Skladování ručníků – 26 nápadů, jak mít žínky uspořádané a po ruce

Skladování ručníků - 26 nápadů, jak mít žínky uspořádané a po ruce

Naše šikovné nápady na skladování ručníků vám pomohou udržet ručníky svěží – a koupelnu uklizenou.

Dobrý úložný prostor na ručníky se nemusí zdát jako doplněk, který změní prostor vaší koupelny, ale slibujeme, že je nezbytný, pokud chcete, aby vaše koupelna působila uklizeně a bez nepořádku.

Pokud jste právě přestavěli koupelnu, budete samozřejmě dělat vše pro to, aby nový prostor vypadal čistě, klidně a bez nepořádku, a my pro vás máme spoustu nápadů na uspořádání koupelny, které vám s tím pomohou. Protože jaký smysl má investovat do těch nejlepších ručníků, když je budete jen schovávat?

Ale přiznejme si to, nic přece není otravnější než jít použít koupelnu a najít ji posetou zapáchajícími, promočenými ručníky…

Pokud vás zajímá, jak vystavit ručníky, existuje celá hromada kreativních způsobů, od volně stojících stojanů až po nástěnné lišty, koše a krabice.

Úložné prostory na ručníky, které promění vaši koupelnu

“Nikdo nemá rád pocit, když se z teplé koupele dostane na studenou tvrdou podlahu. Ujistěte se, že máte v těsné blízkosti vany elektrický nebo vyhřívaný držák na ručníky, který okamžitě zahalí vaše tělo do teplého objetí,” říká Richard Roberts, ředitel společnosti Sanctuary Bathrooms.

1. Přidejte elegantní mosazný věšák na ručníky

Přidejte elegantní mosazný věšák na ručníky

V tmavé a dramatické černé koupelně je mosazný věšák na ručníky závěrečnou tečkou, která zjemní tento luxusní vzhled. Toto nenápadné hřejivé kovové zábradlí, které nepůsobí přeplácaně, by se nehodilo ani do 5* hotelu. Doplňte tento elegantní vzhled odpovídajícími mosaznými bateriemi a svítidly, abyste působili bez námahy chladně a sladěně.

Je ideální pro koupelny a toalety a je jen jedním z mnoha nezbytných interiérových prvků, pokud hledáte nápady na velmi malé úložné prostory v koupelně, které jsou elegantní a štíhlé a nezabírají téměř žádné místo.

2. Zavěste ručníky nad rozdělovač místností

Zavěste ručníky nad rozdělovač místností

Nejen pro rozdělení prostoru nebo zajištění soukromí je příčka v místnosti vhodným kusem nábytku pro zavěšení ručníků. Než však kupovat jakýkoli starý paraván, vyberte si něco, co se hodí ke zbytku výzdoby vaší koupelny. Například tato dřevěná přepážka působí v tomto rustikálním uspořádání soudržně.

3. Pořiďte si sprchovou poličku se zábradlím

Pořiďte si sprchovou poličku se zábradlím

Pokud pracujete s malou koupelnou, budete chtít, aby pro vás vaše zařízení pracovalo o něco tvrději, a toto úložiště ručníků a sprchová polička 2 v 1 tato kritéria splňuje. Polička na ručníky se zábradlím z francouzské třtiny, která je k dostání v Dunelmu, je ideální pro odkládání koupacích potřeb a ručníku – nebudete muset dělat to trapné nahé tango pro ručník, abyste se osušili, protože ho budete mít hned před sebou.

4. Vyberte si objemné bavlněné koše

Vyberte si objemné bavlněné koše

Tento pár obdélníkových košů Chesil, které jsou k dostání u společnosti Garden Trading v bílé nebo šedé barvě, je vyroben z hrubého tkaného provazu a představuje osvěžující alternativu k plastovým nebo ratanovým košům. Tyto boxy ze 100% bavlny jsou rychlým a cenově dostupným způsobem, jak působit na poličky a úložné skříňky v koupelně hmatově, umístit do nich ručníky, utěrky na obličej a flanel.

Tyto nádoby se skvěle hodí do koupelen pro hosty a poskytnou vašim návštěvníkům VIP zacházení.

5. Použijte řešení nad dveřmi

Použijte řešení nad dveřmi

Vaše dveře jsou prvotřídní nemovitostí, pokud jde o skladování ručníků, ale místo toho, abyste náhodně přehazovali sušicí zařízení přes dveře, využijte svislý prostor k vymezení místa pro jejich zavěšení.

Tento věšák na ručníky Curl Over-the-Door Towel Rack od společnosti Symple Stuff, který je k dostání na Wayfair, je vhodný k pronájmu a má gumové protiskluzové nožičky, které chrání dveře koupelny před odřením a poškrábáním a zároveň zajišťují pevný úchop. Tento cenově dostupný doplněk s prostorem pro pět sad ručníků nebo oděvů vám pomůže udržet pořádek.

6. Investujte do vyhřívaného držáku na ručníky na radiátoru

Investujte do vyhřívaného držáku na ručníky na radiátoru

Spojte pohodlí a styl kombinací stávajícího radiátoru s vyhřívaným držákem na ručníky. Toto závěsné zařízení vyrobené z vysoce kvalitního chromu, které je k dostání u společnosti Bathroom Mountain, vypadá slušivě v tradičních i moderních koupelnách. Ve spolupráci s vaším ústředním topením jej lze použít k sušení mokrých ručníků nebo k předehřátí ručníku pro větší pohodu.

7. Přidejte trochu půvabu pomocí dekorativního věšáku na ručníky.

Přidejte trochu půvabu pomocí dekorativního věšáku na ručníky

Nikdo neřekl, že organizace koupelny je okouzlující, ale pokud chcete do své koupelny přidat třpytivý nádech – přidejte nějaké třpytky. Tento Harper Towel Store, který je k dostání u společnosti Next, dodá vašemu prostoru na toaletě a ve vaně třpyt, přičemž ručníky budou pěkně sedět mezi zákoutími. Maximální třpyt získáte také výběrem lesklých koupelnových obkladů.

8. Rozhodněte se pro víceúčelový věšák na ručníky se židlí.

Rozhodněte se pro víceúčelový věšák na ručníky se židlí

V útulné koupelně se vždy vyplatí zvolit univerzální kus nábytku, který plní dvě úlohy najednou. Líbí se nám věšák na ručníky RÅGRUND se židlí od společnosti Ikea. Proč se omezovat jen na koupelnu? Je to perfektní úložný nákup i do předsíně nebo ložnice.

9. Využijte vertikální prostor s úložným žebříkem

Využijte vertikální prostor s úložným

Máme rádi žebříkové úložné prostory na ručníky: jsou kompaktní, přenosné a poskytují vám flexibilitu, pokud jde o to, co chcete na jednotlivých úrovních uložit.

Ve spodní části můžete kombinovat úhledně složené ručníky s košem na prádlo a nahoře dokonce vystavit pokojové rostliny.

Koupelnová polička Aralia, dostupná u společnosti Wayfair, se dodává v tmavé nebo světlé barvě dřeva a může se opřít o zeď nebo stát samostatně.

10. Mějte ručníky po ruce na roztomilém kroužku na ručníky.

Mějte ručníky po ruce na roztomilém kroužku na ručníky

Kroužky na ručníky jsou obzvláště užitečné pro ukládání ručníků na ruce a obličej – kruhový tvar umožňuje rozložit ručník a nechat ho uschnout mezi jednotlivými použitími.

Existuje spousta nenápadných chromových variant, ale nám se líbí hravý design, jako je tento kroužek na ručníky Monkey od společnosti Dunelm, který je vhodný pro děti a drzou koupelnu plnou exotické osobnosti.

11. Mějte ručníky po ruce na roztomilém kroužku na ručníky

Mějte ručníky po ruce na roztomilém kroužku na ručníky

Kroužky na ručníky jsou obzvláště užitečné pro ukládání ručníků na ruce a obličej – kruhový tvar umožňuje rozložit ručník a nechat ho uschnout mezi jednotlivými použitími.

Existuje spousta nenápadných chromovaných variant, ale nám se líbí hravý design, jako je tento kroužek na ručníky Monkey od společnosti Dunelm, který je vhodný pro děti a drzou koupelnu plnou exotické osobnosti.

12. Naskládejte ručníky na stoličku a získejte uvolněný vzhled.

Naskládejte ručníky na stoličku a získejte uvolněný vzhled

Chcete-li získat uvolněný a všestranný nápad na skladování ručníků, vyzkoušejte stoličku. Jsou k dostání ve všech tvarech a velikostech, se skládacím nebo pevným rámem, a vždy je můžete použít v jiné místnosti, když máte výměnu kolem.

Nám se líbí velmi pohledná stolička Fiona z masivního dřeva od společnosti Skagerak, která je k dostání v obchodě Amara a je ideálním kouskem do minimalistické koupelny.

13. Zvolte víceúložný prostor na ručníky, abyste ušetřili místo na stěně.

Zvolte víceúložný prostor na ručníky, abyste ušetřili místo na stěně

Tento tříramenný držák ručníků Brogrund od společnosti Ikea, který je skvělý pro úsporu místa na stěně, lze otočit doleva nebo doprava, aby vyhovoval vašemu prostoru, a ramena jsou výsuvná, aby bylo možné držet ručníky na koupání i na ruce. Chytrý.

14. Zkombinujte toaletní skříňku s úložným prostorem pod umyvadlem.

Zkombinujte toaletní skříňku s úložným prostorem pod umyvadlem

Konzolová skříňka pod umyvadlo s úložným prostorem pod ním je jednou z nejpraktičtějších a prostorově nejúspornějších možností úložného prostoru v koupelně, zejména v malých koupelnách.

Vyberte si raději takovou, která má úložné zásuvky, než skříňku, protože je snazší se ke všemu rychle dostat. Nám se líbí cenově dostupná a elegantní skříňka Godmorgon od společnosti Ikea, jejíž dělené provedení je ideální i pro skladování líčidel.

15. Vystavte své nejlepší ručníky v misce

Vystavte své nejlepší ručníky v misce

Dřevo může koupelně dodat nádech lázeňského luxusu. Tento efekt snadno vytvoříte s dobře zpracovanou miskou z olivového dřeva, která vypadá krásně se srolovanými bílými ručníky uvnitř, a navíc je tento materiál také přirozeně antibakteriální.

Jen si dejte pozor, abyste do ní neodhazovali mokré ručníky, protože toto propustné dřevo vodu nasákne. Podobnou olivovou mísu najdete v nabídce společnosti Lunya.

16. Udržujte ručníky v pořádku v koších z drátěného pletiva

Udržujte ručníky v pořádku v koších z drátěného pletiva

Největším problémem při skladování ručníků je udržet je suché a čerstvé. Vyhněte se pevným, syntetickým úložným prostorům, které nedovolí ručníkům dýchat, a místo toho se rozhodněte pro možnosti z drátěného pletiva. Vyzkoušejte drátěný koš NATADE s úchyty od společnosti Ikea.

17. Získejte uvolněný vzhled s volně stojícím držákem na ručníky.

Získejte uvolněný vzhled s volně stojícím držákem na ručníky

Pokud chcete pro svou koupelnu uvolněný vzhled, volně stojící věšák na ručníky je perfektním nálezem. Vyberte si ocelový povrch pro moderní vzhled nebo tmavé dřevo pro tradiční koupelnu. Naším tipem je bambusový stojan na ručníky od společnosti John Lewis.

18. Využijte bedny na ovoce jako úložný prostor pro ručníky.

Využijte bedny na ovoce jako úložný prostor pro ručníky

Chcete mít v koupelně ošuntělý elegantní vzhled? Jedním z nejjednodušších řešení pro ukládání ručníků je malovaná bedna na ovoce otočená na bok. Naskládejte je na sebe a vytvořte tak nekonečné možnosti skladování. Tyto barevné ručníky najdete u ručníků Christy a podobné bedny na skladování ovoce můžete zakoupit online na Amazonu.

19. Ukládejte ručníky do plstěného koše na prádlo

Ukládejte ručníky do plstěného koše na prádlo

Pokud máte málo místa na stěně pro skladování, ale máte spoustu místa na podlaze, je dobrou možností pro skladování ručníků pěkný koš na prádlo, jako je tento růžový melanžový plstěný koš od společnosti Muuto na 2Modern.

Vyberte si koš z materiálu, který umožňuje ručníkům dýchat, jako je tento plstěný. Ať už je vyroben z vlny nebo syntetického polymeru, plsť je rychleschnoucí a odpuzuje vlhkost, takže je pro ukládání ručníků ideální.

20. Skládejte ručníky na rustikální boční stolek.

Skládejte ručníky na rustikální boční stolek.

Ne všechna řešení pro ukládání ručníků musí být vyrobena speciálně pro koupelnu. Pokud nemáte příliš mnoho ručníků, může vám stačit úhledný postranní stolek. Inspirujte se níže uvedeným příkladem, který ukazuje ručníky na rustikálním dřevěném stolku. Podobný stolek najdete na Etsy.

21. Udržujte ručníky uklizené v proutěných koších

Udržujte ručníky uklizené v proutěných koších

Ať už hledáte možnost uložení ručníků do malé koupelny, šatny, koupelny pro hosty nebo rodinné koupelny, proutěné koše dodají místnosti úhledný venkovský vzhled. Nám se líbí jemné vyložené koše v šedé barvě od společnosti John Lewis.

22. Zavěste ručníky na žebřík

Zavěste ručníky na žebřík

Pokud máte málo místa, skutečný žebřík zdvojený jako věšák na ručníky vám poskytne spoustu úložného prostoru. Vyberte si takový, který je vyroben z kvalitního dřeva, a vydrží vám roky. Tento žebříkový věšák je vyroben z masivního dubového dřeva a pochází od společnosti Lime Lace. Opřený o zeď vám nezabere další víkend s kutilstvím – hurá.

23. Zavěste ručníky na odnímatelnou lištu na radiátor.

Zavěste ručníky na odnímatelnou lištu na radiátor

Nacpání vlhkých ručníků na zadní stranu radiátoru může zanechat v koupelně skvrny od barvy a málokdy vede k suchým ručníkům. Proč tedy neinvestovat do jednoduchého řešení: věšáku na ručníky na radiátor?

Je to věšák, který si můžete sami vyrobit a který se jednoduše zavěsí na horní část radiátoru. Tento radiátorový věšák na ručníky je od společnosti A Place for Everything, a i když z hlediska designu nezmění život, splní to, co je na něm napsáno.

24. Vyberte si tradiční věšák na kolíčky

Uchopte tento nápad na skladování ručníků a zobrazte své barevné ručníky na kolíkové liště. Mohli byste mít jeden zabudovaný do vašeho schématu, jako je ten níže, nebo si vybrat jednu ze spousty možností namontovaných na stěnu.

Udělejte z ručníků v koupelně ještě výraznější prvek pomocí chytrých malířských triků, provedení nějakého barevného bloku je velmi rychlé a snadné – stačí se podívat na náš článek o nápadech na barevné bloky, kde najdete spoustu inspirace.

25. Použijte drátěné nástěnné věšáky pro ukládání ručníků

Použijte drátěné nástěnné věšáky pro ukládání ručníků

Milujeme průmyslový vzhled drátěného stojanu, ale většinou je vidíte v kuchyních nebo jako úložný prostor na chodbě. Ale hádejte co? Vypadají skvěle i v koupelně. Srolujte nebo složte náhradní ručníky do boxů a přidejte také nějaké dekorativní kousky.

Přemýšlejte o rostlinách, svíčkách, toaletních potřebách, které jsou v hnědých lahvičkách, díky nimž si myslíme, že jsou fantastičtější a zcela přírodní – o takových věcech.

26. Jděte na to chytře se zrcadlem, radiátorem a zábradlím 3 v 1.

Uložení jednoho z nejinovativnějších nápadů na skladování ručníků až do konce jsme našli toto trojité kombo dlouhé koupelnové zrcadlo, radiátor a kolejnici osvěžující pohled na to, jak zobrazit ručníky. Ideální pro moderní rodinné bydlení, povzbuzujte malé děti k samostatnosti, aby se řádně osušily teplým ručníkem a pověsily ho na své místo.

Zrcadlový radiátor Relax Inox, který je k dispozici u společnosti The Radiator Company, se dodává ve třech délkách a šířkách, takže tuto vyhřívanou technologii můžete do své koupelny začlenit bez ohledu na velikost prostoru.

Jaký je nejlepší způsob ukládání ručníků?

“Pokud chcete ušetřit místo v koupelně, využijte co nejlépe výšku stěn a umístěte do místnosti stylový elektrický držák ručníků, který vám uvolní drahocenný prostor na podlaze, který by mohly zabírat instalované plynové radiátory,” říká Antonio Dengra, generální ředitel společnosti Rointe.

‘Volbou inteligentně řízeného elektrického vytápění volíte efektivnější a úspornější životní styl, protože jeho instalace je levnější než instalace plynového vytápění, nemá žádné nároky na údržbu a vydrží déle. S topnými tělesy ovládanými pomocí aplikace můžete zajistit, aby vaše malá koupelna měla vždy optimální teplotu.