Nápady na malé koupelnové vany - 23 návrhů, do kterých se můžete ponořit

Nápady na malé koupelnové vany – 23 návrhů, do kterých se můžete ponořit

Díky těmto nápadům na malé koupelnové vany si můžete dopřát bublinkovou koupel bez ohledu na to, jak široká nebo úzká je vaše koupelna.

Nápady na malé koupelnové vany - 23 návrhů, do kterých se můžete ponořit

Po náročném dni může být dlouhá koupel v malé koupelnové vaně dokonalým lékem na fyzicky unavené klouby a vyčerpanou mysl. Ať už se rozhodnete pro měděnou, plechovou nebo porcelánovou vanu, může být posezení v nádobě s teplou vodou, ve které se budete mýt, velmi příjemným zážitkem, zejména pokud ho doprovodíte knihou nebo třeba sklenkou vína, pokud k tomu máte sklony.

Pokud nemáte kapacitu na dlouhou vanu na bocích, může být kratší nebo hlubší vana životaschopným nápadem pro malou koupelnu, pokud je váš prostor obzvláště stísněný. Lodičky, japonské namáčecí rohové vany, typy alcove jsou příklady menších jednotek, které mohou vypadat, jako by se do nich nikdo nevešel.

A umístění vany do místnosti je jen jedním z mnoha rozhodnutí, která budete muset učinit. Co se týče nápadů na vany do malých koupelen, máme v rukávu spoustu stylových věcí. Od ženských a zábavných až po moderní tradiční, ponořte se do těchto návrhů a promyslete své schéma jako celek.

Nápady na malé koupelnové vany, do kterých můžete vklouznout

“Není nic lepšího než horká koupel po stresujícím dni v práci, ale pokud máte v koupelně málo místa, můžete mít pocit, že koupel nepřipadá v úvahu – a přiznejme si, že sprcha při svíčkách s dobrou knihou a sklenkou vína prostě není to samé!” říká Dominic Lees-Bell, koupelnový expert společnosti Drench.

“Ale to, že je vaše koupelna menší, neznamená, že se musíte vzdát maximálního koupelnového luxusu. Máme obrovskou nabídku malých koupelnových van – a nejlepší zprávou je, že díky nim bude vaše koupelna vypadat stejně stylově a luxusně jako kterákoli jiná místnost v domě.

1. Vytvořte si koupelnovou sestavu ve stylu Cottagecore

Vytvořte si koupelnovou sestavu ve stylu Cottagecore

Když přemýšlíte, jak uspořádat malou koupelnu, je moudré nepřehánět to s množstvím koupelnových doplňků, protože to jen vytváří nepořádek.

Pokud však milujete maximalismus, pusťte se do návrhu vany v malé koupelně. V této pastelově zelené a růžové koupelně je vana vyzdobena romantickým květinovým vzorem a má odpovídající nástěnné obrazy.

Ano, sacharinově růžová barva může být zpočátku příliš sladká, ale ve spojení s krémovou lodní deskou zruší všechny nechutné tóny.

2. Vytvořte globální atmosféru s potiskem palem a jutou

Vytvořte globální atmosféru s potiskem palem a jutou

I když nemáme všichni to štěstí, abychom se mohli umýt pod tropickým vodopádem, můžete si vytvořit exotickou koupelnu přímo v srdci svého domova. Milujeme tuto růžovou malou koupelnovou vanu (s tím mosazným detailem mušle na noze) a modrozelený obklad stěn s potiskem palem.

Pokud máte to štěstí, že máte dostatek prostoru, tento rušný střet barev, vzorů a textur vytvoří skvělou koupelnu v ensuite, protože tento osobnější prostor může zůstat více odlišný od tradičně zařízeného domova.

3. Umístěte vanu do blízkosti vitrážového okna

Umístěte vanu do blízkosti vitrážového okna

Polovina úkolu, jak zvětšit malou koupelnu, spočívá v tom, jak světle vypadá. Samozřejmě, že začít s bílou vanou do malé koupelny je pravděpodobně nejpraktičtější první krok, ale budete muset myslet také na stěny a okna.

Gotický půvab není jen temný a ponurý, takže když se díváte na úpravu oken v koupelně, proč nezvážit nějaké vitráže? Nabízí styl a funkčnost a zajistí soukromí bez nutnosti použití záclon nebo žaluzií. A samozřejmě, že design zrcadla v dřevěném rámu pomáhá odrážet světlo a odrážet zdobný motiv po místnosti.

4. Rozostřete epochy moderním tradičním stylem

Rozostřete epochy moderním tradičním stylem

Ať už si připínáte oblíbené příspěvky na Pinterestu nebo čerpáte inspiraci z Insta, nemusíte se držet výhradně jednoho schématu nebo trendu. Koneckonců, váš dům, vaše pravidla. Hojná dávka georgiánského obložení stěn s moderním motivem chevronové podlahy a bác! Krásné pozadí pro vaši malou koupelnu s vanou.

Samozřejmě si nemyslete, že tento švédský stůl stylů musí vzniknout najednou. Užívejte si, jak se tento prostor časem vyvíjí, přidávejte a vynechávejte položky podle toho, jak se vám líbí.

“Majitelé domů jsou informovanější než kdy jindy, pokud jde o to, co mají rádi a co chtějí, a jsou ochotni více riskovat, pokud jde o design jejich koupelny, a vytvořit tak něco skutečně jedinečného,” říká Barrie Cutchie, ředitel designu ve společnosti BC Designs.

“To platí i v případě, že vidíme směs starých a nových koupelnových stylů, které se mísí dohromady. Tajemství, jak to udělat, spočívá v kombinaci – jen nezapomeňte, že protiklady se přitahují! Vyzkoušejte tradiční vanu s moderní a elegantní baterií nebo dobové baterie s moderním umyvadlem.

5. Vsaďte na zlatou barvu… Doslova

Vsaďte na zlatou barvu... Doslova

Pokud chcete koupelnu, která definuje ženské koupelnové cíle a působí jako slavnostní událost ve stylu Oscarů, zkombinujte růžové koupelnové obklady s obklady s mramorovým efektem a zlatou vanou.

“Tento jemnější pojetí růžové koupelny je bez námahy okouzlující a dospělé a poskytuje dokonalé neutrální pozadí pro hvězdu přehlídky – měděnou vanu ve tvaru lodi. Tyto dvě barvy v sobě navzájem vyzdvihují to nejlepší: měděná dodává růžové trochu ostrosti a růžová zvýrazňuje teplé, růžové tóny mědi a dodává jí zvláštní záři,’ říká Cutchie.

Šedě žilkovaný mramor a růžové obklady Ca’pietra (California Onyx a Avery Ceramic Plaster) jsou dokonalou kombinací, která se hodí k měděné lodní vaně BC Designs.

6. Vystavte malou vanu na stojanu

Vystavte malou vanu na stojanu

Pokud máte malou koupelnu s bačkorovou vanou, zvažte vyvýšení prostoru – a to doslova. Umístěte vyšší stranu malé koupelnové vany směrem k oknu, abyste se mohli dívat do zahrady nebo na venkovní scenérii.

Pomocí podstavce pod vanu, jako je tomu v tomto nápadu na modrou koupelnu, můžete vytvořit vznášející se, vzdušný prostor a cítit se jako na obláčku 9.

7. Spojte vanu s lustrem

Spojte vanu s lustrem

Malá koupelnová svítidla mohou vytvořit nebo rozbít útulné schéma koupelny. Proto svou malou koupelnovou vanu osvěžte efektním lustrem, který jí dodá francouzský šarm. Toto charakteristické skleněné ozdobné svítidlo dokáže v mžiku změnit nevýrazné schéma z “blah” na voila.

V kombinaci s toaletou s vysokou nádrží a dlouhými závěsy můžete vytvořit iluzi vysokých stropů, ke kterým můžete vzhlížet, zatímco budete relaxovat ve svém zámeckém stylu.

8. Vytvořte tradiční prostor koupelny pomocí tapet

Vytvořte tradiční prostor koupelny pomocí tapet

Mnozí z nás mají koupelnu, která není ani supermoderní, ani neuvěřitelně dobově stylizovaná. Ať už totiž kupujete, prodáváte nebo pronajímáte, můžete si být jisti, že tradiční schéma koupelny je neutrální styl, který nejméně urazí.

Tato malá koupelnová vana v barvě kachních vajec byla umístěna spíše pod úhlem než v jedné rovině se stěnou, aby 1) co nejefektivněji využila prostor 2) předvedla nádherné stěnové panely a květinový design koupelnové tapety.

9. Kupte si dvoubarevnou vanu… nebo ji zrecyklujte pomocí barvy.

Kupte si dvoubarevnou vanu... nebo ji zrecyklujte pomocí barvy

Máte chuť se ponořit do dvoubarevné vany v malé koupelně? Máte dvě možnosti. Buď si můžete koupit vanu Verdigris Copper Boat Bath, která brzy přijde od společnosti BC Designs… nebo si tento vzhled napodobit sami.

Ať už jste si koupili malou vanu (s několika škrábanci a oděrkami) jako levnou koupelnovou koupi, nebo jen máte chuť na cenově dostupnou změnu, aniž byste museli utrácet za nejlepší vanu. Líbí se nám kontrast této měděné vany s efektem “Green of Greece”, zejména na pozadí dramatické černé barvy stěn.

Začněte s naším průvodcem krok za krokem, jak použít barvu na nábytek k aktualizaci rolovací vany.

10. Přidejte art-deco atmosféru s kostkovanou podlahou

Přidejte art-deco atmosféru s kostkovanou podlahou

Jednoduchou jednobarevnou koupelnou, která má styl a je všestranná, nic nezkazíte. Barevná kombinace černé a bílé nebo krémové a černé však někdy může v nejlepším případě vypadat neinspirativně. Spojením bílé malé vany s kostkovanou koupelnovou podlahou však můžete vytvořit klasické schéma, které vydrží dlouhá léta.

Obzvlášť se nám líbí kontrast mezi bílou porcelánovou vanou a černými nožičkami.

11. Zkombinujte kovovou vanu s rušnými textilními potisky

Zkombinujte kovovou vanu s rušnými textilními potisky

Lesklá malá koupelnová vana je skvělý nápad pro dospělé i děti. Odrazivý povrch vypadá tak elegantně… A je to dobrý způsob, jak se děti učí o svém těle a o tom, jak se očistit.

Pokud se však chcete opravdu inspirovat interiérovým designérem, zkombinujte vanu s módními doplňky, jako je výrazný kobereček a křeslo. Elegantní vzory a barvy se promítnou do vaší kovové vany a výsledkem bude krásná, luxusní koupelna.

12. Kombinujte rustikální textury dřeva a cihel

Kombinujte rustikální textury dřeva a cihel

Rustikální koupelna je závislá na použití organických materiálů, jako je dřevo, břidlice, kov a další. A tato souprava je dokonalým příkladem toho, že nemusí vypadat drsně nebo omšele.

Přidejte do epicentra koupelny volně stojící malou koupelnovou vanu a vytvořte betonovou džungli. K tomu budete potřebovat vědět, jak vytvořit odhalenou cihlovou stěnu, a pak přidat dřevěné prvky, jako je podlaha LVT s efektem dřeva, dřevěné úložné prostory a spousta a spousta rostlin.

13. Vytvořte schéma inspirované přírodou

Vytvořte schéma inspirované přírodou

Zelená koupelna má mnoho výhod. Ale i když mluvíme o travnatých schématech, málokdy mluvíme o malých vanách, které mají tento odstín.

Vytvořte schéma inspirované lesem pomocí zelené barvy stěn a výrazné zelené nádoby. Vzhled doplní pokojové rostliny zavěšené na makramé nádobách, stejně jako závěsná stěna s motivem divoké zvěře.

14. Schovejte se před světem s vanou v barvě khaki.

Schovejte se před světem s vanou v barvě khaki

Zůstaneme-li u tématu zelených schémat, představíme vám toto nastavení khaki vany. Tato moderní koupelna, která je na hony vzdálená svému avokádovému bratranci, je na míle vzdálená sedmdesátým letům.

Rýhované okenní sklo a černě orámovaná okna ve stylu Crittall jsou dokonalým moderním pozadím pro tuto malou koupelnovou vanu v barvě camo. A mosazná baterie a žilkovaný zelený mramorový dekor?

Neváhali bychom ani vteřinu a nalili do této vany luxusní koupelové oleje a okvětní lístky růží.

15. Přidejte mramorové dlaždice na podlahu pro dotek lázeňského luxusu

Přidejte mramorové dlaždice na podlahu pro dotek lázeňského luxusu

Bílé koupelny již nabízejí čisté plátno pro vaši malou bílou vanu, ale pokud se snažíte přidat zájem a učinit vaše schéma dražším… Nehledejte nic jiného než návrhy mramorových koupelnových dlaždic, které dodají vašemu umývacímu prostoru špičkový pocit.

Šedé žilkování doplňují stříbrné nožky malé koupelnové vany, zatímco krátká dřevěná stolička je ideální pro zahřátí tohoto chladného schématu a umístění ručníků, krémů a kosmetiky.

16. Ponořte se do moderního koupání s geometrickými obklady

Ponořte se do moderního koupání s geometrickými obklady

Pokud jde o vany, ne vždy je větší lepší. Takže při procházení sítě nebo nakupování v místním obchodě s hardwarem zvažte malou koupelnovou vanu pro útulnou péči o sebe.

Tento konkrétní hluboký vestavěný model vypadá jako hluboká vířivka v moderním klubu zdraví. Zelené a bílé čtvercové dlaždice přidávají do schématu trendový geometrický zájem, pokud při pohledu na to, jak vyzdobit koupelnu, uvažujete o něčem trochu jiném.

16. Jděte na rustikální královský s plechovou vanou

Možná jste slyšeli o stříbrném servisu, ale pokud opravdu chcete vytvořit královskou koupelnu, pak je investice do cínové vany tou správnou cestou! Jen se ujistěte, že víte, jak správně vyčistit vanu, protože princezna nebo princ si zaslouží prostor, který je pikantní, aby se mohl potopit.

Ale co stěny a podlahy? My říkáme, abyste si v modrošedé koupelně vybrali těžkou barokní podlahu s efektem enkaustických dlaždic, protože si zasloužíte to nejlepší, že?

17. Přidejte dostatek úložného prostoru pomocí kóje

Přidejte dostatek úložného prostoru pomocí kóje

V malé koupelně může být malý úložný prostor na obtíž, ale to neznamená, že v něm nemůžete mít uspořádané šampony, sprchové gely a pěny do koupele.

Místo toho, abyste malou vanu obklopili produkty pro vlastní péči, zvažte vytvoření prostoru pro mýdla a kosmetiku.

Do výklenku můžete dokonce přidat nějaké pásové osvětlení, abyste zajistili, že na všechny lahvičky a vaničky uvidíte.

18. Vytvořte si prostor ve tvaru vajíčka, ve kterém se budete cítit jako v kokonu.

Vytvořte si prostor ve tvaru vajíčka, ve kterém se budete cítit jako v kokonu

V lidské společnosti i ve světě zvířat všichni toužíme po bezpečném prostoru mimo dosah vnějších stresorů, a tak může k tomuto účelu posloužit koupelnová vana ve tvaru vajíčka.

Tam, kde černá barva může být pro někoho nebo pro někoho nepřípustná, je hnědá a tmavě šedá koupelna ideální alternativou pro malý odpočinek od světa. I zde se může projevit přínos pokojových rostlin, které vytvoří klidné a tiché prostředí.

19. Téma s doplňky

Téma s doplňky

Pokud jste někdo, kdo rád seká a mění dekor, který obklopuje vaši malou koupelnovou vanu, s ročními obdobími – udělejte to s cenově dostupnými doplňky. Milujeme toto nebeské schéma, které je založeno na roztomilých ručnících s motivem měsíce a půlměsíčních koupelnových rohožích. Spojili bychom je s hvězdnými doplňky pro třpytivé chvíle ve vaně spolu se zdravou dávkou koupelových olejů s třpytivým efektem.

“Trend Eventide nabízí přepychové kousky inspirované lázněmi, které z vaší koupelny udělají vlastní útočiště bez ohledu na její velikost,” vysvětluje Katy Traillová, senior design manažerka společnosti George Home.

“Práce s hlubšími tóny pomáhá odrážet světlo, zatímco udržování prostoru bez překážek s odvážnými ústředními body maximalizuje prostor. Doplňky s přírodními texturami vytvoří domácí lázeňský zážitek a odvážné ručníky s geo potiskem a koupelnová rohož jsou ideální pro přidání barevných záblesků na pozadí přírodních materiálů, které působí hřejivě.

20. Vyplňte místnost několika zrcadly

Vyplňte místnost několika zrcadly

Na druhém místě za koupelnovým osvětlením jsou nápady na koupelnová zrcadla nejlepším přítelem vaší malé koupelny. Tyto reflexní skleněné panely vytvoří iluzi většího prostoru a pomohou vytvořit světlý prostor. Budou se vám také hodit při holení, drhnutí a peelingu pro tento denní design ve stylu lázní.

Pořiďte si tuto konkrétní litinovou vanu Bute od společnosti Drummonds pro parné koupele.

21. Slaďte barvu vany s natřenými dřevěnými trámy

Slaďte barvu vany s natřenými dřevěnými trámy

Chcete-li rustikální nádech malé koupelnové vany, proč nenatřít vanu a tradiční dřevěné trámy stejným odstínem barvy. Zde nábytek a architektura dostaly zdravý nátěr červenou barvou Eating Room Red, která je k dostání od Farrow & Ball.

“Hluboká černá pigmentace naší červené barvy Eating Room Red dodává barvě sytě vínovou barvu s nádherným pocitem stáří,” říká Joa Studholme, kurátorka barev společnosti Farrow & Ball.

22. Zateplete malý prostor žlutou barvou

Zateplete malý prostor žlutou

Jak u velkých, tak u malých koupelen hrozí, že budou působit studeně a klinicky, pokud jsou špatně zařízené, a barva v tom může hrát obrovskou roli. Proč tedy nepřidat do své koupelny teplý a pikantní odstín, zatímco se budete topit v teplých bublinkách? Ve žluté koupelně může odstín, jako je India Yellow, dostupný u společnosti Farrow & Ball, pomoci zvýšit teplotu o pár Fahrenheitů tím, že polijete police, vanu a lodní desku tímto malířským pigmentem.

“Tato sytě hořčicově žlutá… vytváří opravdu útulný a překvapivě nežlutý prostor. Měla by se však používat s mírou v malých místnostech, kde by její náladová intenzita mohla být trochu zdrcující,” varuje Studholme.

23. Najděte správný odstín bílé s odborníkem na barvy

Najděte správný odstín bílé s odborníkem na barvy

Melissa Tyler (aka @lakeandlumber) spolupracovala s jedním z barevných konzultantů společnosti Farrow & Ball na vytvoření světlé a vzdušné koupelny. A souhlasíte, že výsledek je úchvatný?

Výhody a krása barevného poradce spočívají v tom, že zohlední vaše preference a zároveň vám doporučí barvy, o kterých jste původně možná neuvažovali, ale nakonec jste si je zamilovali! Tak tomu bylo i v tomto případě, kdy barva Elephant’s Breath (Sloní dech), dostupná u Farrow & Ball, byla vítěznou barvou pro krásné obložení, které dodává této teplé šedé koupelně úžasnou hloubku a teplo.

“Barva Elephant’s Breath se čte jako povznášející středně šedá s nádechem purpurové, ale v chladnějším světle místností orientovaných na západ se může stát téměř lila,” říká Studholme.

Nepodceňujte ani drobné prvky v této koupelně! Od exotického koberečku přes zeleň až po koupelnové žaluzie (skvělá úprava oken pro soukromí a regulaci světla) – tento vzhled je tak snadné okopírovat.

Vyplatí se malé vany?

‘Barevná vana může být skvělým způsobem, jak přidat barvu pro ty, kteří si jsou jisti barvami – a díky různým dostupným odstínům ji lze snadno zavést do místnosti, aniž byste museli měnit stávající schéma,’ říká Cutchie.