Právě jste si koupili fritézu? Zde je 25 nápadů na recepty, které můžete vyzkoušet

Pokud zvažujete investici do fritézy nebo chcete nějaké nové recepty, zde je 25 nápadů, které můžete ve fritéze vyzkoušet.

Právě jste si koupili fritézu? Zde je 25 nápadů na recepty, které můžete vyzkoušet

Pokud jste nedávno investovali do fritézy, možná vás zajímá, co všechno v ní můžete připravovat. Nebo možná váháte nad koupí a chcete vědět, jestli se v ní dají připravovat i jiné pokrmy než jen hranolky. Dobrá zpráva je, že nejlepší fritézy na vzduchu lze použít téměř na jakýkoli pokrm, který byste si mohli přát připravit.

Přestavitelé fritéz na vzduch vám řeknou, že svůj přístroj používají denně. Ve skutečnosti je dokonale možné připravit snídani, oběd i večeři pouze v jednom přístroji. Největším problémem, na který narazíte, je, že obvykle máte k dispozici pouze jednu zásuvku, kterou můžete používat najednou, a i v tomto případě si mnoho lidí pořizuje druhou fritézu nebo volí model s více zásuvkami, aby mohli ve své fritéze připravovat ještě více pokrmů.

Jako redaktorka malých spotřebičů pro Real Homes jsem recenzovala nespočet fritéz. To znamená, že jsem měl možnost zjistit, co všechno se kolem fritéz děje, a vyzkoušet řadu receptů v každodenním životě. Zde je 25 věcí, které bych vám doporučila připravit v nové fritéze, od základních po neobvyklá jídla, jako jsou koláče a pečené ovesné vločky.

25 věcí, které byste měli vyzkoušet uvařit ve fritéze na vzduchu

1. Hranolky

Hranolky

Úplně první věc, kterou většina lidí ve své nové fritéze uvaří, jsou hranolky. Ať už se jedná o mražené, které stačí nasypat do koše a nastavit na 12-15 minut, nebo o domácí nízkotučné hranolky, výsledky ve fritéze jsou vynikající. Doporučuji nakrájet brambory na klínky a před vložením do fritézy je na 25 minut promíchat s trochou oleje, soli, papriky a pepře.

2. Slanina

Slanina

Nevídám mnoho lidí, kteří by ve fritéze připravovali slaninu, ale pokud si stále připravujete škvarky na sporáku, přicházíte o hodně. Slanina se nejlépe připravuje, když je suchá a tuk je vyškvařený, proto je vynikající na grilu nebo z trouby. Při přípravě slaniny ve fritéze na vzduchu odteče šťáva na dno koše a vy získáte dokonale křupavou slaninu s nižším obsahem tuku, a to již za 8 minut.

3. Sušenky

Sušenky

Je to tak, fritéza na vzduchu zvládne více než jen slané pokrmy. Použila jsem ji k přípravě pánve na sušenky, což bylo tak jednoduché, jako položit pergamenový papír a přitisknout předem připravené těsto na sušenky. Když bylo hotovo, prostě jsem sušenku vyndala přímo ze vzdušné fritézy a polila ji zmrzlinou. Uvnitř byl dokonale mazlavý a na okrajích křupavý.

4. Pečená zelenina

Pečená zelenina

I když je vaření zeleniny v páře nebo ve vodě bezpečný způsob, jak do svého jídelníčku dostat více vitamínů, mnohem lépe chutná, když je pečená. Zakápněte trochou oleje a libovolným kořením a vložte brokolici, mrkev nebo růžičkovou kapustu přímo do koše fritézy. Už nikdy se nevrátíte zpátky.

5. Opečte si

Opečte si

Přesně tak, toasty se skvěle připraví, když je necháte pár minut ve fritéze. Křupavé, rovnoměrně propečené a s měkkou a žvýkací strukturou.

6. Opékané panini

Opékané panini

Posuňme toasty ještě o krok dál a vložme mezi dva plátky všechny své oblíbené náplně. Může to být jednoduchý smažený sýr nebo extravagantní záležitost s lahůdkovým masem, nakládanými okurkami a všemi oblíbenými omáčkami. Vzduchová fritéza opeče chléb, rozpustí sýr a vy se nebudete muset starat o to, aby se vám sendvič vešel do lisu na panini.

7. Grilované kuře

Grilované kuře

Pro jednoduchý salát nebo dokonalou náplň sendviče k obědu se grilované kuře hodí do mnoha pokrmů. Použitím fritézy na vzduch pro grilované kuře bude práce hotová rychleji, protože doba předehřátí je výrazně kratší než u běžné trouby. To znamená, že vám zbude více času na polední pauzu, nebo že se vám podaří ukojit chutě na kuřecí maso za mnohem kratší dobu.

8. Nachos

Nachos

Vzduchová fritéza umožňuje rychlou a snadnou přípravu nachos a nejlepší na tom je, že je můžete položit na pečicí pergamen, aby se uvařily, a pak je snadno přenést na talíř. zůstaňte u sýra nebo přidejte nějaké další přílohy, případně je můžete kombinovat se dvěma fritézami.

9. Vejce

Přesně tak, můžete si připravit vejce vařená ve fritéze na vzduchu. Udělala jsem to jako experiment a už jsem se k tomu nevrátila. Chcete-li dosáhnout dokonalých vajec uvařených doměkka, vařte je 12 minut při teplotě 300 °F. Před loupáním je nezapomeňte nechat vychladnout!

10. Květák

Květáková křidélka jsou vynikající vegetariánská pochoutka a poté, co jsem je udělala ve fritéze, se už nikdy nevrátím k troubě. Stačí, když růžičky hodíte do buvolí omáčky a dáte je na 25 minut smažit na vzduch. Nezapomeňte je v polovině otočit, aby byly křupavé.

11. Mozzarellové tyčinky

Křupavé, krémové a se všemi důležitými taháky ze sýra, je jen málo lepších svačinek než mozzarellové tyčinky. Místo toho, abyste k dosažení křupavého povrchu museli vytahovat nejlepší fritézu, můžete zmrazené mozzarellové tyčinky snadno hodit do fritézy a nechat ji udělat všechnu těžkou práci. Protože se v podstatě jedná o miniaturní konvekční troubu, bude fritéza cirkulovat horký vzduch kolem vašeho jídla a postará se o jeho rovnoměrné propečení s křupavým povrchem. Můžete si dokonce vyrobit vlastní mozzarellové tyčinky s panelem a trochou strouhanky.

12. Pečené brambory

Pečené brambory, které jsou dokonalým doplňkem každého rodinného jídla, nejsou přílohou, kterou byste měli brát na lehkou váhu. Poslední dva roky jsem se riskantně rozhodla připravovat vánoční pečené brambory ve fritéze a oba roky dopadly skvěle. Nejprve je uvařte na páře a pak je protřepejte, aby byly na povrchu trochu nadýchané. Díky tomu budou skvěle křupavé. Přihoďte trochu oleje a rozmarýnu a pak nechte fritézu kouzlit.

13. Jarní závitky

Domácí nebo mražené jarní závitky se nejlépe podávají horké a křupavé. Právě pro to byla fritéza stvořena, takže závitky umístěte na dno koše a během přípravy je sledujte. Možná budete překvapeni, jak rychle jsou hotové.

14. Tofu

Ne každý je fanouškem tofu, ale možná jste ho ještě nevyzkoušeli v jeho nejlepší podobě. Když je na povrchu křupavé a uprostřed lahodně měkké, vaše tofu po 10 minutách vaření ve fritéze na vzduchu skvěle funguje, když ho hodíte do jednoduché glazury. Pro extra křupavou kůrčičku protřepejte trochu kukuřičné mouky a před vařením nastříkejte do koše trochu oleje.

15. Kuřecí parmazán

Kuřecí maso obalené v chlebíčku a přelité rajčatovou omáčkou a mozzarellou? Přihlaste mě. Bez fritézy to může být trochu složitější, protože obalené kuře musíte osmažit a pak ho dát pod gril s omáčkou a mozzarellou. Ve fritéze je to ale snadné. Kuře jednoduše smažte, dokud nebude několik minut dokonale propečené, a pak přidejte omáčku a mozzarellu a poslední minuty smažte. Výborné.

16. Steak

Byli jsme k tomu skeptičtí, ale předehřátý fritovací hrnec umí udělat skvělý steak. Ujistěte se, že má požadovanou teplotu, když přidáváte steak k přípravě, a předtím steak potřete olejem. Získáte tak křehký steak s křupavým povrchem a dokonale vyškvařeným tukem.

17. Enchiladas

Mnoho fritéz má koše s vyjímatelnými vložkami, které vám umožní připravovat omáčky, když je tato vyjmuta. Jistě, omáčka na enchilady by vám mohla propadnout skrz lamely, kdybyste vložku nevyndali, ale stačí použít dno koše, abyste enchilady seřadili a doplnili omáčkou a sýrem. Na povrchu budou křupavé a propečené během chvilky.

18. Dort

Ano, dort. Ve fritéze na vzduchu jsem skutečně dort připravila pro recenzi Ninja Foodi Dual Zone, a i když byl o něco tmavší, než kdybych ho pekla v troubě, chuťově byl stále vynikající. Většina fritéz má režim pro pečení, takže stačí vyložit plech a nalít do něj těsto, abyste získali chutnou (i když netradičně tvarovanou) pochoutku.

19. Dehydrované ovoce

Z dehydratovaného ovoce se dá připravit chutná svačinka. Ať už se jedná o banánové chipsy jako přílohu ke kávovému koláči nebo plátky sladkých brambor, kterými můžete krmit své domácí mazlíčky jako kozlíkem, budete překvapeni, jak kvalitní dehydratace dosáhnete ve vzduchové fritéze. Mnohé z nich mají pro tento účel speciální režim, takže vařte pomalu a potichu, dokud nedosáhnete požadované konzistence.

20. Pečivo

Croissanty a pain au chocolats se nejlépe podávají ohřáté, ale do toustovače se vám zrovna nevejdou, abyste získali dokonale křupavé pečivo. Vzduchové fritézy tuto práci zvládnou za pár minut a pečivo bude mít pekařskou kvalitu.

21. Zbytky jídel

Pizza, hranolky, dokonce i těstoviny se sýrem – cokoli jste ze včerejší večeře nezvládli, ohřejete pomocí fritézy na vzduchu během chvilky. Obzvlášť ráda si ve fritéze ohřívám zbytky pizzy, protože jsou křupavé.

22. Těstovinové hranolky

Připravte si tyto slavné TikTok občerstvení během několika minut pomocí fritézy na vzduchu. Těstovinové chipsy se připravují velmi snadno. Jednoduše spařte nějaký svůj oblíbený tvar, hoďte ho do oleje a koření a vložte do vzduchové fritézy, kde bude pár minut křupat. Jsou skvělou alternativou k bramborovým lupínkům a my je také milujeme na salátech, kde dodají trochu křupavosti.

23. Kuřecí křidélka

Kuřecí křidélka není snadnější připravit než ve fritéze. Protože mají vyšší obsah tuku, nebudete muset do koše ani žádný přidávat. Šťáva z nich odkape a zůstanou vám lahodná, křupavá křidélka připravená k přelití omáčkou podle vašeho výběru.

24. Pečené ovesné vločky

Zapečené ovesné vločky jsou oblíbenou snídaňovou volbou, ale předehřívání celé trouby jen kvůli tomu, abyste na pár minut uvařili ovesný vločkový hrnek, může působit trochu jako plýtvání. Pokud přidáte ramekin do vzdušné fritézy, budou vaše ovesné vločky hotové mnohem rychleji a ušetříte za energii.

25. Pizza

Příprava pizzy od základu je se vzduchovou fritézou snadná. Na základnu dejte rozválené těsto a před přidáním náplně ho nechte předvařit. Nemělo by to trvat dlouho a pak už zbývá jen vybrat náplně. Vzduchová fritéza vám díky křupavým feferonkám a dokonale bublající mozzarelle pokaždé zajistí chutný sýrový tah.