Nápady na sprchové police - 18 návrhů, které inspirují k lepší organizaci koupelny

Nápady na sprchové police – 18 návrhů, které inspirují k lepší organizaci koupelny

Hledáte v obchodech nápady na sprchové poličky? Naše inovativní úložná řešení vám pomohou stylově naskládat mýdlo a šampony.

Nápady na sprchové police - 18 návrhů, které inspirují k lepší organizaci koupelny

Nápady na sprchové police mohou být nezbytné, pokud se vám stává, že neustále zakopáváte o lahvičky se šamponem a kondicionérem. Tyto formy uspořádání koupelny, které jsou ideální pro průchozí koupelny, kabiny a designové sprchové kouty, mohou přispět k tomu, že vaše umývárna bude vypadat elegantněji a bez nepořádku.

Od rohových modelů polic pro ty, kteří mají málo místa, až po výstavní dekorace s bodovými světly, máme pro vás řešení – bez ohledu na velikost vašeho čisticího prostoru. Ať už jste tedy na cestě za dekorem kdekoli, nikdy není příliš brzy ani pozdě na to, abyste si pořídili nápady na koupelnové poličky do sprchy nebo si prohlédli inspirativní návrhy, které jsou k dispozici online i v obchodech.

Inovativní nápady na sprchové poličky pro váš interiér

“Zapuštěné police vám pomohou vytvořit dokonalou ‘sprchovou poličku’, která umožňuje nové způsoby vystavení hygienických produktů ve sprše jako nikdy předtím.” říká Laura Boddice, designérka společnosti Dunelm.

“Šampon a kondicionér můžete umístit do krásného dávkovače na mýdlo, abyste se zbavili těch neatraktivních plastových lahví, a můžete je dokonce doplnit rostlinou, abyste měli doma více zeleně.

1. Vytvořte zapuštěnou poličku pomocí obkladů ve sprše

Vytvořte zapuštěnou poličku pomocí obkladů ve sprše

Nejlepší nápady na skladování v koupelně jsou pravděpodobně ty, které nevyčnívají jako bolavý palec. V tomto sprchovém koutě s podlahou pro mokré prostory byla police zabudována do výklenku ve stěně, přičemž byly použity stejné bílé obklady metra jako zbytek stěny a sousední stěna s oknem.

Jako odstup od bílého dekoru koupelny je prostor kolem umyvadla tvořen mnohem tmavším dřevěným obložením stěn, které působí zajímavě a kontrastně.

2. Přizpůsobte obklady výklenku podlaze sprchového koutu

Přizpůsobte obklady výklenku podlaze sprchového koutu

Vintage monochromatická koupelna obstojí ve zkoušce času více než jakýkoli jiný barevný koupelnový trend. Takže když se díváte na nápady na sprchové police, poslední věc, kterou budete chtít udělat, je přidat něco, co je příliš moderní nebo moderní. Určitě to bude vyčnívat… A to ze špatných důvodů.

Co takhle propojit podlahu a výklenek s klasickým vzorem dlaždic inspirovaným art deco? Sladěním sprchové poličky s podlahou může vaše schéma vypadat koordinovaně a čistě… i tam, kde by jiné vzory mohly způsobit, že prostor bude vypadat “chaoticky”.

‘Podlahy z vintage dlaždic poskytují vzor a texturu a jejich drobné mozaiky připomínají koupelny včerejšího dne.” vysvětluje Carla Aston, interiérová designérka a bloggerka v oblasti designu.

3. Přidejte do elegantní černé koupelny tenké poličky

Přidejte do elegantní černé koupelny tenké poličky

V černé koupelně budete chtít, aby vaše nápady na poličky do sprchy byly subtilní a funkční a zároveň si zachovaly onu náladovou a tajemnou atmosféru. Těžký oříšek, jak se správně trefit – že?

Úzká polička je tedy střední cestou k něčemu, co slouží účelně a prakticky a zároveň zůstává tlumené s téměř plovoucím vzhledem. Vždy můžete přidat barvy pomocí skleněných lahví a vaniček v různých odstínech pro gotický elegantní vzhled. Téměř se to podobá konceptu skvrnitého okna, které bylo přeneseno do prostoru sprchy.

4. Přidejte police do mokrého sprchového koutu

Přidejte police do mokrého sprchového koutu

Když se podíváte na to, jak vytvořit mokrou místnost, budete muset začlenit nějakou formu úložného prostoru, aby vaše výrobky nebyly uloženy v rohu na podlaze. Pokud nebudete nic připevňovat ke stěně sprchového koutu – nerezová sprchová polička bude vaším nejlepším (nerezovým) přítelem.

Když budete mít něco stupňovitého, jako je tento vyobrazený model, nebudete se muset příliš ohýbat, abyste dosáhli na to, co potřebujete. Pokud tedy jde o uspořádání produktů, umístěte nejpoužívanější koupací potřeby na nejvyšší úroveň. Případně ji použijte jako dekorativní prvek pro umístění pokojových rostlin – perfektní pro tento sprchový kout zdobený zelenošedým betonovým nátěrem.

5. Industriální elegance se zapuštěnou policí v betonovém stylu

Industriální elegance se zapuštěnou policí v betonovém stylu

Tato šedá koupelna splňuje tolik požadavků, pokud jde o Instagram.

Betonové panely sprchových dlaždic? Zkontrolujte. Roztomilá skříňka? Mám. Recyklovatelné skleněné lahve? Máš to mít. Navrhněte si nízkoprofilovou sprchovou poličku jako v této koupelně v industriálním stylu stejně jako vaši oblíbení influenceři. Jen se podívejte i na ty koupelnové baterie, které stojí za to…

6. Přidejte neotřelé kouzlo pomocí sprchové poličky z lenošky.

Přidejte neotřelé kouzlo pomocí sprchové poličky z lenošky

Pokud se nemůžete pobavit s nejintimnějšími prostory… kdy můžete? Takže rozhodnout se pro zábavný nápad se sprchovou policí ve tvaru zvířete není vůbec banální.

Milujeme tento závěsný design lenochoda od Urban Outfitters, který dokonale visí nad vaší vysokotlakou nebo nízkotlakou sprchovou hlavicí. Má dostatek prostoru pro šampony, kondicionéry a sklenici vína pro účastníky večírků, kteří se chtějí dostat do nálady.

7. Buďte tělesně pozitivní s poličkou do sprchy se siluetou

Buďte tělesně pozitivní s poličkou do sprchy se siluetou

Stejně jako rozkošný design lenochoda, který jsme právě viděli, je i tato sprchová polička v ženské podobě, dostupná u Urban Outfitters, vyrobena pomocí stejného, trendového kovového designu v podobě linie. Trochu dospělejší, tento křivky objímající úložný regál je také malou připomínkou, abyste si každý měsíc zkontrolovali prsa, a mohl by zachránit život.

Tento drzý sprchový úložný stojan, který je bujaře pojatý jako prsa, budete chtít ukázat všem svým kamarádkám, až je budete provádět po svém domě.

8. Vyberte si sprchový regál s dalšími funkcemi

Vyberte si sprchový regál s dalšími funkcemi

V malé umývárně budete chtít chytře řešit úložné prostory, abyste je co nejlépe využili, a pokud je to možné, aby se zdály větší, než jsou.

Za tímto účelem můžete investovat do víceúčelového dekoru. Tato police do sprchy z francouzské třtiny od společnosti Dunelm se hodí nejen jako skvělá polička do sprchového koutu v boho stylu, ale také jako věšák na ručníky, abyste měli své sušící přístroje vždy po ruce.

Případně je to dokonalý doplněk do neutrální koupelny, která působí skandinávsky.

9. Vyberte si dvoustěnnou polici pro další úložný prostor.

Vyberte si dvoustěnnou polici pro další úložný prostor.

Silný a odolný bambus je krásný materiál, který obstojí jako nápad na sprchovou polici. Pokud chcete do svého schématu vnést trochu uvolněného retra – je to správná cesta. Nejen na mýdla a peelingy umístěte do sprchového prostoru palmové rostliny, aby mohly těžit z vlhkosti a vlhka.

Tím do své koupelny zároveň začleníte biofilní trend. To je obzvláště užitečné pro ty, kteří chtějí do koupelny vnést venkovní atmosféru, ale nejsou nadšeni ze zelených nátěrů stěn nebo dekorací. Pořiďte si tuto bambusovou dvojitou nástěnnou polici Mayfield od společnosti Garden Trading.

10. Připněte úložný prostor na skleněnou sprchovou zástěnu

Připněte úložný prostor na skleněnou sprchovou zástěnu

Milujeme pohlcující atmosféru, kterou sprchový kout přináší do naší mycí rutiny, ale někdy je v těchto skleněných nádobách trochu málo místa.

Pokud hledáte nápad na štíhlou poličku do sprchového koutu – máme pro vás přesně to pravé. Tato sprchová polička Cubiko od společnosti Wayfair vám poskytne veškerý potřebný úložný prostor, aniž by zasahovala do vašeho prostoru.

Má také integrovaný odtok vody, takže vaše sprchové výrobky nebudou ležet v kaluži vody. Tento minimalistický design bude vypadat obzvlášť dobře v moderní koupelně.

11. Vyberte si nápad se zrcadlovou modulární sprchovou policí

Vyberte si nápad se zrcadlovou modulární sprchovou policí

Zrcadlové povrchy jsou ve světě interiérů známé tím, že vytvářejí iluzi většího prostoru. Takže pokud máte malinkou koupelnu – poslouchejte!

Kromě toho, že tento nápad na sprchovou poličku dodá luxusní koupelně extra šmrnc, je založen na modulárních zkosených zrcadlových blocích. Univerzální a velmi módní – můžete si vybrat, jak malý nebo velký tento nápad bude. Zapuštěné upevňovací prvky s klíčovou dírkou se po instalaci stanou neviditelnými, takže tato plovoucí sprchová polička bude vypadat elegantně a uhlazeně bez ošklivých šroubů v zadní části. Přidáním dalších koupelnových zrcadel získáte vzhled inspirovaný celebritami.

12. Zobrazte předměty na vestavěné sprchové lavici

Zobrazte předměty na vestavěné sprchové lavici

Dokonce i v útulné koupelně se sprchovým koutem se můžete cítit a vypadat luxusně. Vezměte si například tento, který navrhl renovátor domů Instagram, Julie Hemmings, aka @localproperty_developers.

Berry red metro dlaždice, elegantní matné černé sedátko a skleněný kryt dělá moderní prohlášení v této tmavé koupelně nápad.

13. Nebo se rozhodněte pro volně stojící lavici

Nebo se rozhodněte pro volně stojící lavici

Hledáte chladný, víceúčelový nápad na sprchovou poličku? Posaďte se na ni. Ano, doslova.

Tato sprchová lavice v tomto nápadu na šalvějově zelenou koupelnu, která slouží k uspořádání vašich produktů nebo k mytí vsedě, se hodí do jejího zeleného, biofilního prostředí.

Doplňte tento nápad s regály o kaktusovou rostlinu, keramiku a výrobky na mytí těla.

14. Přidejte osvětlení do kóje pro prezentaci výrobků.

Přidejte osvětlení do kóje pro prezentaci výrobků

Cubbies a další možnosti zapuštěných regálů vypadají v současném koupelnovém prostoru docela nabobtnalé. Pokud však chcete tento vzhled povýšit, můžeme si posvítit na elegantní nápad. Ideální pro špatně vidící, nebo jen pro přidání trochu lesku, přidejte několik bodových světel do horní části tohoto sprchového regálu.

S tváří plnou pěny vám tento nápad na osvětlení koupelny pomůže rozlišit šampon a kondicionér. Navíc skleněné lahve a předměty budou vypadat dražší, když na ně bude svítit světlo.

15. Máte málo místa? Zvolte řešení rohového sprchového koutu

Máte málo místa? Zvolte řešení rohového sprchového koutu

Skvělý způsob, jak doplnit vzhled vaší koupelny a přidat do ní praktický úložný prostor. Nechcete však, aby z vašeho sprchového koutu trčelo a vyčnívalo něco velkého a neskladného. Místo toho zvolte nápad na sprchovou poličku, která zapadne do vašeho schématu.

V této bílé koupelně je malý chromovaný designový koš bez zbytečností koutkem pro vaše maličkosti.

16. Přidejte malou misku na mýdlo a drobné předměty.

Přidejte malou misku na mýdlo a drobné předměty

Pokud dáváte přednost odizolované sprchové rutině, která je minimálnější než většina ostatních, postačí vám malý nápad na sprchovou poličku. Ideální pro kostku mýdla nebo všeobjímající vlasový a tělový produkt 2 v 1. Platí přísloví: dobré věci přicházejí v malých baleních.

Tento maličký podnos s charakteristikami kartáčované mosazi a matného skla je nápadem na malý úložný prostor v koupelně, který je ideální pro uložení vašich pokladů toaletních potřeb.

17. Hodně péče o pleť? Přidejte nápad s dlouhou zapuštěnou policí

Hodně péče o pleť? Přidejte nápad s dlouhou zapuštěnou policí

S celebritami a influencery, kteří každý den vypouštějí novou rutinu péče o pleť, je pravděpodobné, že jste si koupili dost produktů, na které bohatí a slavní přísahají. Od slibů vyhlazení pleti až po ubírání deseti let z tváře – budete potřebovat místo, kam byste svou sbírku kultovních nákupů uložili.

Pokud jste si v koupelně pod umyvadlem udělali pořádek a stále máte přebytečné produkty, které je třeba uložit, tento nápad na dlouhou zapuštěnou poličku do sprchy zobrazí krémy, peelingy a mýdla bez nadměrného stohování nebo přehazování.

18. Sprcha nad vanou? Jděte s racionalizovaným nápadem

Ne každý má samostatný sprchový kout. Takže je jen spravedlivé, že vyhovíme i těm, kteří mají nastavení sprchy nad vanou!

Vzhledem k tomu, že už možná máte módní vaničku, můžete také investovat do většího úložného prostoru, abyste nemuseli vylézat z vany a sahat na své výrobky. Nejenže je studená, ale může být také vrzavá a kluzká, což představuje zdravotní riziko.

Tato kovová lištová sprchová polička umožňuje zavěsit na ni modulární přihrádky, takže můžete mít tolik nebo tolik krabiček s koupelovými bombami a lahvičkami, kolik se jich tam vejde.

Jak mohu do sprchy přidat úložný prostor?

“Sprchové regály jsou k dispozici v široké škále provedení od pevných skleněných polic přes sprchové koše až po stupňovité sprchové regály,” říká James Roberts, ředitel společnosti Sanctuary Bathrooms.

“Většina z nich se dodává ve standardní chromové úpravě, ale existují i takové, které jsou v moderním nebo tradičním designu a v jiných povrchových úpravách, jako je zlato a nikl, aby ladily se stylem místnosti.

“Jejich instalace je také neuvěřitelně snadná, ideální pro kutily, a představují šikovný způsob, jak uložit všechny osobní koupelnové předměty, jako jsou láhve, holicí strojky, a dokonce i sprchové čepice a lufy, pokud máte takové předměty rádi.

“Díky tomu jsou všechny tyto předměty v dosažitelné výšce a každý člen domácnosti nebo rodiny má svůj osobní úložný prostor.