou linkou si dejte záležet na barvách

Barevná kuchyňská schémata jsou skvělým způsobem, jak dodat vašemu domovu osobitost. Milujeme tyto korálové barevné jednotky, které dávají všem hřejivé a příjemné vibrace. Pokud máte pouze jednu stěnu se základními skříňkami, skvělým nápadem je vložení ostrůvku, který vytvoří další pracovní plochu a úložný prostor a je báječnou alternativou k opakující se řadě základních skříněk.

Pro dotvoření vzhledu přidejte zlaté akcenty a možná i pár zakřivených barových stoliček.

12.  Použijte stěnu galerie k vytvoření ústředního bodu

  Použijte stěnu galerie k vytvoření ústředního bodu

Pamatujete si, co jsme říkali o ústředních bodech v kuchyních? Vytvoření stěny galerie na jednom konci kuchyně – zejména pokud je to stěna, kterou vidíte při vstupu do kuchyně – je účinným prostředkem k dosažení tohoto prodlužujícího efektu.

13. Buďte kreativní při řešení jídelního prostoru v kuchyni s kuchyňskou linkou

Buďte kreativní při řešení jídelního prostoru v kuchyni s kuchyňskou linkou

Vymyslet chytré způsoby, jak do kuchyně zařadit i rozkládací nebo skládací stůl, aniž byste obětovali tuny podlahové plochy, bude skutečným bonusem.

Koneckonců, pokud máte malou kuchyňskou linku, je nepravděpodobné, že máte také velkou jídelnu.

Spolupracujte tedy s designérem kuchyně a zařaďte do ní některý z oblíbených nápadů na snídaňový bar nebo stůl zavěšený na stěně – případně takový, který se dá vytáhnout zpod pracovní plochy, a vyberte židle, které se dají také složit, abyste měli prostor na podlaze, když ho potřebujete, a prostor na stolování, když ho potřebujete také.

14. Vyberte si elegantní skříňky (s velkým úložným prostorem), které působí moderně.

Vyberte si elegantní skříňky (s velkým úložným prostorem), které působí moderně.

Pokud chcete navrhnout kuchyňskou linku, která bude působit výrazně moderně, ale zároveň kompaktně, je skvělou volbou zvolit nápady na kuchyňské skříňky s elegantním povrchem.

Při navrhování kuchyně v kuchyňské lince si přesně naplánujte úložné prostory, které budete potřebovat, a mějte na paměti, že díky otevřeným policím budete mít vše po ruce, ale je třeba je udržovat v pořádku; že hluboké zásuvky jsou pro maximalizaci prostoru lepší než spodní skříňky a že nástěnné skříňky by měly být co nejmělčí, pokud nemá kuchyň působit příliš úzce.

Obzvláště užitečným doplňkem jsou speciálně navržené rohové skříňky, které vám umožní využít prostor, který by jinak přišel vniveč.

Odborníci společnosti Magnet dodávají: “Ať už je váš styl jakýkoli, nepořádek je nepřítelem malých prostor. Je důležité, aby pracovní desky byly co nejpřehlednější, aby byl design kuchyně v kuchyňské komoře přehledný a estetický.

“Když přemýšlíte o nápadech na kuchyňskou linku, pečlivě naplánujte úložné prostory ve skříňkách. Snažte se dát všemu své místo a v případě potřeby zvažte inovativní systémy.

O prostorově úsporných prvcích si promluvte s designérem kuchyně již v raných fázích návrhu a vývoje. Pokud potřebujete další rady, na co se zeptat designéra kuchyně, přečtěte si našeho průvodce.

15. Využijte vysoké stropy

Využijte vysoké stropy

Pro kuchyňské linky je charakteristické, že mají málo místa, takže návrhy kuchyní, které maximálně využívají výškový potenciál místnosti, jsou skutečným bonusem.

Pokud se obáváte, že vysoké skříňky u stropu způsobí, že se vaše kuchyně bude cítit malá a uzavřená, doporučujeme zvolit ostré bílé provedení.

Bílá barva zvětšuje prostor a je nadčasová (což znamená, že z ní neslevíte, jakmile se změní trendy v interiérech).

V kombinaci se dřevem a odizolovanou cihlovou stěnou nebo designem dlaždic metra dosáhnete sofistikovaného, skandinávského vzhledu. Odhalenou cihlovou zeď si můžete vytvořit i sami, stačí postupovat podle našeho průvodce krok za krokem.

16. Zařaďte tmavé odstíny, aniž byste zahltili svůj prostor

Zařaďte tmavé odstíny, aniž byste zahltili svůj prostor

I když je pravda, že nejjednodušší způsob, jak vytvořit iluzi prostoru v malé kuchyni, je zvolit zcela bílé kuchyňské schéma, neznamená to, že se musíte zcela vyhýbat tmavším odstínům.

Takže se nebojte, milovníci trendu tmavých a atmosférických kuchyní, není to úplně zakázané.

Kuchyňské skříňky s tmavší povrchovou úpravou – líbí se nám představa sytě inkoustově modré – spolu s černými okny s hliníkovým rámem a doplňky z tmavého dřeva úspěšně naznačují náladovější pocitový styl interiéru, aniž by zahltily malý prostor.

17. Nebo se rozhodněte pro celobílé schéma

 Nebo se rozhodněte pro celobílé schéma

A pokud chcete v kuchyni v kuchyňské lince zachovat vše světlé a jasné, může zcela bílé schéma vypadat opravdu stylově. Také je jasné, že díky němu tento malý prostor vypadá mnohem větší.

Pokud chcete rozbít všechnu bílou barvu, přimíchejte do ní také skříňky se skleněnou čelní stěnou a přidejte trochu kontrastu výběrem podlahy.

18. Použijte příslušenství, abyste do prostoru vnesli barvu

Použijte příslušenství, abyste do prostoru vnesli barvu

Dalším způsobem, jak vnést barvu a vytvořit ohnisko prostoru (opět ten designový trik), je zvolit pestrobarevnou roletu, která vyváží jinak jednobarevné schéma a dodá kuchyni na zajímavosti.

19. Přidejte zájem pomocí vzorovaných obkladů

Přidejte zájem pomocí vzorovaných obkladů

Vzory dlaždic na stěně nebo na podlaze jsou skvělou možností, jak do kuchyňské linky vnést barvu a charakter, zejména pokud jsou použity v malém množství.

Tato nádherná, světle modrá kuchyně maximalizuje prostor díky skříňkám ve výšce stropu a dokazuje, že kuchyně v kuchyni mohou být oázou barev.

20. Nebo si vyberte odvážnou tapetu

Nebo si vyberte odvážnou tapetu

Jen proto, že je vaše kuchyně malá, neznamená to, že nemůžete vytvořit super stylový prostor. Tato svěží zelená stěna vypadá báječně a dobře funguje s monochromatickou kuchyňskou tapetou.

Proč to funguje? Protože zbytek schématu je světlý, takže dodává kontrast a zelenou můžete propojit s bylinkami a doplňky – například zelenou utěrkou na čaj nebo zeleným nádobím. Tapeta vypadá báječně s černými nástěnnými svítidly, takže přidejte i černou barvu jako akcent.

21. Upřednostněte vertikální úložná řešení v kuchyních s kuchyňskou linkou.

Upřednostněte vertikální úložná řešení v kuchyních s kuchyňskou linkou.

Udržování čistých povrchů kuchyňské linky je zásadní, protože nepořádek prostor opticky zmenšuje.

Také budete chtít upřednostnit maximalizaci plochy pro přípravu jídla. To znamená vybrat ta nejlepší řešení pro ukládání potravin v malých kuchyních.

Kromě prostoru pro uložení nádobí, příborů a obávaného nádobí Tupperware budete potřebovat také prostor pro uložení kávovarů a kuchyňských robotů, které mají ve větších kuchyních tendenci zůstávat vystavené.

22. Vyberte si otevřené regály, které zvětší váš prostor

Vyberte si otevřené regály, které zvětší váš prostor

Otevřené regály jsou skvělou alternativou úložného prostoru v kuchyni, která se dobře hodí do kuchyňské linky. Kromě toho, že stojí celkově méně než kuchyňské skříňky, umožňují otevřené regály také uvolněnější, neokoukaný vzhled.

Volba tmavšího odstínu barvy nebo obkladů za policemi je skvělým způsobem, jak dodat prostoru zajímavost a rozměr, aniž by ho zahltila.

Police stylizujte jen těmi nejhezčími kousky ze své sbírky kuchyňského nádobí. Navíc tento druh nápadů na design kuchyně v kuchyňské lince nespotřebuje velký rozpočet.

23. Zvyšte zajímavost pomocí různých materiálů a textur

Zvyšte zajímavost pomocí různých materiálů a textur

Začlenění různých textur – představte si kombinaci dřeva, kamene, betonu a skla – je skvělým nápadem na kuchyňskou linku, protože vytváří zájem a odvádí pozornost od velikosti prostoru. Začleněním pokojových rostlin vdechnete stísněnému prostoru nový život a vnesete do něj vědomý pocit vnějšku.

Pokud to výška stropu dovolí, výrazný závěsný prvek v industriálním stylu vytvoří výrazný ústřední bod, který prostor ukotví.

24. Zvolte správnou velikost obkladů pro váš prostor

Zvolte správnou velikost obkladů pro váš prostor

Při navrhování malé kuchyňské linky je důležité mít na paměti, že velikost zvolených obkladů může mít velký vliv na povrchovou úpravu prostoru.

Jak vysvětluje náš praktický průvodce výběrem správných obkladů pro malou kuchyň, volba lesklých, metalických nebo perleťových obkladů zvýrazní prostor tím, že odráží světlo a dodává pocit větších proporcí.

25. Přidejte detail pomocí mozaikového backsplash s akcentem

Přidejte detail pomocí mozaikového backsplash s akcentem

Pokud je vaše kuchyně velkorysá na délku, můžete mít všechny skříňky dole na jednom konci a nechat si volný konec pro malý stolek – pokud se rozhodnete pro obdélníkový a lavici nebo dvě, budete mít ještě více prostoru.

Použijte stejnou podlahu v celé kuchyni, abyste ji opticky rozvinuli, a pokud je kuchyň tmavá, volba bílých skříněk a otevřených polic pomůže udržet ji světlou a vzdušnou. Přidání vzorovaných dlaždic na zadní stěnu dodá kuchyni dekorativní nádech.

26. Zprovozněte kuchyňskou linku v dobové nemovitosti

Zprovozněte kuchyňskou linku v dobové nemovitosti

Často musíme pracovat s viklavými stěnami a různými podivnými dispozicemi, které se vyskytují ve starých domech. To jednoduše znamená, že musíme být inovativnější při plánování kuchyně. Tady máme jednu stěnu s racionálními skříňkami od podlahy až ke stropu – včetně varné desky, a na druhé straně máme menší řadu spodních skříněk, protože stěna je kratší.

Na konci je šikovný malý snídaňový bar, který se mírně zaobluje. Tam, kde to jde, zachovejte původní prvky – parketová podlaha dodává tomuto schématu charakter.

27. Zachovejte symetrii

 Zachovejte symetrii

Milujeme relaxační atmosféru této kuchyně, díky neurálnímu schématu působí vizuálně teple. Symetrie se zde používá k vytvoření rovnováhy a jedna strana nástěnných jednotek zabraňuje tomu, aby se celkový vzhled cítil příliš tmavý a těžký.

U okna byla přidána okouzlující malá snídaně doplněná otevřenými policemi, která rozbíjí schéma. Použití přírodních materiálů, jako je dřevo a len, také dodává autentický dojem.

28. Všechno schovejte

 Všechno schovejte

Všichni nemáme rádi, když jsou naše kousky a kousky na odiv, takže pokud je vaše věc zjednodušená, nechte se inspirovat touto moderní kuchyní.

Pokud chcete znovu vytvořit tento design bez nepořádku, klíčem je skladování – vyberte si jednotky, které sahají až ke stropu, a začleňte jich tolik, kolik váš kuchyňský prostor dovolí.

Nepoužívejte úchytky na dveřích – rozhodněte se pro elegantní design skříněk, jako jsou ty na obrázku. Mramorová pracovní deska je báječným zakončením a úspěšně spojuje obě strany této kuchyně.

29. Zvolte jednoduchou variantu, abyste ušetřili místo

Zvolte jednoduchou variantu, abyste ušetřili místo

Kuchyně Galley mohou mít jeden jediný chod nástěnných skříněk, protože se může stát, že váš prostor to doslova dovolí jen díky tomu, že je tak úzký.

Jak to tedy udělat, aby to fungovalo? Pro začátek si udělejte pořádný úklid a vyhoďte do koše všechno, co nemá využití – ten starý kastrol s křivou rukojetí – vyhoďte ho!

Místa bude málo, takže musíte být chytří a samozřejmě máte na výběr hlavně cestu nahoru.

Pokud se můžete obejít bez nástěnných skříněk, udělejte to, protože budou blokovat světlo – místo toho zvolte otevřené police a mějte své základní věci na očích, ale přehledně!

Zvolte výrazné kuchyňské obklady, jako jsou tyto červené, a vytvořte tak stěnu – je to skvělý designový prvek a pro malou kuchyňskou plochu odvádí pozornost.

30. Dodejte kuchyni v kuchyňské lince zajímavost pomocí kontrastů

Dodejte kuchyni v kuchyňské lince zajímavost pomocí kontrastů

Na této moderní venkovské kuchyni je toho hodně, co se vám může líbit, a je skvělým příkladem toho, jak kuchyni v kuchyňské komoře zařídit tak, aby fungovala v prostoru, který máte k dispozici.

Jednotlivé skříňky spolu dokonale kontrastují a černá barva celkový vzhled uzemňuje, aniž by kuchyň působila jakkoli tmavě.

Pracovní desky sjednocují obě strany a kamenné praporky dodávají vzhledu autentičnost a také teplo. 

Jak zařídit kuchyňskou linku?

Odborníci z Magnetu vám to vysvětlí: Kromě toho, kam umístit kuchyňské skříňky, je při plánování kuchyně v kuchyňské lince nutné myslet i na další možnosti uspořádání. Než se rozhodnete, promyslete své požadavky na životní styl.

“Chcete například kuchyňskou linku? Nebo dáváte přednost kuchyni určené pouze k vaření? I když je mnoho kuchyní v kuchyňských koutech prostorově omezených, stále existuje spousta možností, jak se kreativně zapojit do návrhu malé kuchyně.

Co je na uspořádání kuchyně v kuchyňské lince nejlepší?

Al Bruce, zakladatel společnosti Olive & Barr, k tomu říká: “Kuchyně v kuchyňské lince okamžitě nabízí větší flexibilitu, zejména pokud jde o úložný prostor, protože uspořádání tvoří dvě řady skříněk proti sobě, které mezi sebou vytvářejí kuchyňskou linku, čímž odpadá potřeba rohových skříněk ve prospěch využití každého milimetru prostoru.

Jak mohu svou kuchyňskou linku učinit funkčnější?

‘V menších prostorách jsou nejlepší volbou výsuvné zásuvky ve výšce pasu. Skříňka ve výšce pasu znamená, že budete mít přístup k velké pracovní ploše, kterou skříňky od podlahy ke stropu nemohou poskytnout, pokud chybí pult s ostrůvkem, a ke spoustě nízko položených úložných jednotek. Tím se otevře prostor ve výšce hlavy a vznikne dojem prostornější kuchyně,” radí Tom Howley, ředitel designu Tom Howley Kitchens.