Přehled kávovarů Braun MultiServe: Kávovar BraunSafe: Přizpůsobení dokonalého šálku

Přehled kávovarů Braun MultiServe: Kávovar BraunSafe: Přizpůsobení dokonalého šálku

Kávovar Braun MultiServe nabízí více možností než seznamovací aplikace – a poskytuje mnohem lepší výsledky.

Kávovar Braun MultiServe dostojí svému jménu. Kávovar dokáže uvařit čtyři různé druhy kávy. Umožňuje také nastavení teploty vody a má samostatnou funkci výdeje vody. Kromě karafy na 10 šálků se do něj vejdou různé typy hrnků a šálků. A to jsou jen některé z mnoha funkcí tohoto všestranného kávovaru.

Důvody ke koupi

 • Lahodná chuť
 • Certifikát SCA Gold Cup
 • Dotykový LED displej
 • Možnost pozastavení vaření
 • Indikátor čerstvosti
 • 7 přednastavených velikostí porcí
 • Vyjímatelný zásobník na vodu
 • Filtr s dřevěným uhlím

Důvody, proč se vyhnout

 • Drahé
 • Skleněná karafa

Pokud je kořením života rozmanitost, je kávovar Braun MultiServe jedním z nejpikantnějších kávovarů na trhu. Je navržen tak, aby vyhovoval různým uživatelům a sloužil jako více než “jen” kávovar. Není levný, ale řada funkcí spolu s kvalitním provedením více než ospravedlňuje jeho cenu a upevňuje ho mezi nejlepšími překapávacími kávovary. Díky kávovaru Braun MultiServe je proces přípravy kávy vlastně zábavný – a to není slovo, které si obvykle spojujete s kávovary. Čtěte dále a zjistěte, proč nás tento přístroj docela zaujal.

Kávovar Braun MultiServe

Kávovar Braun MultiServe: Specifikace:

 • Kapacita nádržky na vodu: 10 šálků
 • Rozměry:  Délka: 15″ x 13″ x 7,1″ šířka.
 • Hmotnost: 10 kg
 • Vodní filtr: Ano:
 • Ohřívací deska::  Zlatý stálý filtr
 • Programovatelné: Ano:
 • Záruka: 3 roky

Komu bude kávovar Braun MultiServe vyhovovat?

Komu bude kávovar Braun MultiServe vyhovovat?

Kávovar Braun MultiServe je ideální pro lidi, kteří mají rádi rozmanitost. Obsahuje několik způsobů přípravy kávy a je vhodný pro několik velikostí nádob. Kávovar má také elegantní nerezový povrch a nezabírá mnoho místa, takže je dobrou volbou pro lidi, kteří ocení krásné spotřebiče.

Kávovar Braun MultiServe: První dojmy a vybalení z krabice

Kávovar Braun MultiServe: První dojmy a vybalení z krabice

Kávovar Braun MultiServe je dobře zabalen a obsahuje návod a průvodce rychlým spuštěním, skleněnou karafu s odklápěcím víčkem, permanentní filtr ve zlatém tónu, filtrační koš, oboustrannou odměrku na kávu a vodní filtr na dřevěné uhlí, který se vkládá do držáku vodního filtru na dřevěné uhlí.

Nádržka na vodu má široké hrdlo, díky kterému se snadno plní bez rozlití vody. Je odnímatelná a pro větší pohodlí obsahuje rukojeť. Nádržka na vodu má ukazatele hladiny vody a konvice na kávu má ukazatele hladiny šálků.

Ovládací panel LCD obsahuje hodiny a programovatelné funkce. Zde jsem také mohl zvolit velikost nádoby na nápoje a možnosti vaření. Na levé spodní straně se nachází kontrolka horkého povrchu. Nad skleněnou karafou je také zelená páčka, kterou lze přesunout z polohy “Káva” na “Zastavení odkapávání” a pozastavit tak proces vaření. Pokud ji však v průběhu 2 minut nepřesunete zpět, proces spařování se ukončí. Napravo od nastavení “Drip Stop” se nachází nastavení “Hot Water” pro vaření horké vody pro horkou čokoládu nebo čaj.

Kávovar Braun MultiServe: Použití kávovaru

Kávovar Braun MultiServe: Použití kávovaru

Na ovládacím panelu se zobrazuje denní čas, teplota a ukazatel čerstvosti. Mohu si vybrat ze čtyř možností přípravy kávy: přes led, lehká, zlatá a silná:

 • Over ice (přes led) připravuje kávu přes led
 • Light připraví jemnější kávu
 • Gold je režim SCA (Specialty Coffee Association) a obvykle je doporučeným režimem.
 • Bold připravuje silnější kávu

Kromě toho mohu zvolit možnost “voda”, pokud chci pouze horkou vodu na čaj nebo horkou čokoládu. Při použití této funkce mohu také zvýšit nebo snížit teplotu vody.

Přestože je vodní filtr s dřevěným uhlím volitelný, rozhodl jsem se ho použít, protože filtr je určen k odstranění chloridů a dalších nečistot z vody z vodovodu. (Na vodovodním kohoutku mám vodní filtr PUR, ale jistoty není nikdy dost.) Podle návodu jsem naplnil sklenici vodou a nechal v ní 15 minut sedět vodní filtr s uhlím, než jsem ho instaloval do držáku vodního filtru s uhlím.  

Pak jsem přidala kávu a vodu a zvolila nastavení. Na voliči je na výběr několik možností velikosti nápoje: 5 oz, 8 oz, 12 oz, 16 oz, 20, oz, polovina karafy a plná karafa. Zvolil jsem také polovinu karafy. Po dokončení přípravy kávy se ozve zvukové upozornění a spustí se odpočítávání hodin čerstvosti. Na obrázku níže si všimněte, že hodiny odpočítávání čerstvosti jsou na hodnotě 52 (minut), což znamená, že káva je z hlediska čerstvosti stará 8 minut.

Poznámka: destička pro udržování teploty a ukazatel čerstvosti fungují pouze při výběru možností velikosti poloviny karafy a plné karafy. Můžete si všimnout, že kontrolka horkého povrchu (pod skleněnou karafou) svítí a zůstane svítit, dokud kávovar nevypnete a plotýnka nevychladne. 

Horkou čokoládu ani čaj jsem v tento den nepřipravovala, ale líbí se mi, že při vaření horké vody mohu měnit nastavení teploty vody. Braun doporučuje následující přednastavená nastavení teploty:

 • 158 stupňů pro bílý čaj
 • 167 stupňů pro zelený čaj
 • 176 stupňů pro jasmínový čaj
 • 185 stupňů pro čaj Oolong
 • 194 stupňů pro instantní čaj
 • 203 stupňů pro bylinné čaje a nálevy, jako je máta peprná, heřmánek a černý čaj.

Čištění kávovaru Braun MultiServe

Čištění kávovaru Braun MultiServe

Čištění kávovaru Braun MultiServe je poměrně snadné. Skleněnou karafu, filtrační koš a permanentní filtr ve zlatém odstínu lze vložit do horního stojanu myčky nádobí nebo je lze umýt ručně teplou vodou s mýdlem a poté opláchnout. Neměly by se používat drsné čisticí prostředky a drátěnky. Vlastní kávovar lze otřít vlhkým hadříkem (v případě potřeby namydleným).

Na kávovaru Braun MultiServe je k dispozici funkce LED “Clean”. Rozsvítí se, když je třeba kávovar odvápnit. Stisknutím funkce “Clean” se spustí proces odstraňování vodního kamene. Společnost doporučuje používat roztok na odstraňování vodního kamene Braun. (Před odstraňováním vodního kamene nezapomeňte vyjmout permanentní filtr ve zlatém odstínu i filtr s dřevěným uhlím).

Jak je na tom kávovar Braun MultiServe v porovnání s podobnými produkty?

Testoval jsem řadu špičkových kávovarů, včetně Wolf Gourmet, Breville Precision Brewer, Bonavita Connoisseur, De’Longhi All-In-One, Ratio Six a Ninja-Dual Brew. Kávovar Braun MultiServe je nejvíce srovnatelný s kávovarem Ninja Dual Brew, protože oba mají několik stylů vaření a samostatný dávkovač vody a oba pojmou různé velikosti nápojů. Kávovar Ninja Dual Brew je dražší, i když je také kompatibilní s pody a má napěňovač mléka.

Na kávovaru Braun MultiServe se mi velmi líbí dotykové ovládání LED a skutečnost, že se poměrně jednoduše ovládá. Kávovar je odolný, ačkoli postrádá kvalitní materiály, které se nacházejí v kávovaru Wolf Gourmet. Na druhou stranu je také o několik set dolarů levnější než kávovar Wolf.

Možnost regulace teploty vody pro přípravu čaje a horké čokolády je velmi vzácná a pomáhá Braunu vyniknout mezi konkurencí. Oceňuji také zvukové upozornění, když je káva připravena, a vizuální odpočítávání čerstvosti od 60 minut.

Nejsem však příznivcem skleněných karaf, protože jsou rozbitné a neudrží kávu tak dlouho horkou jako termo karafa. Také nerezové provedení kávovaru Braun MultiServe vypadá a působí mnohem dražším dojmem než černé nebo bílé provedení; ve srovnání s kávovary vyšší třídy však některé komponenty stále vypadají a působí trochu lacině, zejména vzhledem k ceně. Také vzhledem k tomu, že tlačítko pro čištění se nachází přímo nad tlačítkem pro vypnutí/zapnutí, nejednou jsem se ho omylem dotkl.

Kávovar Braun MultiServe: Náš verdikt

Kávovar Braun MultiServe nabízí spoustu funkcí. Pro domácnosti s různými milovníky kávy umožní každé osobě přizpůsobit si cyklus vaření a také poskytne horkou vodu na čaj nebo horkou čokoládu. Různé velikosti nádob jsou vhodné i pro ty, kteří nechtějí vždy vařit konvici nebo půl konvice kávy.

Pokud chcete upgradovat svůj kávovar za 100 dolarů (nebo méně), je to dobrá volba pro model vyšší třídy, který nezruinuje banku.

O této recenzi a našem recenzentovi

Terri pije kávu (bez kofeinu) každý den – a může ji pít k snídani, obědu nebo večeři. Otestovala více než tucet kávovarů – a má v plánu otestovat nejméně tucet dalších.

Všechny naše recenze, stejně jako v případě kávovaru Braun MultiServe, vycházejí z reálných zkušeností s používáním těchto výrobků v domácnosti. Výrobky dostáváme zdarma a testujeme je co nejdéle, než je pošleme zpět značce, pokud si je nemůžeme ponechat, jako je tomu v případě tohoto kávovaru. To znamená, že výrobek můžeme i nadále používat, což nám dává možnost vracet se k našim recenzím a aktualizovat je, takže můžete mít přehled o tom, jak si po určitou dobu vedl