Odborníci předpovídají, že tento trend koupelnových baterií bude v roce 2022 velkou novinkou.

Odborníci předpovídají, že tento trend koupelnových baterií bude v roce 2022 velkou novinkou.

Koupelnové baterie se letos dočkají moderní úpravy

Odborníci předpovídají, že tento trend koupelnových baterií bude v roce 2022 velkou novinkou.

Podle odborníků na koupelnový design se trend černých koupelnových baterií v roce 2022 nikam neposune. Ve skutečnosti se tento výrazný trend v bytových dekoracích stane ještě populárnějším.

V nedávné studii prodejce koupelen Drench.co.uk zjistil, že třetina koupelen prezentovaných na TikToku obsahovala černé koupelnové baterie. Moderní monochromatické provedení však nevolí jen influenceři z TikToku, ale i společnost Drench zaznamenala ve svých údajích o vyhledávání tento odklon od tradičních chromových baterií.

“Drench.co.uk zaznamenal za poslední rok obrovský 50% nárůst vyhledávání “černé baterie”. To naznačuje, že renovátoři koupelen dávají přednost odvážným černým kohoutkům a dávají sbohem konvenčním chromovaným kohoutkům,” říká Polly Shearer, odbornice na interiéry, ze společnosti Drench.co.uk.

Specialista na vodovodní baterie JTP zaznamenal podobný posun zákazníků, kteří se obracejí k temné straně koupelnového vybavení. “Vidíme, že mnoho majitelů domů je stále sebevědomějších, pokud jde o koupelnový design, přičemž matná černá je stále jednou z nejoblíbenějších barevných úprav,” říká Jeevan Seth, generální ředitel společnosti JTP.

Proč jsou černé baterie tak oblíbené?

Proč jsou černé baterie tak oblíbené?

Černé baterie se mohou zdát jako výmluvné, nicméně Polly říká, že část jejich přitažlivosti spočívá v jejich univerzální přitažlivosti. “Přestože černé vodovodní baterie jsou často výraznější než chromové, jsou stejně nadčasové,” říká.

“Ať už se rozhodnete pro monochromatickou koupelnu, nebo chcete jen přidat dotek černé, perfektně se hodí do většiny koupelen – a jsou tak oblíbeným doplňkem.

Možná vás to překvapí, ale co se týče výrazných trendů, černé baterie patří k těm nejbezpečnějším, které můžete do svých koupelnových nápadů zavést. “Matná černá dodá interiéru dramatický tón, aniž by prostor přeplnila,” vysvětluje Jeevan.

Jak stylizovat černé baterie

Jak stylizovat černé baterie

Pokud chcete letos vyměnit své kování, Barrie Cutchie, ředitel designu ve společnosti BC Designs, doporučuje držet se jemné palety tónů, například tmavě růžové.

“Matné černé baterie se obzvláště dobře hodí k jemným tónům, protože okamžitě dodají hloubku a kontrast, aniž by se vymykaly ostatním prvkům koupelny,” vysvětluje Barrie.

“Černé baterie mají také tendenci být moderního designu a jsou ideální pro moderní dobový trend. V kontrastu s tradiční vanou nebo umyvadlem dosáhnete maximálního efektu.

Pokud hledáte rychlý nápad na koupelnu pro rok 2022, tento trend by mohl být tím pravým.