Nápady na malá koupelnová zrcadla - 11 způsobů, jak vylepšit malou koupelnu

Nápady na malá koupelnová zrcadla – 11 způsobů, jak vylepšit malou koupelnu

Tyto nápady na malá koupelnová zrcadla budou působit jako kouzlo, díky němuž se váš prostor bude zdát větší a světlejší.

Nápady na malá koupelnová zrcadla - 11 způsobů, jak vylepšit malou koupelnu

Hledáte nápady na malá koupelnová zrcadla? Pak musíte vědět, že pokud jde o návrh malé koupelny, je výběr správného zrcadla klíčovým rozhodnutím.

Nejenže koupelnová zrcadla mohou odrážet světlo, což umožňuje, aby se světlo odráželo po místnosti a váš prostor se cítil větší a světlejší, ale koupelnová zrcadla jsou také skvělým způsobem, jak do vašeho prostoru zabalit další úložné prostory.

Tyto nápady pro malé koupelny jsou zásadní pro to, aby váš prostor nepůsobil stísněně nebo tmavě. Takže od zrcadlových skříněk dva v jednom přes police s posuvnými zrcadly až po zrcadlové obložení od podlahy ke stropu jsme našli některá z nejlepších malých koupelnových zrcadel, která rozjasní a rozšíří i ten nejmenší prostor.

Nápady na malá koupelnová zrcadla k zamyšlení

Debbie Drakeová, ředitelka designu ve společnosti Dunelm, vysvětluje: “Koupelny mohou být často jednou z nejmenších místností v domácnosti, a proto je vytvoření prostoru nezbytné pro to, abyste si mohli dopřát relaxaci a klid ve vaně nebo se připravit na nadcházející den.

“I malé koupelnové zrcadlo může prostor výrazně otevřít. Nalezením správného zrcadla můžete vytvořit iluzi dalšího prostoru a více světla a také vyšperkovat výzdobu koupelny. Možná, že přidání dekorativního mozaikového zrcadla nebo koupelnového zrcadla s osvětlením, které dodá vaší koupelně texturu a hloubku, je vše, co potřebujete k oživení stávající místnosti.

Od zrcadlových skříněk, které šetří místo, až po zrcadlové panely – shrnujeme některé z nejlepších nápadů na malá koupelnová zrcadla.

1. Vyberte si posuvné zrcadlo, abyste maximalizovali prostor a úložný prostor.

Vyberte si posuvné zrcadlo, abyste maximalizovali prostor a úložný prostor

Malé koupelny mohou znamenat, že úložný prostor je minimální. Otevřené regály jsou skvělým způsobem, jak opticky otevřít malou místnost a zvětšit prostor.

Tato chytrá zrcadlová skříňka Enhet od společnosti Ikea umožňuje dostatek prostoru pro uložení a vystavení vašich pleťových vod a lektvarů.

Zrcadlo se posouvá ze strany na stranu, takže ho můžete schovat nebo vystavit podle libosti, přičemž zabírá minimální vizuální i fyzický prostor.

2. Jdi 2 v 1 se zrcadlovým tall boyem

Jdi 2 v 1 se zrcadlovým tall boyem

Vysoká úzká volně stojící skříňka jako nápad na úložný prostor v koupelně je skvělým způsobem, jak maximalizovat prostor v malé koupelně.

Přinuťte ji pracovat dvojnásob, ale zvolte design, který je zrcadlový, což znamená, že získáte výhodu zrcadla po celé délce, aniž byste zabrali jakýkoli další prostor.

To je obzvláště praktické, pokud je vaše umyvadlo umístěno pod oknem a nezbývá tak místo pro tradiční toaletní zrcadlo. Tento nápad s živou koupelnovou dlažbou dodává koupelně odvážný barevný nádech.

3. Vyberte si zrcadlový panel od podlahy ke stropu

Vyberte si zrcadlový panel od podlahy ke stropu

Pokud vám velké zrcadlo prostě nestačí, nejlepší volbou je zrcadlový nástěnný panel. Tyto velké panely lze připevnit na stěnu, stejně jako sprchový panel, a díky nim bude váš pokoj okamžitě působit mnohem větší a světlejší.

Při tak velké zrcadlové ploše nezapomeňte zvážit, co bude zrcadlo odrážet – v ideálním případě chcete, aby odráželo něco krásného – například tapety nebo pokojové rostliny – protože odrážená plocha bude velmi na očích.

‘Chytrým způsobem, jak optimalizovat malý prostor, je využití výšky ve svůj prospěch. Vysoké zrcadlo pomůže vylepšit malou koupelnu, protože bude odrážet více přirozeného světla, takže místnost bude působit prostorněji,’ říká Trinity Owhe, odborník na design ze společnosti Victorian Plumbing.

4. Otočte dlouhé zrcadlo na stranu, abyste vytvořili prodloužení místnosti.

Otočte dlouhé zrcadlo na stranu, abyste vytvořili prodloužení místnosti

Je to nejstarší trik v knize, ale vodorovné linie skutečně mohou fungovat tak, že prostor působí širší. Pokud máte vysoké zrcadlo, dodejte mu jedinečný nádech tím, že ho otočíte do strany.

Možná uvidíte méně ze svého těla, ale pokud se váš pokoj bude cítit otevřenější a vzdušnější, bereme to. Jak roztomilá je také tato mini volně stojící vana?!

5. Upcyklujte velké tradiční zrcadlo a podepřete ho na polici.

Upcyklujte velké tradiční zrcadlo a podepřete ho na polici

Pokud vaše malá koupelna nebude příliš zapařená – můžete použít jakékoli zrcadlo pro váš prostor. Dodejte eleganci s minimálními náklady upcyklací předpotopního tradičního zrcadla, jako je toto, a nechte ho být ústředním bodem celého vašeho prostoru.

Nadrozměrný design vypadá perfektně podepřený na poličce – doporučujeme připevnit ke zdi pomocí držáků – pro jistotu.

6. Umístěte zrcadlo naproti oknu, aby se přirozené světlo odráželo po místnosti.

Umístěte zrcadlo naproti oknu, aby se přirozené světlo odráželo

Pokud se nemůžete rozhodnout, kam je nejlepší zrcadlo (a umyvadlo) umístit, nezapomeňte myslet na přirozené světlo. Zrcadla jsou skvělým nástrojem, který pomáhá prosvětlit a rozjasnit prostor, a to zejména v případě, že jsou umístěna přímo naproti oknu.

Toto velké zrcadlo je umístěno přímo naproti oknu a pomáhá prosvětlit celou místnost – zabraňuje tomu, aby tmavá koupelna působila chladně nebo ponuře.

“Obecně platí, že nejlepší je, když je zrcadlo v koupelně stejně široké nebo menší než koupelnová skříňka, nad kterou se nachází,” říká Trinity Owhe, odborník na design ve společnosti Victorian Plumbing.

7. Vyberte si koupelnové zrcadlo s tajnými policemi

Vyberte si koupelnové zrcadlo s tajnými policemi

Zachovejte jednoduchost a zároveň vměstnejte do svého zrcadla nápad na malý úložný prostor v koupelně tím, že zvolíte design s otevřenými policemi vtěsnanými do zadní části.

Bez zbytečných skříněk nebo úchytek vám tato černá koupelnová polička Umbra se zrcadlem od společnosti Beaumonde umožní umístit vaše nezbytnosti přímo za zrcadlo, abyste je mohli rychle vzít a uložit.

8. Slaďte zrcadlo se sanitární keramikou pomocí skříňky ve stylu shaker.

Slaďte zrcadlo se sanitární keramikou pomocí skříňky ve stylu shaker

Pokud zoufale potřebujete další úložný prostor a máte málo místa, zvolte velkou dvoudveřovou zrcadlovou skříňku.

Tento nápad koupelnové skříňky je ideální pro uložení všeho potřebného na jednom místě. Svažte svůj plán dohromady tím, že sladíte toaletní skříňku se skříňkou – na obrázku v jemném šedém provedení ve stylu shaker.

Šedé koupelny jsou klidnou a jednoduchou paletou pro každý malý prostor.

9. Zjemněte malý strohý prostor kulatým zrcadlem.

Zjemněte malý strohý prostor kulatým zrcadlem

Do malých koupelen se často snažíme nacpat co nejvíce, což může znamenat spoustu hranatých linií a ostrých hran. I když to může vypadat moderně a chladně, může to také vypadat trochu klinicky.

Zjemněte celkový vzhled výběrem velkého kulatého zrcadla, které vytvoří organičtější dojem pro klidnější prostor, bez ohledu na to, jak je malý.

10. Zachovejte jednoduchost s velkým základním zrcadlem

(Obrázek: Soak)

Zachovejte jednoduchost s velkým základním zrcadlem

Někdy jsou ty nejjednodušší nápady ty nejlepší. Pokud je vaše zrcadlo uprostřed vaší malé koupelny, možná stojí za to obětovat další úložný prostor pro jednoduchý nápad se zrcadlem, které sedí v jedné rovině se stěnou.

Tím se nevyhnutelně uvolní část prostoru v místnosti, která se tak stane vzdušnější a prodyšnější.

‘Jednoduchý rám pro malý prostor pomůže udržet věci otevřené a zabrání těsnému nebo nepřehlednému pocitu,’ říká Trinity Owhe, odborník na design ve společnosti Victorian Plumbing.

11. Pomocí zrcadla rozjasněte tmavší kout.

Pokud má vaše malá koupelna nešikovné tvary s výklenkem, jako je tento, může to znamenat, že máte tmavé a nedostatečně využité prostory.

Umístěním toaletního stolku (a tedy obvykle i) zrcadla tam můžete prostor rozjasnit a dát mu jasný účel.

Tento úhledný vintage design vypadá v tomto zákoutí koupelny roztomile a elegantně.

Kam zavěsit zrcadlo v malé koupelně?

Nejlepší místo, kam zrcadlo v malé koupelně umístit, závisí výhradně na uspořádání vaší koupelny.

Nejběžnějším místem pro zavěšení zrcadla v koupelně je místo nad toaletní skříňkou, protože to umožňuje podívat se do zrcadla při čištění zubů. Pokud věšíte velké zrcadlo, může být složité určit, která výška je ideální, ale máme pro vás průvodce, jak zrcadlo snadno zavěsit, který vám s tím pomůže.

Obecně platí, že v koupelnovém zrcadle byste měli vidět alespoň hlavu a ramena a nad a pod zrcadlem by mělo být trochu místa. Doporučujeme zvolit co největší zrcadlo, které váš prostor unese, abyste maximalizovali jeho vlastnosti odrážející světlo. 

Jak aktualizovat obyčejné zrcadlo v koupelně?

Pokud máte obyčejné koupelnové zrcadlo s dřevěným rámem, nejjednodušší způsob, jak ho aktualizovat, je natřít ho.

Měli byste zvolit specializovanou barvu na dřevo, protože ta bude dokonale sedět na jeho struktuře, aniž by se do ní příliš vpíjela. Měli byste nanést dvě vrstvy a poté použít voděodolný tmel. Tím zajistíte, že váš rám bude chráněn před stříkající vodou z koupelny. Co se týče barvy, můžete si vybrat jakýkoli odstín, který se vám líbí.

Světlé a neutrální barvy jsou ideální, aby váš prostor působil světleji a lehčeji, ale výrazné barvy dodají nádech zábavy – takže to opravdu záleží na osobním vkusu.