Nespresso Lattissima Jedna recenze: Navrženo pro moderní domácnost

Kávovary na espresso nemusí být velké, neskladné ani nepořádné. Nespresso Lattissima One připravuje lahodné nápoje espresso, lungo, cappuccino a latte macchiato a tento stylový kávovar vypadá dobře na vaší pracovní desce, aniž by zabíral mnoho místa. Tady je důvod, proč ho milujeme.

Nespresso Lattissima Jedna recenze: Navrženo pro moderní domácnost

Nespresso Lattissima One s elegantním designem a systémem čerpadla o tlaku 19 barů je kávovar, který si zamilujete. Má kompaktní rozměry, ale velký styl a funkčnost. Jediným dotykem si můžete připravit espresso, lungo, cappuccino nebo latte macchiato. Díky kapslím odpadá nepořádek s kávovou sedlinou a díky funkci přesného odměření mléka nemusíte vyhazovat nespotřebované mléko.

Důvody ke koupi

 • Stylový, kompaktní design
 • Funkce jedním dotykem
 • Výběr barev
 • Snadné čištění
 • 19barová pumpa
 • Úložný prostor pro použité kapsle

Důvody, proč se vyhnout

 • Kompatibilní pouze s kapslemi Nespresso Orginal.
 • Drahé

Příprava espressa doma je pohodlnější a levnější než každodenní stání ve frontě v kavárně. Přiznávám, že mám přátele, kteří se domácímu vaření vyhýbají s poukazem na nepořádek spojený s mletím kávových zrn, jejich vkládáním do portafiltru a čištěním napěňovače mléka.

Kávovar Nespresso Lattissima One však všechny tyto výmluvy odstraňuje. Protože používá kapsle, odpadá mletí, tamponování, manipulace s barovou pumpičkou i rozsypaná kávová sedlina. A protože je odměřování mléka přesné, nemusíte likvidovat zbytky mléka. Espresovač se snadno používá a jeho čištění je hračka. Pokud chcete investovat do každodenního lahodného a snadného espressa, Lattissima One skutečně patří mezi špičkové kávovary Nespresso. 

Nespresso Lattissima One: Specifikace

Nespresso Lattissima One
 • Šířka 6,05″ x hloubka 12,75″ x výška 10,07″.
 • Hmotnost: 9,3 kg
 • Tlak čerpadla: 19barový tlakový systém čerpadla
 • Doba přípravy ohřevu: 25-40 sekund
 • Záruka: 2 roky

Komu bude Nespresso Lattissima One vyhovovat?

Komu bude Nespresso Lattissima One vyhovovat?

Nespresso Lattissima One je ideální pro lidi, kteří si potrpí na design a chtějí kávovar, který bude dobře vypadat na jejich pracovní desce. Je také dobrou volbou pro lidi s omezeným horizontálním prostorem, protože je široký pouze 6,05 palce. Lidé, kteří mají rádi jednoduchost, navíc ocení snadné vložení kapsle a stisknutí tlačítka.

Nespresso Lattissima One: první dojmy a vybalení z krabice

Nespresso Lattissima One: první dojmy a vybalení z krabice

Kávovar Nespresso Lattissima One je bezpečně zabalen (a také odkapávací miska byla přelepena páskou), aby byl přístroj během přepravy v bezpečí. Kromě kávovaru je obsahem balení také uživatelská příručka, krabička se 14 kapslemi, složka Welcome to Nespresso a tyčinka na testování tvrdosti vody.

Na zadní straně kávovaru se nachází odnímatelná nádržka na vodu (s víčkem). Potrubí na odstraňování vodního kamene je ukryto v úložném prostoru pro potrubí na odstraňování vodního kamene, který je rovněž na zadní straně kávovaru. Nádoba na použité kapsle a odkapávací miska se vejdou na levou přední stranu. K dispozici je také podpěra na šálky s mřížkou pro malé nádobky.

Systém Rapid Cappuccino, který se připevňuje na pravou přední stranu, se skládá z nádoby na mléko s víkem a výlevkou na mléko.  

Nespresso Lattissima One: Používání kávovaru

Nespresso Lattissima One: Používání kávovaru

Součástí balení je krabička 14 kapslí Nespresso s různými příchutěmi, například Ispirazione Firenze Arpeggio Decaffeinato a Ispirazione Venezia. K dispozici jsou také výběry z kolekcí Master Origins (Indie, Indonésie, Nikaragua a Kolumbie) a specifické příchutě Lungo (například Linizio Lungo a Envivo Lungo), Espresso (například Capriccio a Volluto) a ochucené Barista Creations (například Caramel Crème Brulee a Cocoa Truffle.

Kávovar používá pouze kapsle kompatibilní s kávovary Nespresso. Krabičku 30 kapslí Nespresso můžete zakoupit na Amazonu za 33,00 USD, což je o něco více než 1 USD za porci, nebo přímo u společnosti Nespresso. Ostatní typy kapslí Nespresso jsou v současné době v prodeji za 50 kusů za 35 USD, což je výhodnější.  Stále se však mohou sčítat, pokud je používáte každý den nebo pokud je ve vaší domácnosti více než jeden piják kávy.

Nespresso Lattissima One se snadno používá. Jsou zde pouze 3 tlačítka: Espresso, Lungo a mléčné nápoje, takže stačí jen stisknout tlačítko pro ten který nápoj. Líbí se mi, že nemusíte nic přehmatávat a nemusíte se nic učit.

Kávovar se také dlouho nezahřívá. Na přípravu epressa je připraven za 25 sekund a na mléčné nápoje za pouhých 40 sekund.

Pro přípravu espressa jsem pouze naplnil nádržku na vodu vodou, vložil kapsli a zavřel víko. Protože jsem používala sklenici na espresso – no, vlastně je to sklenice na cappuccino – použila jsem také podpěru šálku – a stiskla tlačítko espresso.

Pro přípravu latte macchiato jsem naplnil nádobku na mléko po vyznačenou čáru, vložil kapsli, zavřel víko a stiskl tlačítko mléka. Nespresso začalo pěnit mléko do šálku a poté uvařilo kávu.

Níže jsou fotografie z procesu přípravy espressa (vlevo) a latte macchiata (vpravo).

Čištění kávovaru Nespresso Lattissima One

Čištění kávovaru Nespresso Lattissima One

Čištění kávovaru Nespresso Lattissima One je snadné. Připomeňme, že po vložení kapsle pro přípravu kávy zavřu víko. Nyní mohu pouze zvednout a znovu zavřít víko, abych kapsli vysunul do zásobníku na použité kapsle.  Po vyprázdnění nádobky ji i odkapávací misku – stejně jako nádržku na vodu – lze vyjmout a opláchnout. Nádobku mohu také umístit pod výpust kávy a stisknutím tlačítka lungo ji vypláchnout.  Povrch kávovaru lze vyčistit vlhkým hadříkem.

Systém Rapid Cappuccino (konvička na mléko a součásti) lze rozebrat a umýt v myčce nádobí – i když já dávám přednost ručnímu mytí.

Odstraňování vodního kamene z přístroje vyžaduje několik kroků navíc oproti většině kávovarů/espresovačů. Na ovládacím panelu je upozornění na nutnost odstranění vodního kamene, a když je třeba přístroj odvápnit, upozornění na odstranění vodního kamene se rozsvítí oranžově.  Naplňte nádržku na vodu vodou a přidejte roztok Nespresso Descaling Solution (společnost nedoporučuje používat ocet). Poté se odvápňovací trubice (která se nachází v zadní části kávovaru) zapojí do parního konektoru na přední straně. (Parní konektor je místo, kde se k přístroji připojuje systém Rapid Cappuccino). Tím se spustí proces odstraňování vodního kamene, který trvá přibližně 20 minut. Tlačítko odstraňování vodního kamene bude během procesu blikat oranžově a po skončení odstraňování vodního kamene se změní na bílou barvu.

Po umístění nádoby (dostatečně široké, aby se vešla pod výstup kávy i pod trysku odvápňovacího potrubí) na odtokový tácek stačí stisknout tlačítko espressa, aby odvápňovací prostředek protekl výstupem kávy a odvápňovacím potrubím. Po skončení cyklu naplňte nádržku vodou a znovu stiskněte tlačítko espresso, abyste vypláchli veškerý roztok na odstraňování vodního kamene.

Jaké je srovnání kávovaru Nespresso Lattissima One s podobnými výrobky?

Jaké je srovnání kávovaru Nespresso Lattissima One s podobnými výrobky?

Kávovar Nespresso Lattissima One je na našem seznamu nejlepších kávovarů Nespresso a obstojí i ve srovnání s nejlepšími kávovary, zejména díky vysokotlakému čerpadlu o tlaku 19 barů (ve srovnání s čerpadlem o tlaku 15 barů u většiny kávovarů). Pokud nemáte rádi ruční barová čerpadla, jedná se o skvělou volbu ve srovnání s kombinovaným kávovarem De’Longhi All-in-One, espressovačem Calphalon Temp IQ nebo ručním espressovačem De’Longhi Stilosa.

Pokud však máte doma milovníky kávy i espressa, možná dáte přednost kombinovanému kávovaru De’Longhi All-in-One, protože na jedné straně dokáže uvařit karafu kávy a na druhé straně také připravit nápoje espresso. Kávovar Nespresso také nemá mlýnek na kávu jako například Breville Oracle Touch nebo espresovač Philips 3200.

Na druhou stranu je Nespresso Lattissima One sice drahý, ale o několik set dolarů levnější než mnoho výše uvedených konkurentů (i když je dražší než oba kombinované přístroje Stilosa a All-In One od společnosti De’Longhi – které jsou mimochodem manuální).

Někteří lidé mají rádi kávovary, které vypadají, jako by patřily do kavárny. Toto není jeden z těch masivních, průmyslových spotřebičů. Kávovar Nespresso Lattissima One je nejen kompaktní a má stylový design, ale také se dodává v několika různých barvách, včetně černé (s šedými akcenty), stínově černé (celá černá), porcelánově bílé a hedvábně bílé (s béžovými akcenty). Pokud nejste příznivci ani nerezové, ani černé barvy, umožňuje tento kávovar zvolit místo ní světlou barvu.

Jak je Nespresso Lattissima One hodnocen na internetu?

Jak je Nespresso Lattissima One hodnocen na internetu?

Na webu Amazon má kávovar Nespresso Lattissima One na základě 900 hodnocení 4,3 z 5 hvězdiček. Mnoho z mála negativních komentářů se týká napěňovače mléka. Společnost Nespresso doporučuje napěňovač mléka po každém použití vyčistit, takže je možné, že to negativní recenzenti nedělají. Na webu Best Buy má kávovar také 4,3 hvězdičky.

Nespresso Lattissima One: Náš verdikt

Pokud dáváte přednost snadnému a pohodlnému používání kapslí, je Nespresso Lattissima One skvělou volbou. Je také krásný na pohled a nezabere mnoho vodorovného místa na vaší pracovní desce. Mějte však na paměti, že používá pouze kapsle kompatibilní s kávovarem Nespresso, což se může časem pěkně prodražit. Jinak ji ale vřele doporučujeme.

O této recenzi a našem recenzentovi

Terri pije kávu (bez kofeinu) každý den – a může ji pít k snídani, obědu nebo večeři. Otestovala více než tucet kávovarů – a má v plánu otestovat nejméně tucet dalších.

Všechny naše recenze, stejně jako v případě kávovaru Nespresso Lattissima One, vycházejí z reálných zkušeností s používáním těchto výrobků v domácnosti. Výrobky dostáváme zdarma a testujeme je tak dlouho, jak je to jen možné, než je pošleme zpět značce, pokud si je nemůžeme ponechat jako v případě tohoto kávovaru. To znamená, že výrobek můžeme i nadále používat, což nám dává možnost vracet se k našim recenzím a aktualizovat je, takže můžete mít přehled o tom, jak si po určitou dobu vedl